Opel Vivaro Diesel 2014 Trzęsie silnikiem przy dodawaniu gazu

17 Cze 2022, 10:16

Witam,
Opel Vivaro 1,6 Diesel 2014r.
2 tygodnie temu miałem przegląd w serwisie. Zmiana oleju, filtrów, hamulce itp. Po wyjeździe z serwisu pojechałem za granicę. I niestety mam takie objawy że jak dodaję gazu to bardzo mocno trzęsie silnikiem. Aż mi cały kokpit wpada w wibracje. Kierownica też drga. Szczególnie jak jadę pod górkę i dodaję gazu. Na płaskim i przy wolnym dodawaniu gazu nie ma telepania. Ale przy szybszym dodawaniu gazu jest bardzo mocne.
Dodam ze nie ma spadku mocy przy wciskaniu gazu. Jedynie telepanie silnika. Ciężko to nagrać. Jak dodaję gazu to trzęsie się aż cała deska rozdzielcza i czuć mocne drgania na kierownicy. Wszystkie rzeczy w schowkach i uchwytach wpadają w rezonans.
Co może być przyczyną? Czy mogę to sam sprawdzić bo tu za granicą to ani się nie dogadam no i ceny będą wysokie. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Franek
FMarwinski
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 17 Cze 2022, 10:58

    Na postoju na wolnych obrotach silnik pracuje równo, nie widać nie czuć telepania? Jak gasisz go nie rzuca nim nie czuć takiego mocniejszego szarpnięcia i nie słychać niepokojących dźwięków?

    Jak zrzucisz bieg na niższy podczas przyspieszania to to "telepanie" jest mniejsze?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    17 Cze 2022, 11:04

    Witam, Dziękuję za szybką odpowiedź i konkretne pytania
    1. Na postoju nie ma telepania, silnik pracuje równo
    2. Jak go gaszę czy uruchamiam silnik także nie ma telepania ani żadnych niepokojących dźwięków
    3. Jak zrzucę bieg na niższy telepanie jest mniejsze.
    Dodam że mam ten samochód od nowości. Systematycznie serwisowany. I nigdy takich objawów nie miał.
    FMarwinski
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    17 Cze 2022, 18:18

    Na myśl nasuwają się wtryski
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    17 Cze 2022, 18:37

    Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem że nic tu sam nie sprawdzę. Wlałem mu płyn do czyszczenia wtrysków dwa dni temu ale zmiany nie ma.
    FMarwinski
    Nowicjusz
     
    Posty: 3