Opel Agila A - jaki box dachowy?

31 Lip 2016, 16:02

Od miesiąca jestem posiadaczem Opla Agili A. Samochód jest wyposażony w relingi dachowe. Mam zamiar wybrać się tym autem na urlop, ale wiadomo, bagażnik jest dosyć skromny więc myślałem nad zamontowaniem bagażnika dachowego a na niego tzw. boxa. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znależć takiego bagażnika (typowo do Agili). Czy z powodu na wysokość tego auta oraz stosunkowo wąski rozstaw kół jest w ogóle możliwe zmontowanie takiego boxa ? Jakoś nie widziałem nigdy Agili, czy Suzuki Wagon R z takim kuferkiem na dachu. Może ktoś z szanownych forumowiczów jest mi w stanie coś sensownego poradzić ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie w tej kwestii.
MAREK100
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 06 1984
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Agila
Silnik: 1,2 75 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

02 Wrz 2016, 10:53

Myślę że nie powinno być problemu. Musisz mieć relingi poprzeczne do których dopiero przypinasz box dachowy, jego szerokość sam dobierasz. Trzeba pamiętać też o tym że przy wąskich i wysokich autach dodając taki box dachowy i wrzucając tam kilka kilogramów bagażu podnosimy znacznie środek ciężkości samochodu.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

01 Paź 2019, 08:07

Ja również szukałem bagażnika do samochodu, wybór jest spory, w zależności od gabarytów auta i celu. Te hakowe czy dachowe oczywiście mają inne przeznaczenie. Wybrałem ten Box dachowy Northline ECO space Antracyt Nie narzekam - pojemny, był łatwy w montażu. Co dla mnie ważne, solidne wykonanie.
Tadeusz57
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 02 04 1970
Auto: Audi A3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie pal za kierownicą!
    Do nałogowego palenia papierosów wciąż przyznaje się blisko co czwarta osoba dorosła w Polsce (24%)(1). Wielu kierowcom zdarza się robić to również podczas prowadzenia samochodu. Szkodzi to nie tylko zdrowiu ...