Opel Astra H 1,7 CDTI - sprzęgło

Opel Astra H 1,7 CDTI - sprzęgło

25 Kwi 2014, 07:56

Witam,
miałem okazję przejechać parę km samochodem rodziców: Oplem Astra H 1,7 CDTI z 2009r..
Mam dziwne wrażenie, że coś jest ze sprzęgłem, a mianowicie łapie pod sam koniec i wtedy następuje takie szarpnięcie.
Czy to oznacza, że sprzęgło jest do wymiany?
Samochód ma dopiero 140 tyś. km.
Jeśli sprzęgło jest do wymiany co należałoby jeszcze wymienić przy okazji? Co z dwumasą?
Zauważyłem, że czasem przy zmianie biegów podczas spadanie obrotów słychać taki dziwny, dość cichy dźwięk który spada równo z obrotami (metaliczny, taka cicha zwalniająca wiertarka).
Jaki to będzie koszt?
Pozdrawiam!
ProMystic
Początkujący

Re: Opel Astra H 1,7 CDTI - sprzęgło

26 Kwi 2014, 12:00

Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford S-MAX
Silnik: 2,5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Kwi 2014, 13:01

Żadna wypowiedź w podanym linku nie pasuje do mojego pytania.
ProMystic
Początkujący

29 Sie 2018, 12:39

Jak najbardziej [link wygasł] sprzęgła oraz szarpnięcie przy ruszeniu może świadczyć o tym, że niebawem będzie trzeba je wymienić. 140 000 kilometrów to przebieg, przy jakim w niektórych samochodach są już widoczne tego typu objawy - wszystko zależy od tego, jakie to auto i w jaki sposób było użytkowane. Sprzęgło należy wymieniać jako komplet - przynajmniej tarczę, docisk i wysprzęglik centralny, ale zalecana jest również wymiana od razu koła dwumasowego - w przypadku, gdy niedługo po wymianie sprzęgła "posypie się" również duwmas, aby go wymienić musimy ponownie zdejmować skrzynię, co zwykle niesie ze sobą duże koszty.
Sprzegla24
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Te samochody są najbardziej trwałe Te samochody są najbardziej trwałe
    Trwałość samochodu ma znaczenie zarówno dla tych kierowców, którzy kupują samochód raz na wiele lat, jak i dla tych, którzy rozglądają się za dobrym autem używanym. Amerykański portal zajmujący ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

•