Opel Corsa C Easytronic !!!

21 Paź 2010, 18:50

Witam mam problem z moja corsa 1.2 , jest to automat . Na liczniku wyskakiwalo F i nie szlo zapalac auta , dopiero jak z komputerka mechanik kasowal bledy to ruszyl . Elektronik samochodowy powiedzial ze tarcza sprzegla grzeje jakas tam czesc i mam ta wymienic tarcze sprzegla + docisk . Dzwonilem do Opla za same czesci chca 700 zl... i otoz mam do was prosbe mozecie mi podac link do tych czesci gdzies na internecie bo zupelnie sie na tym nie znam .

znalazlem takie czesci ale nie mam pojecia czy to te:
http://www.motocom.pl/sklep.php/pl,,,,, ... odowe.html
http://www.motocom.pl/sklep.php/pl,,,,, ... odowe.html

PS:Jesli zly dzial to przeniescie
19KaMiLlO20
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Chorzów

22 Paź 2010, 14:42

Masz z automatyzowaną skrzynie biegów,w 1.4 jest dostępny konwentionalny automat.Moim zdaniem zrób konkretną diagnoze,do tej skrzyni jest dostępny update/oprogramowanie które w skrajnych przypadkach eliminuje problemy.Lub dowiedz się dokładnie mechanika który diagnozował skrzynie czy tylko wystarczy wymiana sprzęgła i tarczy lub moze potrzebujesz jeszcze wysprzęglik.Częsci na które wskazujesz(link)sa moim zdaniem niewłasciwe.Do tego modelu przychodzi inna tarcza,docisk
Leopard
Początkujący
 
Posty: 225
Miejscowość: zachodniopomorskie

22 Paź 2010, 18:06

W tych skrzyniach silniczki sterują wybierakiem biegów jest to taki automacik...i myślę ze któryś ze silniczków się kończy lub zabierak..a najgorsze to ze sterownik skrzyni mógł ulec awarii.. wymiana lub jakiś dobry warsztat co na elektronice się zna..
rafi195
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 284
Miejscowość: małopolska

14 Lut 2012, 21:11

f na wyświetlaczu częsty przypadek w oplach corsa meriva astra najlepiej wysłać w komplecie wybieraki i sterownik koszty nie są wysokie a naprawa skuteczna ale tylko sprawdzone firmy sobie z tym radzą.
easytronic
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 1993
Auto: meriva easytronic

10 Paź 2014, 06:55

Witam, miałem podobny problem ze swoją CORSĄ właśnie ze skrzynię easytronic, pojechałem do warsztatu, w którym stwierdzili, że jest uszkodzony sterownik, koszt takiego sterownika to ponad 3000 zł. chora cena... Zaproponowali mi przeróbkę tej skrzyni na zwykły manualną, więc się zdecydowałem, usługę wykonali dość szybko i jeżdżę do tej pory (ponad rok) bez żadnych problemów... W zasadzie to są te same skrzynie, różnica polega na sterowaniu - elektryczne siłowniki, bądź jak teraz mam zwykłe ręczne przełączanie biegów jak w zwykłym manualu... Polecam ten warsztat.: Calibra S.C. tel. (22)6195470.
marianocbn
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 05 1996
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Oper Corsa
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004