Po auto do USA

po auto do USA

17 Kwi 2007, 14:41

Przymierzam się do kupna auta. Trochę mi szkoda wydać 250 tys. za coś co jest warte 110-120 tys. lub mniej.
Wiadomo, że do sprowadzenia auta z USA trzeba się wykosztować. Pomijam firmy sprowadzające takie auta – chyba, że ktoś poleca !!!
Mam zamiar wybrać się tam (kiedyś) przez weekend i koszta: bilet lotniczy około 3 tys. Do tego dochodzi tysiąc na pobyt (dwa dni – góra trzy, gdy się kupi ‘europejczyka’, bo trzeba legalnie prawo obejść. Potem kupione auto trzeba statkiem do Gdyni wysłać (do 1200 dol). W Polsce dochodzą opłaty: 10 proc. cła, akcyza (raczej 13,6 – ale można skarżyć w sądzie o zwrot do 3,1) oraz 22 VAT.

Pytanie mam jeszcze jedno: czy takim autem można od razu jeździć czy coś trzeba homologować, zmieniać ? Jak to wygląda dalej ?
Z góry dzięki ;)

ps. chodzi mi o nowe auto z salonu, którę raczej od ręki będę miał
WitP_tsaJ4145
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk/kujawsko-pomorskie

Re: po auto do USA

17 Kwi 2007, 19:23

W USA maja czerwone kierunkowskazy, u Nas podobno takich nie mozna miec.
laciu
Początkujący

Miejscowość: Siepraw

17 Kwi 2007, 19:39

właśnie też rozmawiałem już w tej sprawie i jeden gość w salonie mówił, że wsio ok, mogę od razu z portu ruszać w drogę, ale z kolei inny mówił coś o światłach. Zresztą już nie pierwszy raz to słyszę.
W każdym razie dzięki. Coś jeszcze czy już wszystko ?
WitP_tsaJ4145
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk/kujawsko-pomorskie

17 Kwi 2007, 19:51

wydaje mi sie ze tylko tym sie roznia nasze autka od tamtejszych, lepsze z USA niz z Angli bo wieksze perypetie ;) pzdr
laciu
Początkujący

Miejscowość: Siepraw
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać? Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać?
    Bezpieczeństwo ruchu drogowego zależy w sposób szczególny od tego, czy kierowca jest w stanie odpowiednio sprawnie reagować na to, co dzieje się na drodze. Dlatego tak ważna jest jego pozycja za kierownicą. ...
    Układ napędowy BMW ActiveHybrid nowej generacji Układ napędowy BMW ActiveHybrid nowej generacji
    Specjalnie na potrzeby nowego modelu BMW ActiveHybrid 3 opracowano następujące komponenty hybrydowego układu napędowego: synchroniczny silnik elektryczny o mocy 40 kW/55 KM, układy elektroniczne dużej mocy oraz pakiet akumulatorów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      Jaguar