Ford Focus MK2 1.6, 74kW- Syczenie przy dodawaniu gazu

Ford Focus MK2 1.6, 74kW- Syczenie przy dodawaniu gazu

27 Cze 2018, 16:19

Witam
Mam problem z Fordem Focusem benzyna 1.6 Mk2 Hatchback. Wpierw powiem że tego syczenia od czasu kiedy kupiłem samochód nie miałem, problem się pojawił po dzwonie którego oberwałem z lewej strony {blacha i niektóre podzespoły wymieniono na nowe, filtr powietrza wewnątrz dolotowy do silnika tez wymieniony }.
Problem jest następujący - jak dodaje gazu nawet na luzie z silnika dobiega syczenie tak jakbym miał pod maską sprężarek.
Co to może być za przyczyną, co trzeba wymienić lub wyczyścić?
Tłumik tylny i środkowy wymienione na nowe wszystko pod kątem ciśnieniowym sprawdzone przez mechaników, wg. nich tak ma być ?
Ktoś mi nadmienił że to może być przepustnica i regulacja jej z pedałem gazu że za szybko się otwiera i dostaje się dużo powietrza do komory spalania, lecz ja nie odczuwam większego przyspieszenia lub spadku mocy silnika.
Poniżej przesyłam link do pliku wideo dźwięk jest taki sam jak na filmie: [niepoprawny link]
2500071
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 09 1979
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 ben 74 kW
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Ford Focus MK2 1.6, 74kW- Syczenie przy dodawaniu gazu

29 Cze 2018, 12:44

Układ dolotowy jest szczelny? Skoro było tam coś wymieniane i grzebane warto by to dokładnie sprawdzić.

Przepustnica jest elektronicznie sterowana?

Próbowałeś się przysłuchać skąd dokładnie dochodzi ten dźwięk? Czy jest on tylko przy dodawaniu mocniejszym/szybszym gazu czy też jest słyszalny jak pomału go dodajesz.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam

07 Lip 2018, 14:33

tak jest elektronicznie sterowana myślę że to będzie właśnie to bo, będzie trzeba na nowo ją zsynchronizować z pedałem gazu.
2500071
Nowicjusz

07 Lip 2018, 14:35

jak dodaje się z jedynki później już nie na luzie a tak efektu turbosprężarki nie ma przez cały ciąg jazdy samochodem
2500071
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy
    Coraz śmielej do seryjnych modeli samochodów przedostają się rozwiązania, zwalniające kierowców z części ich dotychczasowych obowiązków. Klasyfikacje stopni jazdy autonomicznej umożliwia pięciostopniowa ...
    Jak bezpiecznie holować samochód osobowy? Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
    Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...

•  
    • Zabudowa bagażnika - głośniki
      Audi R18 ultra - Audi MotorSport, 9
      Opel Combo, prezentacja
      Autosacrum 2008