Opel Corsa C - praca na 3 tłoki + błąd p0571

18 Sty 2020, 20:37

Jestem nowy i nie znalazłem żadnego tematu do przywitań, także witam tutaj serdecznie ;)

Posiadam Opla Corsę C 1.2 80 KM 2004 rocznik. Miałem z nią problemy zaraz po zakupie i teraz dołączył kolejny...

Mianowicie gdy hamowałem, skręcając w moją ulicę, zapaliła się kontrolka samochodu z kluczykiem, a auto zaczęło chodzić na 3 tłoki.
Dodatkowo bardzo ciężko zapala, a jak już zapali to szarpie budą i czuć niespalone paliwo z wydechu.

Myślałem, że to świece. Jedna była mokra po wyjęciu, więc wymieniłem ją i pozostałe świece... Problem nie ustąpił.
Błąd, który pokazuje zegar używając metody gaz-hamulec pokazuje kod p0571 - czujnik świateł hamowania A. Nie wydaje mi się to w ogóle powiązane z tą pracą na 3 cylindry :unsure:
Meh
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Szczekociny
Prawo jazdy: 04 12 2015
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 Z16SE 85 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Sty 2020, 23:31

podłączyć pod komputer i sprawdzić błędym ten ktory Ci wyskoczył może i jest też problemem ale nie związanym z silnikiem, sprawdz też ciśnienie na cylindrach
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Sty 2020, 15:54

Wczoraj auto było u mechanika i jednak okazało się, że cewka zapłonowa już nie domaga i ma przebicia.
Dzisiaj zaś u elektromechanika wyszedł ten błąd hamulca. Będzie trzeba rozebrać plastiki pod kierownicą, żeby dostać się do czujnika.

Mimo iż cewka magicznie naprawiła się i jechałem dzisiaj na wszystkich tłokach, i tak wymieniam :)
Meh
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Szczekociny
Prawo jazdy: 04 12 2015
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 Z16SE 85 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003