Okazja z Francji jakie dokumenty ?

03 Kwi 2024, 01:41

Witam

Ostatnio znalazłem niezła okazję na OtoMoto dotycząca samochodu osobowego, pojazd jest ściągnięty z Francji i z takimi blachami stoi (co prawda zakryte numery na fotkach jak i VIN też) to wydaje się atrakcyjna oferta.

Podczas rozmowy telefonicznej że sprzedającym ten utwierdzał mnie w przekonaniu że podczas zakupu tego auta ( musi jechać na lawecie) od francuza będzie wszystko ok czyli wyłącza się jako pośrednik. Czy to jest w porządku i ogólnie w dobra transakcja ? Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji takiego auta w Polsce ? Jakie pośrednik powinien mi przekazać dokumenty , czy dowód francuski musi być przekreślony ? Z góry dziękuję za odpowiedzi
tabza
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Kwi 2024, 06:40

tabza napisał(a):czyli wyłącza się jako pośrednik
gdyby miał pośredniczyć to pewnie było by droższe :ok:

tabza napisał(a):Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji takiego auta w Polsce ?
standard, badanie techniczne, przetłumaczona umowa kupna sprzedaży i dowod rej (chodź na dowodzie nie ma co tłumaczyć)

tabza napisał(a):czy dowód francuski musi być przekreślony ?
nie musi ale zazwyczaj robią to Sprzedający aby uniknąć konsekwencji typu mandat itp.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Kwi 2024, 06:45

Dziękuję za szybką odpowiedź :) wiem też tyle że nie mogę wracać nim na kołach ponieważ jest wyrejestrowany z Francji , ale ktoś coś mi wspominał że jak kupię próbne numery na 30 dni to mogę zjechać , prawda to ?
tabza
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Kwi 2024, 08:27

Próbne numery na 30 dni ? Rozwiń myśl.
Musi być wyrejestrowany inaczej mógłby być tylko kradziony. Żaden niemiec czy francuz nie sprzeda auta do komisu lub handlarza bez jego wyrejestrowania. W Niemczech przejął byś ubezpieczenie właściciela, a na to nikt sobie nie pozwoli.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

03 Kwi 2024, 09:38

Chyba faktycznie coś pomieszalem, w każdym bądź razie co powiniem otrzymać od sprzedającego , jakie dokumenty ? Wiem tylko że on ma załatwić z Francji umowę gdybym kupował , i na tej podstawie on w ogóle nie bierze z tego tytułu żadnego udziału. Tylko jakbym od francuza kupił.
tabza
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Kwi 2024, 09:53

Każdy tak mówi :) W takim przypadku on daje Ci dowód rejestracyjny, auto i umowę która została napisana na kolanie w imieniu francuza.
Ty musisz zapłacić akcyzę, zrobić przegląd, tłumaczenia i iść zarejestrować pojazd.
On jako sprzedający unika odpowiedzialności - i chociaż nie próbuj mieć jakiś roszczeń bo sam podpisujesz fałszywy dokument :) przecież tego francuza nawet na oczy nie widziałeś.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

03 Kwi 2024, 10:05

Zgadza się , tylko czy na podstawie tych dokumentów co otrzymam nie będzie problemu to auto zarejestrować ? Chce od niego wyciągnąć VIN i sprawdzić w carverticalu czy jest z nim wszystko ok
tabza
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Kwi 2024, 10:51

Niech zarejestruje i wtedy kup.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

03 Kwi 2024, 10:53

Właśnie nie za bardzo chce go zarejestrować
tabza
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Kwi 2024, 11:22

Nie jest to nic nadzwyczajnego ale jeżeli wartość auta jest duża albo sprzedawca niezbyt majętny to odpuść. Różnym ludziom różne rzeczy się opłacają zwłaszcza gdy nie chce podać vin'u.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

03 Kwi 2024, 12:53

A dowod jest przekreślony?
We Francji nie istnieje coś takiego jak wyrejestrowany.

Możesz jeździć 30 dni na przekreślonym dowidzie rej.

Niech Ci wyślę zdjęcie dowody rej to Ci sprawdzę wszystko.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Kwi 2024, 16:51

tabza napisał(a):Właśnie nie za bardzo chce go zarejestrować

Ale to nie chce Ci podać VIN czy zarejestrować ?
Dla mnie jak nie chce Ci podać Vin to odpuść jak poda a nie chce uczestniczyć to spokojnie można tym się interesować.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Kwi 2024, 16:56

Podał mam , czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi ten Vin sprawdzić ? :)
tabza
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Kwi 2024, 18:57

ViN sprawdź na autodna 80zł kosztuje raport. Tylko nie przestrasz się jak niczego nie będzie.

O jakie Ci auto chodzi i za ile $$$ ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Kwi 2024, 18:59

Suzuki baleno hybryda z 2016 trochę poobijana ale do przeżycia za około 24 koła :)
tabza
Nowicjusz
 
Posty: 10