Opel Astra G kombii 1.6 Twinport ECOTEC 2005 rok prośba o poradę

31 Sty 2016, 17:45

Witam,

Chciałbym uzyskać informację. Mam możliwość kupna opla jak w temacie, za około 6-7 tyś zł. Auto zadbane, brak oznak korozji użytkowane przez 1 osobę zarejestrowane na firmę. Służyło handlowcowi. Niestety sporym mankamentem jest ilość przejechanych kilometrów Opel ma na liczniku już ponad 280 tyś km. Służył do wyjazdów służbowych w delegacje jeździł po całej Polsce. Auto serwisowane, naprawy robione na bieżąco z tego co wiem nie miał większych usterek. Zainstalowany gaz. Pytanie czy opłaci się za taką cenę je brać? Czy posłuży mi chociaż jeszcze te 4-5 lat bez większych awarii? Proszę o opinię. Z góry dziękuje. Pozdrawiam
Undertaker92
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Żadne

31 Sty 2016, 19:41

Undertaker92 napisał(a):Opel ma na liczniku już ponad 280 tyś km


To nie jest żaden szokujący przebieg jak na auto handlowca z 2005 roku, nie zdziwiłbym się gdyby z licznika ściągnięto 50-100 tysięcy kilometrów.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

31 Sty 2016, 19:44

Silnik lubi chlapnąć olej, poza tym tragedii nie ma. Musisz się dowiedzieć, czy często były robione dolewki oleju i jakie. Jeśli sprzedawca zaprzeczy to wiadomo, że kłamie nie tylko w tej kwestii.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

31 Sty 2016, 19:47

Twinport jest trochę inny. To znaczy dalej jest kiepskim wyborem bo jak ktoś chce auto mało palące to wybiera 1.4 a jeśli ktoś w trasy wyjeżdża to 1.8 115/125 + LPG.
Za tą kasę bierz i najwyżej opchniesz na rynku wtórnym za pół roku :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Sty 2016, 20:05

Z jednej strony takie auta są dobre ponieważ sporo jeżdzą więc muszą być sprawne i zazwyczaj każda wymiana/naprawa jest dokumentowana i można to sprawdzić w ASO no chyba że auto było serwisowane gdzieś na mieście.
A z drugiej strony każdy wie jak handlowcy/przedstawiciele jeżdzą,auta często są kręcone do czerwonego pola co żle wpływa na silnik oczywiście no i często też jest tak że auta są zaniedbane,sporo rys,wgnieceń czy brudne wnętrze to też norma.

Masz może jakieś zdjęcia tego auta?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poznań Motor Show 2019
    Prestiżowe i zarazem jedne z największych w Europie. Obecne w portfolio Międzynarodowych Targów Poznańskich od 1992 roku, zwane przez znawców świata motoryzacyjnego Małą Genewą, czyli targi Poznań Motor Show ...