Odcinanie mocy

Odcinanie mocy

12 Paź 2015, 15:53

Przy około 100-120km/h mam odcięcie mocy, ponowne uruchomienie silnika rozwiązuje chwilowo problem. Mechanik twierdził, że turbina do regeneracji. Czy zgodzicie się z tym? Bo słyszałem, że równie dobrze może to być wina przepływomierza

VW Passat B5FL 101 AVB 2001
Dido
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 14 02 2012
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4B7
Silnik: 2.7TDI 180PS
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

Re: Odcinanie mocy

13 Paź 2015, 16:05

Witamy, rzeczywiście należy przyjrzeć się turbinie a wartości wskazywane przez przepływomierz można zweryfikować przy pomocy urządzenia diagnostycznego.
Zapraszamy serwis Auto-Conrad
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

Re: Odcinanie mocy

22 Paź 2015, 12:46

Zrobiłem przeczyszczenie zmiennej geometrii i problem z głowy, już mi go nie odcina. Jednak dodam, że gdy zrobiło mi się to pierwszy raz i zrobiłem mu reset podczas jazdy to nie wiem dlaczego, ale samochód dostał na jakieś 2dni niezłego buta jak zaraz po kupieniu auta, potem lekko osłabł do normalności, chodzi najbardziej o przyjśpieszenie od startu, nie wiem czemu zaczął tak zajefajnie zbierać, szkoda że tak mu nie zostało. Pare razy później też mu się zdażyło dostać kopyto bez resetu samo z siebie, nie wiem jak to możliwe, przeczyściłem benzyną ekstrakcyjną przepływke ale nic to nie dało
Dido
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 14 02 2012
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4B7
Silnik: 2.7TDI 180PS
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekologiczny wyścig Economy Run - Fabia wynik 2,6 l/100 km Ekologiczny wyścig Economy Run - Fabia wynik 2,6 l/100 km
    SKODA Fabia, kierowana przez Marka Tribulę oraz Martina Kedleca, spaliła średnio 2,6 l/100 km (emisja CO2 - 60,58 g/km) i dzięki temu wjechała na pierwsze miejsce podium w ekologicznym wyścigu Economy Run. Godne uwagi jest ...
    BMW 3 Gran Turismo wzbogaci gamę modeli BMW serii 3 BMW 3 Gran Turismo wzbogaci gamę modeli BMW serii 3
    Nowe BMW 3 Gran Turismo to innowacyjna koncepcja, która wzbogaci gamę modeli BMW serii 3. Trzeci wariant nadwoziowy w tej rodzinie łączy dynamikę Sedana, sportowy genotyp oraz praktyczny i wszechstronny charakter wersji ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50