Opinia dot. konserwacji auta

13 Kwi 2024, 12:30

Jestem przed kupnem auta Honda Civic, zrobiłem zdjęcia progów podłogi itp. Jak dogłębna konserwacja będzie konieczna? Najgorzej jest z tyłu gdzie nie ma osłon, z przodu nie jest zle. Auto z 2007 roku cały czas w Polsce, cena 22k
paciumek
Nowicjusz
 
Posty: 31
Zdjęcia: 0

13 Kwi 2024, 15:05

22 koła za zardzewiałego syfika, tego nigdy nie zrozumiem.
W tym przypadku to żeby zrobić to dobrze to koszt ponad 5 tyś, za tysiaka ktoś Ci tam młotkiem obstuka to co luźne a resztę zamaluje, na rok może 2 lata będzie względnie przykryte.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Kwi 2024, 15:20

Kao napisał(a):22 koła za zardzewiałego syfika

Ale cały czas w Polsce :D i to jest najważniejsze :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Kwi 2024, 17:44

Alternatywy dla bezawaryjnego syfika nie ma, a ta podłoga chyba jest do zrobienia? Warto z negocjacja działać czy nie? Poza tym nie pisałem że cały czas w Polsce to jakaś zaleta tylko stan faktyczny tego auta.
paciumek
Nowicjusz
 
Posty: 31
Zdjęcia: 0

13 Kwi 2024, 23:39

Ja nie rozumiem niektórych. Ostatnio oglądałem Accorda 7 2.0 za 21k. Mechanicznie super, właściciel nie żałował grosza a od spodu 3 razy gorzej niż to co na fotach Twoich i wielkie oczy że nie chce kupić.
Chyba faktycznie lepiej szukać świeżo sprowadzonych...

A alternatywy zawsze jakieś są zaczynając od omijania salon polska
rupertpumpkin
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996

14 Kwi 2024, 06:48

paciumek napisał(a):Poza tym nie pisałem że cały czas w Polsce to jakaś zaleta tylko stan faktyczny tego auta

Stwierdziłeś stan faktyczny żeby określić czy się opłaca a zapomniałeś o silniku, przebiegu itp.
Jeżeli jest to wersja 1,8, perfekcyjna wewnątrz, bez uszkodzeń oraz z nalotem do 100k.km.po targowaniu na np. 17k.można brać. W innym przypadku lepiej szukać wersji FL najlepiej po sprowadzeniu chociaż też można trafić zardzewialca.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VW up! GTI z silnikiem o mocy 85 kW/115 KM
    Volkswagen wprowadza na rynek nowego up!-a GTI – model o niewielkiej masie własnej, z mocnym silnikiem, sportowym zawieszeniem i typowymi wyróżnikami aut GTI na nadwoziu i we wnętrzu. up! w wersji GTI dostępny ...

14 Kwi 2024, 07:33

Przebieg 204tyś, 1.8 benzyna po wymianie belki, regeneracji maglownicy i amory przód(ostatnie lata). Na zewnątrz auto bardzo zadbane, prawie full opcja bez dachu panoramicznego. Wydaje mi się że warto, ale te rozwarstwione progi i tył ;/
paciumek
Nowicjusz
 
Posty: 31
Zdjęcia: 0

14 Kwi 2024, 07:53

No tak ale to co jest na fotach podłogi + ciekawe co pod osłonami będzie kosztować dużo kasy.
Niestety przy hankach musisz się uzbroić w cierpliwość.
Ostatnio kolega szukał Accord@ albo ufo i wśród kupionych w Pl (uparł się na taką) było źle albo bardzo źle. Kupiliśmy sedana za 20k.200k.km.1,8 technika perfekcyjna i mało rdzy chociaż te mało i tak określam na 2,5-3,5k.

P.s.

W tamtym roku koleżance robiłem Yarisa 2 podobnie zjedzonego to progi, doły błotników, mocowania wahacza tył belka, podłoga wyszło 6k. A najgorsze jest to że dopiero po ruszeniu wychodzi prawda o zakresie prac.
Ja ma corolle już kiedyś przez kogoś zabezpieczaną i teraz poprawiałem z odrobiną czyszczenia to wyszło mi 3k chemia z robocizną.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Kwi 2024, 13:14

Czy to co jest na zdjęciach jest do zrobienia za 3-4 tysiące? Belka była wymieniana to już musiało być bardzo źle, reszta jak widać pytanie czy można to jeszcze uratować
paciumek
Nowicjusz
 
Posty: 31
Zdjęcia: 0

14 Kwi 2024, 16:04

Wszystko do zrobienia tylko czy warto.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4