Opel Tigra - wyciek zewnętrzny płynu chłodzenia

16 Gru 2010, 20:50

Witam serdecznie,
Mam problem z układem chłodzenia, a dokładnie problem polega na tym że ucieka mi płyn ze zbiorniczka w wyrównawczego ok 1l (zbiornik nie jest nigdzie uszkodzony), zauważyłem że płyn ścieka gdzieś przy lewym kole a "para" unosi się z tyłu silnika (spowodowane jest to oczywiście tym że płyn ściekał po rozgrzanym silniku) Samochód był u mechanika został wymieniony rozrząd wraz z pompą wody i problem ustał na kilka dni (150 km), dziś ponownie były takie same objawy jak przed wymianą rozrządu... Proszę o pomoc co to może być??
verbcd
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: lubelskie

17 Gru 2010, 19:11

Może być tak pęknięta głowica,że płyn wydostaje się na zewnątrz,podobnie jest gdy pęknie blok silnika.Naturalnie wcześniej musisz sprawdzić wszystkie węże i połączenia w obrębie układu chłodzenia.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Gru 2010, 19:38

PhantomASA1, ale gdyby był pęknięty blok lub głowica to płyn by nie wyciek całkowicie?? dziś sprawdzałem i cały czas brakuje tylko tyle ile jest w zbiorniku wyrównawczym... samochód nie traci moc i wszystko pozatym jest oki może trochę słabo łapie temp. Po ostatniej wizycie u mechanika zrobiłem jednak te 150km i wszystko było oki...
verbcd
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: lubelskie

18 Gru 2010, 07:55

A zbiorniczek wyrównawczy nie jest jakby zaplamiony po wyschnięciu płynu?
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

18 Gru 2010, 09:00

Nie zauważyłem nic takiego... Ten płyn wycieka z przodu auta tak jakby spod chłodnicy, ale natomiast "para" idzie z tyłu silnika i domyslam sie ze moze to cieknąć po misce olejowej jest ona zabrudzona olejem ponieważ nie ma szczelnej uszczelki...
verbcd
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: lubelskie