Ford Focus MK2 1.6, 74kW- Syczenie przy dodawaniu gazu

27 Cze 2018, 15:19

Witam
Mam problem z Fordem Focusem benzyna 1.6 Mk2 Hatchback. Wpierw powiem że tego syczenia od czasu kiedy kupiłem samochód nie miałem, problem się pojawił po dzwonie którego oberwałem z lewej strony {blacha i niektóre podzespoły wymieniono na nowe, filtr powietrza wewnątrz dolotowy do silnika tez wymieniony }.
Problem jest następujący - jak dodaje gazu nawet na luzie z silnika dobiega syczenie tak jakbym miał pod maską sprężarek.
Co to może być za przyczyną, co trzeba wymienić lub wyczyścić?
Tłumik tylny i środkowy wymienione na nowe wszystko pod kątem ciśnieniowym sprawdzone przez mechaników, wg. nich tak ma być ?
Ktoś mi nadmienił że to może być przepustnica i regulacja jej z pedałem gazu że za szybko się otwiera i dostaje się dużo powietrza do komory spalania, lecz ja nie odczuwam większego przyspieszenia lub spadku mocy silnika.
Poniżej przesyłam link do pliku wideo dźwięk jest taki sam jak na filmie: [niepoprawny link]
2500071
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 09 1979
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 ben 74 kW
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

29 Cze 2018, 11:44

Układ dolotowy jest szczelny? Skoro było tam coś wymieniane i grzebane warto by to dokładnie sprawdzić.

Przepustnica jest elektronicznie sterowana?

Próbowałeś się przysłuchać skąd dokładnie dochodzi ten dźwięk? Czy jest on tylko przy dodawaniu mocniejszym/szybszym gazu czy też jest słyszalny jak pomału go dodajesz.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Lip 2018, 13:33

tak jest elektronicznie sterowana myślę że to będzie właśnie to bo, będzie trzeba na nowo ją zsynchronizować z pedałem gazu.
2500071
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 09 1979
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 ben 74 kW
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

07 Lip 2018, 13:35

jak dodaje się z jedynki później już nie na luzie a tak efektu turbosprężarki nie ma przez cały ciąg jazdy samochodem
2500071
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 09 1979
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 ben 74 kW
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006