Opel Astra III

02 Lip 2015, 18:11

Witam.W przyszłym roku planuje zakupić swoje pierwsze auto.Zacząłem powoli rozglądać się za przyszłym samochodem.Wybór padł na Opel Astra III.Silnik benzyna może później zamontuje instalację lpg,ale nie jestem pewien.Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na samochód to do 15000 tysięcy złotych.Widziałem Ople już za 10-12 tysięcy złotych.Samochód będzie mi służył do dojazdu na trening,szkoły i czasami jakaś większa podróz na wakacje itp.Na co zwracać uwagę przy wyborze tego modelu?Kupować polskie czy sprowadzone z Niemiec Ople w tej cenie?Widziałem fajne,zadbane Ople sprowadzone za 12 tysięcy złotych.Jest jeszcze opcja abym sam sprowadził samochód z Niemiec.Co doradzicie?
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

02 Lip 2015, 18:47

15k to minimum na Astre H.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lip 2015, 19:11

Czyli te po 12k to niezbyt ciekawa opcja?Co może być z nimi nie tak?Bo cena dobra ale i podejrzana jak za takie auto.Zastanawiałem się jeszcze nad Audi a3,VW golf.Co byś doradził?W tej kwocie coś powinienem wybrać z tych samochodów.Jakieś inne propozycje również mile widziane.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

02 Lip 2015, 19:12

A3 i Golf IV z końców produkcji to dobry wybór w tej kasie i najlepiej szukać od 1,8 wzwyż, bo mniejsze to paliwożerne zamulacze
Osobiście jednak wolałbym szukać Toyoty Corolli e12 1,6 i Hondy Civic VII
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Lip 2015, 20:02

Raczej zdecyduję się na samochód 3 drzwiowy.Odnośnie pojemności to co z ubezpieczeniem?Dużo wyniesie mnie składka z pojemnością 1.8?Zainteresowało mnie Audi a3 a konkretnie ten model.Jest ok?Coś w tym stylu mi się podoba.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

02 Lip 2015, 20:14

Za tyle to poprzednia generacja... Poza tym w tej generacji nie ma fajnych silników benzynowych
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

02 Lip 2015, 20:15

chcesz kupić A3 w cenie poprzedniej generacji?
1. ma badziewiaste silniki
2. ceny od 20 tys.
3. szukaj poprzedniej generacji

Co do składki musisz popatrzeć po jakiś kalkulatorach OC. Ja mam 25 lat i Lexusa na współwłasność z ojcem i płace 420zł/rok
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Lip 2015, 20:47

Jeżeli mogę zapytać.To co jest właśnie z tymi cenami.Rozumiem że podejrzane jak za poprzednią generację Audi,ale czy samochód może być aż tak bardzo w złym stanie za tą kwotę?Wiadomo jak w każdym samochodzie na pakiet startowy trzeba mieć.Dzięki za informację na temat ubezpieczenia,bo myślałem że na pierwszy samochód dużo mnie to wyniesie.Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy Audi a3 a VW golf IV to które bardziej w tej kwocie?Jakich silników konkretnie szukać.Lepsze auta w tej cenie będą 3 drzwiowe czy również śmiało za 5 drzwiowymi się rozglądać?Dodam że też zależy mi trochę na wyglądzie auta.Nie jest to najważniejsze ale chciałbym żeby w miarę fajnie się prezentowało.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

02 Lip 2015, 21:09

Igorr napisał(a):To co jest właśnie z tymi cenami.Rozumiem że podejrzane jak za poprzednią generację Audi,ale czy samochód może być aż tak bardzo w złym stanie za tą kwotę?
Zobacz przykładowo na mobile.eu po ile chodzą takie Audi czy Astry z tego rocznika w znośnym (dobrym) stanie z dobrymi silnikami to będziesz wiedzieć o czym mówimy :wink: na Zachodzie dobre auta kosztują
Co może być nie tak z tym Audi? Padnięty silnik, auto kupione po cenie złomu i doprowadzone do jako takiego ładu, zespawane z trzech aut, ogólnie zużyte, w ekstremalnych przypadkach kradzione :D
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lip 2015, 21:47

z Audi znalazłem takie auta:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
VW:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wybierałem auta z końcowych roczników.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

02 Lip 2015, 21:48

Nie z tymi silnikami, 1.8 albo 2.0 (Golf)..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lip 2015, 22:31

Mało było ogłoszeń z tymi silnikami tak do 12k i końcówki roczników bo takie mnie interesują jak to napisali wyżej.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

02 Lip 2015, 22:37

Po co Ci końcówka produkcji, dać więcej niż 6k za 1.6 to bezsens :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lip 2015, 23:42

Czyli 12k spokojnie wystarczy mi na ładny,zadbany samochód,z dobrym wyposażeniem i żeby miało czym przyśpieszyć?Szukać spokojnie 5 drzwiowego czy lepsza opcja to 3 drzwiowy w tej cenie?
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

03 Lip 2015, 08:58

Na 5-cio drzwiowy starczy, nawet 1.8T :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra