Opel Monterey - opinie

05 Paź 2006, 07:54

Zamierzam kupić terenówkę czy ktoś może podzielić się wiadomościami na temat Opla Monterey. Jego dane które typy mogą pociągnąć przyczepę o DMC 3000 kg.
newrin
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Opole

13 Paź 2006, 15:45

Proponowałbym Ci raczej Isuzu Troopera - to prawie to samo, tylko nie-zepsute przez niemców...

Ewentualnie Nissana Patrola GR...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

15 Paź 2006, 23:46

Dzięki a czy wiesz gdzie mogę znależć ich dane
newrin
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Opole

16 Paź 2006, 08:24

newrin napisał(a):Dzięki a czy wiesz gdzie mogę znależć ich dane


O patrolu :arrow: (strona Marcina Orlickiego - gość jest dla mnie "Guru" w temacie Patrola - pisał m.in. w Offroad4x4 na ich temat; na stronie masz też kontakt do Marcina)

O trooperze (tylko roczniki 82-91) masz trochę na mojej stronie ( :arrow: ), a w linkowni jest całe mnóstwo linków do stron o troopach (tylko mało jest, niestety, stron po polsku)

;)
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

17 Paź 2006, 08:59

Dzięki za podpowiedz,muszę się wczytać bo z terenowymi nie miałem jeszcze nic do czynienia,ciekaw jestem dlaczego na Allegro Isuzu tak nisko stoją cenowo do Nissana? Czy są bardziej awaryjne lub kłopot z częściami?
Pozdrawiam
newrin
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Opole

19 Paź 2006, 18:46

Też tego nie rozumiem... Wcale nie są bardziej awaryjne, są lżejsze (w terenie to raczej zaleta), pojemność wnętrza samochodu jest większa (Trooper ma największoą pojemność przestrzeni bagarzowej w swojej klasie!), z częściami nie ma problemów (a są tańsze niż do Patrola (zwłaszcza GR)), ramy gniją tak samo w obu, jedynie wykończenie wnętrza ustępuje patrolowi (GR, bo w porównaniu z K160/260 leiej prezentuje się trooper).
Poza tym jest jeszcze prawo popyt-podaż... A tak się składa, że Parchy mają większe powodzenie u kupujących niż troop, więc można trochę cenę podwindować... ;)
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

03 Lis 2006, 22:42

W przypadku Isuzu krąży opinia o uszkodzeniach silnika. Diesle, że tłoki wychodzą bokiem, benzyna, że wydmuchuje uszczelkę pod głowicą+reszta konsekwencji z tym związanych. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

08 Sty 2007, 17:20

jedna sprawa....
cały monterey jest składany i robiony w japonii, przynajmniej te z silnikiem 3,1 TD z okresu czasu do wprowadzenia silnika 3.0 TDI- bo o tych juz nie wiem. W 3.1 TD jedyne co jest niemieckie to znaczek opla...

pozdrawiam
dawid_wroc
Nowicjusz
 
Posty: 1

09 Sty 2007, 07:49

Niestety... cały Montek jest robiony w Niemczech... W Japonii tylko Isuzu montują. Montek jest więc klonem (ale niedokładnym) Isuzu Troopera z roczników po '92. Niemcy wprowadzili do konstrukcji Troopera wiele zmian które powodują, że zdecydowanie dobra konstrukcja stała się tylko prawie dobrą kopią... Nie każde zmiany są na lepsze...

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku samochodów Isuzu Amigo (= Opel Frontera Sport) i Isuzu Rodeo (= Opel Frontera)... Niemcy z Opla potrafią wszystko zepsuć... ;)
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

11 Sty 2007, 17:28

fourup napisał(a):Niestety... cały Montek jest robiony w Niemczech... W Japonii tylko Isuzu montują. Montek jest więc klonem (ale niedokładnym) Isuzu Troopera z roczników po '92. Niemcy wprowadzili do konstrukcji Troopera wiele zmian które powodują, że zdecydowanie dobra konstrukcja stała się tylko prawie dobrą kopią... Nie każde zmiany są na lepsze...

