Opłaty związane z kupnem samochodu

20 Kwi 2014, 19:04

Witam,
stoję przed zakupem pierwszego samochodu i jestem totalnie zielony w kosztach z tym związanych? Ile średnio trzeba dopłacić do ceny samochodu aby załatwić wszelkie ubezpieczenia, opłaty skarbowe, rejestracje i temu podobne kwestie ? :)
Simugd
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Nie mam

20 Kwi 2014, 20:06

Jeżeli auto kupione w Polsce:

- opłata w urzędzie skarbowym 2% wartości auta,
- zarejestrowanie auta (tj. blachy, tymczasowy dowód (później twardy), nalepka, opłata ewidencyjna) - 180 zł
- ubezpieczenie - tutaj wiele zależy czy masz już jakieś zniżki, pojemność silnika, rocznik - można sprawdzić mniej więcej w kalkulatorach internetowych bądź w jakiejś agencji (ja mając 10% zniżek, zwyżkę za wiek 1600zł/rok :evil:).

Co do samej rejestracji potrzebujesz:

- wypełnić wniosek o rejestracje,
- dowód osobisty,
- umowę kupna/sprzedaży,
- dowód rejestracyjny,
- kartę pojazdu, jeżeli była wydana
tdloverr
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: poznan

20 Kwi 2014, 20:18

A jeżeli jest auto zza granicy, tzn. kupione w Polsce, od handlarza, które je sprowadził? :)
Simugd
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Nie mam

20 Kwi 2014, 20:22

to masz mniej spraw:
* opłata celno skarbowa 2%
( zapytaj się o to w urzedzie, bo handlarze niby mowią,że klient jest zwolniony ale wg prawa chyba tak nie jest, tzn. urzędowi nie chce się raczej ścigać za takie kwoty, ale może Ci się akurat przytrafić)
* przerejestrowanie auta, zależ od regionu (jeśli ten sam to kilka dych, z innego to do 200zł)
* ubezpieczenie ( licz ok. 2tys)
wstępnie tyle
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Wrz 2019, 19:21

Tak jak powyżej - ja korzystałem ze skupu i tam za mnie zrobili te same formalności.
jotess
Nowicjusz
 
Posty: 3