Opel Astra 1,4 1998r

20 Paź 2009, 19:49

Witajcie i pomóżcie.Mam opelka i mam problem gaśnie podczas jazdy i na wolnych obrotach,praca silnika jest płynna poprostu gaśnie bez szarpania .Wymieniałem moduł aparatu zapłonowego i na jakiś czas pomogło.
ryszard10
Nowicjusz
 
Posty: 29

03 Lis 2010, 10:31

jesli masz ten problem to opisz go dokładnie to moze pomoge co wiem... jednakze mam podobne problem ktory nie rozwiązałem, objazwy gaśniecia... ale również z szarpaniem...czekam na odpowie
aleq
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Polska
Auto: Opel Astra 87 60km 1,4 benz,

03 Lis 2010, 12:48

ryszard10 napisał(a): gaśnie podczas jazdy

... tak sobie gaśnie :?: :?: a masz lpg :?: gaśnie po wciśnięciu sprzęgła :?:
... mało danych kolego ...
aleq, Ty to samo - objawy gaśnięcia - nie mamy szklanych kul ... zapala sie CE :?: :?:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

03 Lis 2010, 13:00

ryszard10 to już ma stary post , pewnie ziomuś już śmiga bez kłopotów:)
poniezej tresc mojej wypowiedzi w innym wątku:)



DZIEKI ZA PRZECZYTANIE I ODPOWIEDŹ !! :)

mam podobny problem ale gaśnięcie auta pojawia się w różnych przypadkach !!

OPEL ASTRA F sedan 1997 , model silnika X14NZ, 1.4, 60KM, tylko benzyna

dodam że problem pojawia się jak zaczynają się ciepłe dni tj, 19 i więcej stopni na dworze (dziwne) ustępuje praktycznie jak robi się już chłodno np. już ponad miesiąc jeżdżę i nie miałem przypadku..

szczegółowo opiszę zdarzenia:

1. auto odpala "na dotyk" zawsze rano ( pierwsze odpalenie po całonocnym postoju na parkingu)

2. cyrki zaczynają się podczas kolejnej jazdy w ciągu dnia po dłuższym postoju kilkugodzinnym, kiedy jest cieplej,,, tj. wyraźnie rozgrzane jest auto wewnątrz, maska od promieni słonecznych :)

3. auto odpala ale potrafi po chwili zgasnąć np. podczas ruszania , czuć nierówną pracę silnika, zapalają się kontrolki ,

4. auto odpala i nie gaśnie od razu, przejazd kilkudziesięciu - kilkuset metrów - i na pierwszym zatrzymaniu się np. pierwsze skrzyżowanie - GAŚNIE , zapalają się kontrolki

5. również słychać nierówną pracę silnika, obroty nie są normalne stabilne itp.

6. nie można odpalić np. kilka kręceń, za 6, 7 , 8 razem się udaje

7. czasami trzeba odczekać kilka minut i odpala, czasami podczas dalszej jazdy objawy gaśnięcia pojawiają się ponownie.

8. INNY PRZYPADEK podczas jazdy najczęściej na 2 biegu ale zdarzało się rzadziej na 3 i 4
auro szarpie, pedał gazu "nieaktywny" :) zapalają się kontrolki

dodam ze podczas ostatniej 4 letniej eksploatacji wymieniałem:

olej (corocznie), filtr powietrza (corocznie), oleju (corocznie), paliwa (2 lata temu), układ rozrządu, świece,

czyszczony był: silniczek krokowy, kopułka, palec,

diagnostyka: kilka razy, 0 błędów


za wszelkie rady serdecznie dziękuję.
aleq
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Polska
Auto: Opel Astra 87 60km 1,4 benz,

03 Lis 2010, 17:35

witajcie. tak naprawiłem autko - wymieniłem moduł zapłonu i aparat zapłonowy z tego co pamiętam. Autko jeździ na benzynie.pozdr.
ryszard10
Nowicjusz
 
Posty: 29
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...