Opel Astra IV 1.4T 140 KM Sedan - do oceny

15 Lip 2015, 19:24

Założyłem już tu kilka wątków z pytaniami o różne samochody, ale już podjąłem ostateczną decyzję - wybór padł praktycznie ostatecznie na Astrę IV 1.4 Turbo 140 KM w sedanie.

Upatrzyłem i już nawet oglądałem autko we Wrocławiu. Po próbnej jeździe wszystko wydaje mi się w porządku, jednak chciałbym też usłyszeć opinię forumowych wyjadaczy czy można się przyczepić do czegoś/o coś jeszcze pytać/coś sprawdzić.

Poniżej znajduje się link do oferty oraz raport VIN. Wynegocjowałem cenę 55,000 tys. + zimówki na felgach.

Aukcja:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Raport VIN:
https://drive.google.com/file/d/0Bwz1ri ... sp=sharing
matey23
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 12 04 2010
Auto: Nie mam

16 Lip 2015, 10:20

Kojarzę to auto, widuję je czasem :mrgreen:
Jesli jest okej to bierz, silnik bardzo dobry więc posłuży.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Lip 2015, 20:02

Fajna ale cena mega jak za letni kompakt i to w sumie w nie najdroższej zakupowo wersji sedan prawie 4 letni - tak wiem ze ma wyposażenie ale to chyba najdroższy okaz na portalu :) Za 60 tyś mozna spokojnie kupić 4 letni klasy D nieźle wyposażony. O sorki nie doczytałem ze będzie 55 tyś. Autko fajne. A powiedz nie przeszkadza Ci słupek kiedy patrzysz do przeodu/boki ? Jakim autem jeździłeś wcześniej ? Ja rozważam taką astrę ale jeszcze rozkminiam widoczność bo pierwszym razem byłem w niezłym szoku jak on wiele zasłania.
zarowka
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 01 08 1993
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: J200
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

18 Lip 2015, 13:58

Cześć,

Więc jestem już po zakupie dwóch dniach jazd i jestem szczerze zadowolony. Wcześniej jeździłem starą Toyotą Yaris, potem Kia Pro_cee'd I więc jest przepaść. Znajomy ma Insignie z 2013 w dieslu i bardzo podobał mi się środek i komfort jazdy.

Słupek o którym mówisz nie przeszkadza mi i wszystko dobrze widać. Małą wadą dla mnie jest nie za dobra widoczność z tyłu podczas parkowania, ale są czujniki. Pomimo, że lusterka są małe, to są asferyczne i widoczność przy wyprzedzaniu jest dobra, jak również minimalizacja martwego punktu.

Silnik jak najbardziej super, martwi mnie 6-biegowa skrzynia typu M32, o której dowidziałem się dopiero wczoraj podczas przeglądania forów, ale Astra jest z roku 2012 (modelowy 2013) więc mam nadzieje, że jest to już wersja z nowszym typem oleju.
matey23
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 12 04 2010
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne