Opinia na temat mazdy 3`

22 Cze 2013, 14:01

Witam , planuje kupic autotak do 20-22tys, i spodobala mi sie mazda 3 . Jakie sa opinie na temat silnikow w tym aucie i jak z cenami czesci zamiennych???
tomaczek4
Początkujący
 
Posty: 74
Miejscowość: Internet
12

22 Cze 2013, 15:52

Ogólnie są to dobre auta. Z wyjątkiem blachy nie ma sie za bardzo do czego przyczepić.
Jak kupisz trzeba auto oddać do blacharza niech ściągnie nadkola i spód przeleci jakimś mazidłem poprawi purchle itp... warto to zrobić.
Polecam silniki benzynowe. 1.6, (1.8 w szóstce) 2.0 są trwałe z łańcuchem rozrządu bez problemu gazowalne. Diesel 1.6 jest francuski PSA. Częsci multum. Plus mało pali. Minus wiadomo - większe przebiegi, zużycie jednostki niż benzynowe. Potencjalne kłopoty są szerokie i związane z każdym nowoczesnym dieslem jak wtryski, turbo, egr, dwumas...
Można tego uniknąć kupując benzynke.
Nie polecam silników Mazdy 2.0 diesla. Jeżdżą ok, ale mają sporo problemów.
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?t=65171
Smok, podkładki pod wtryskami...
Co do samego wyboru auta sedana warto odpuścić jest mały. Hatchback juz lepiej. Jest ich też więcej do wyboru.

Dwa miechy temu byłem na etapie kupowania Mazdy dla żonki. Zdecydowaliśmy się ze kupimy 3 lub 6 w zależności od tego co będzie w lepszym stanie.
Obejrzałem sporo aut w Polsce po czym straciłem całkowitą wiarę w to że kupie tu dobre auto.
Zjeździliśmy kilka komisów i same składaki, albo zajeżdżone padliny. Jeden egzemplarz nawet miał szyby z trzech różnych roczników :)
Przebiegi nawet nie wczuwałem się bo cofka to standard taki bonus w cenie zakupu ;)
Ogólnie żałość. Pojechałem po auto do Holandii. Mając 22tys zł na Mazdzioszke kilka sztuk zobaczyłem 3 i 6 - lepiej, ale nadal nie to. Drugiego dnia znalazłem ogłoszenie o szóstce po lekkim gradobiciu i ogólnie zewnętrznie do małych poprawek lakierniczych.
Auto po obejrzeniu 100% oryginał przebieg 56tys km w książce serwisowej tylko jeden wpis !
Zero zużycia w kabinie, wszystko sprawne i ok. Rocznik 2002. Kupiłem za 12.500zl.
Auto po serwisowaniu i poprawkach lakierniczych z rejestracja, ubezpieczeniem total 18tys.
Śmiga aż miło. Blacharz nie stwierdził żadnych napraw po wypadkowych, mechanik również.
Warto poszukać czegoś poza PL. W Holandii są certyfikaty na przebieg.

Lektura obowiązkowa http://www.mazdaspeed.pl/forum/
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
6

23 Cze 2013, 14:37

noisy napisał(a):Kupiłem za 12.500zl.
Auto po serwisowaniu i poprawkach lakierniczych z rejestracja, ubezpieczeniem total 18tys.
Śmiga aż miło. Blacharz nie stwierdził żadnych napraw po wypadkowych, mechanik również.
Warto poszukać czegoś poza PL. W Holandii są certyfikaty na przebieg.

Jakie ceny egzemplarzy normalnych, w sensie, nie po gradobiciu?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
3

23 Cze 2013, 20:02

Ceny są różne, zależy ile kto zawoła. Trzeba poszukać auta bo jak trafisz z lekkim defektem wizualnym to usunięcie tego to żaden problem, a można przy tym sporo zaoszczędzić niż kupując wypicowane na wszystkie strony.
Szóstka która kupiłem miała brudny silnik, zakurzony nie myty chyba od nowości. Syf straszny, ale żadnych wycieków oleju od spodu malinka suchutko.
Auto po kupieniu wymyte całe, alusy założone :) jest gitara kobieta zadowolona :)
Poczytaj jeszcze wypowiedzi osób które maja trójki i po jakimś czasie użytkowania tych aut w porównaniu z szóstką stawiają na szóstkę.
Jeszcze co do silnika benzynowego 1.8 120KM w szóstce to on jest dla spokojnych ludzi nie zbiera sie, dynamika jest dopiero powyżej 4tys obrotów, ale na trasie jest ok 200km/h poleci. Przy wyprzedzaniu redukcja do 4-biegu i nie ma problemu.
Jak ma byc miło 2.0 jest w trójce bajeczne w szóstce 2.3 dopiero choc 2.0 140KM już sobie jakoś radzi do tego ma świetne opinie bardzo trwałego i udanego silnika.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

21 Gru 2016, 18:09

Ja postawiłbym na nową Mazdę 3 bez wahania. Po pierwsze to auto po prostu nie może się nie podobać, bowiem jest idealnym połączeniem sportowego charakteru z odrobiną drapieżności. Ponadto jeżeli ktoś ma ciężką nogę tak jak ja, maksymalnie zużyje w graniach 5,5 litra na setkę przy czy system SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS gwarantuje płynną i bezpieczną jazdę.
Andrzej36
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Ford
5

21 Gru 2016, 18:25

Ale odkop :o :o :o
Mirek2137
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 10 04 2012
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Bleble
Silnik: 6,9
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1913
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Flagowy SUV Lexusa zostanie zelektryfikowany
    Koncern Toyota zapowiedział przyspieszenie upowszechniania samochodów zelektryfikowanych – hybrydowych, hybryd plug-in oraz aut czysto elektrycznych, zasilanych akumulatorami lub wodorowymi ogniwami paliwowymi. ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...