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku samochodów Isuzu Amigo (= Opel Frontera Sport) i Isuzu Rodeo (= Opel Frontera)... Niemcy z Opla potrafią wszystko zepsuć... ;)

Mam kolegę co nigdy złego słowa o Frotce nie powiedział. A upalał ją w terenie nieźle. Mało paliła, mocy pod dostatkiem, wygodna... no moze trochę ciężka. :wink: Ale jako auto na czarne albo do lawety super. A może on po prostu trafił na taki dobry egzemplarz? :lol:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

12 Sty 2007, 11:20

Ależ ja nie twierdzę, że Montek (czy Froterka) jest złym autem! On jest po prostu pozmienianym przez Niemców Trooperem (Amigiem/Rodeo) i nie zyskał na tych zmianach - raczej stracił... Ale nadal jest to auto dobre! Nie tak dobre jak oryginał, ale nie znaczy to, że od razu złe...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

12 Sty 2007, 13:14

fourup napisał(a):Ależ ja nie twierdzę, że Montek (czy Froterka) jest złym autem! On jest po prostu pozmienianym przez Niemców Trooperem (Amigiem/Rodeo) i nie zyskał na tych zmianach - raczej stracił... Ale nadal jest to auto dobre! Nie tak dobre jak oryginał, ale nie znaczy to, że od razu złe...

Ech, ta Twoja niechęć do Łopla.. :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

10 Mar 2009, 23:41

Kolego FOURUP
Przypadkiem wpadłem na tą stronę i zarejestrowałem się na tym forum zeby napisać tego jednego posta.
A to dlatego że piszesz herezje i do tego jestes do nich mocno przekonany
Niestety muszę cię zmartwić. Twoja teoria o oplu monterey nie ma nic wspólnego z rzezywistościa.
Mało tego twoja teoria o isuzu amigo- Frontera sport też nie do końca jest trafna.
Jeżeli chodzi o fronterę to jest to projekt japoński (isuzu) ale montowany (i tu kolego muszę cię zasmucić) w fabryce w Wielkiej Brytaniii ( nie w niemczech). Jednak faktycznie opel wstawiał tam swoje silniki.
Natomiast jeżeli chodzi o monterey'a to jest to auto 100% japońskie i ma tylko znaczek opla jak pisał kolega wyzej. Auto to było składane w fabryce isuzu w japonii. Tu poza znaczkiem opel swoich łapek nie sadzał.
Co oczywiście nie znaczy że auto nie ma swoich wad i typowych usterek.
Ale to juz temat na inną chistorię
pozdro[/quote]
mihowe
Nowicjusz
 
Posty: 2

10 Mar 2009, 23:43

OT
Ale tamt odkopałem. Niesamowite
mihowe
Nowicjusz
 
Posty: 2

15 Mar 2009, 18:33

Witam, ktoś tam doradzał patrola do ciągnięcia tej przyczepy, lecz nie dopowiedział o tym, że wersje europejskie z silnikami 2,8 są bardzo czułe i spotkałem się z wieloma opiniami negatywnymi na temat tego silnika( głownie ludzie robią taki jeden błąd, że z lawetą tudzież z przyczepą, albo i i bez rozwijają to auto to zbyt dużych prędkości co potem negatywnie odbija się na silniku i trzeba głowice zrzócać)

Sam będe kupował to auto, i osobiście nie polecam go jako holownika, no chyba że będziesz uważał :mrgreen: i nie słuchaj pierdół że każdy 2,8 wypitala w kosmos bo są to bzdury i nawet jajgorszego strucla jak się odpowiednio i z głową traktuje to będzie działał

W temacie patrola wystrzegałbym się nowszego silnika 3.0

a jeszcze dopowiedzieć chciałem, iz jeżeli auto to ma tylko być holownikiem to może warto by kupić busa ?
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław