Focus MK1 - tarcie przy dodawaniu gazu i trzęsienie przy większej pręd

27 Maj 2018, 17:35

Cześć wszystkim, mam w swoim Focusie mk1, 2004, 1,6 zetec, benzyna trzy rzeczy aktualnie do zrobienia. Uskładało się, bo z niektórymi zwlekałem.

1. Skrzynia zaczęła ciężko chodzić, olej do dolania pewnie. Sam nie mam warunków - ile to wyjdzie mniej więcej?

2. Przy większych prędkościach, czy jak mocno dodam gazu auto się trochę trzęsie - czytałem, że przeguby. Jaki to jest mniej więcej koszt, jeśli się potwierdzi? Trzeba robić wszystkie od razu ewentualnie?

3. Trzecia rzecz, zauważona dzisiaj - przy ruszaniu coś delikatnie jakby trze. Potem jak się rozpędze, to przestaje. Nie mam pojęcia skąd to tarcie może dochodzić szczerze mówiąc. Może być to związane z tą wspomnianą skrzynią i kończącym się olejem?


Miłego dnia wszystkim :)
Świecący
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 19 05 1990
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Focus mk1
Silnik: 1,6 zetec
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • 29 Maj 2018, 22:33

    Jedz do mechanika i niech Ci sprawdzi to wszystko, tu nie ma co głupot wypisywać i zgadywać na pałę
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16084
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    06 Cze 2018, 12:06

    Świecący napisał(a):1. Skrzynia zaczęła ciężko chodzić, olej do dolania pewnie. Sam nie mam warunków - ile to wyjdzie mniej więcej?
    Sama wymiana oleju nie będzie droga ale nie możesz być pewny że skrzynia akurat przez jego ubytek chodzi ciężko. Problem może być zupełnie inny.

    Świecący napisał(a):2. Przy większych prędkościach, czy jak mocno dodam gazu auto się trochę trzęsie - czytałem, że przeguby. Jaki to jest mniej więcej koszt, jeśli się potwierdzi? Trzeba robić wszystkie od razu ewentualnie?
    Co to znaczy jak mocno dodam gazu? Chodzi o to że koła tracą przyczepność i obracają się wtedy z dużo wyższą prędkością to wtedy trzęsie?

    Świecący napisał(a):3. Trzecia rzecz, zauważona dzisiaj - przy ruszaniu coś delikatnie jakby trze. Potem jak się rozpędze, to przestaje. Nie mam pojęcia skąd to tarcie może dochodzić szczerze mówiąc. Może być to związane z tą wspomnianą skrzynią i kończącym się olejem?
    Nie wiem jak trze? Jak wciśniesz sprzęgło to przestaje? Puszczasz i znowu trze? Przy jakiej prędkości trze na jakim biegu? Przyciskając lekko hamulec przestaje?

    Dużo pytań, trzeba problemy opisywać w miarę możliwości dokładnie bo my nie jesteśmy w stanie sprawdzić samochodu tylko stawiamy / podpowiadamy co może być ewentualną przyczyną problemu.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!