Opony 215/45/17 które wybrać z tych dwóch?

01 Paź 2020, 18:27

Witam serdecznie :D Przychodzę z pytaniem, które budżetowe opony wielosezonowe wybrać.

1. ([link do oferty na Allegro wygasł])

2. ([link do oferty na Allegro wygasł])

i tutaj pytanie do Was, który bieżnik jest lepszy pod zimę i lato? Marka Goodride przemawia do mnie chyba bardziej z chińczyków :?
Grubek
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Paź 2020, 08:31

Jesteś pewien że chcesz kupić opony wielosezonowe budżetowe? Celując w wielosezonówki powinno kupować opony sprawdzone i bardziej z segmentu premium. Wtedy jest większa pewność że sprawdzą się we wszystkich warunkach.

Co do tych które wymieniłeś Goodride łudząco przypomina mi GoodYear VECTOR 4SEASONS :mrgreen:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Paź 2020, 13:31

Przychylam się do zdania Rokiko. Lepiej trochę doinwestuj i nie będzie rozczarowania. Do tego trwałość będzie większa i w ostatecznym rozrachunku dłużej pojeździsz. Mój typ to z kolei Yokohama Geolandar G015.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

18 Paź 2020, 14:53

Tracmax...Nie słyszałem o takich oponach. Ale może ktoś coś...Jak nie, to sobie odpuść.
Ja mogę polecić
[link do Oponeo wygasł]
[link do Oponeo wygasł]
[link do Oponeo wygasł]
Zwracaj uwagę na rok produkcji. Oczywiście oponeo to tylko przykłady opon.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Paź 2020, 18:36

Ja od siebie polecam goodyear i nokian.
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302

19 Paź 2020, 19:15

malmon3 napisał(a):Ja od siebie polecam goodyear i nokian

Z tego co się orientuję, to nie ma w tym rozmiarze Nokian.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Paź 2020, 13:22

lotek33 napisał(a):Przychylam się do zdania Rokiko. Lepiej trochę doinwestuj i nie będzie rozczarowania. Do tego trwałość będzie większa i w ostatecznym rozrachunku dłużej pojeździsz. Mój typ to z kolei Yokohama Geolandar G015.

Jeździsz na tych opon yokohama? Z tego co patrzę to są opony przeznaczone dla większych aut, suvów i z napędem 4x4
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40

23 Paź 2020, 13:55

bpa napisał(a):Jeździsz na tych opon yokohama? Z tego co patrzę to są opony przeznaczone dla większych aut, suvów i z napędem 4x4

To AT-eki, więc nawet nie do SUV-ów, tylko do prawilnych terenówek, do normalnych wielosezonówek nie mają startu-oczywiście myślę o drogach publicznych.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

24 Paź 2020, 11:19

Na Geolandarach jeździłem jak miałem Patrola i bardziej używałem w teren niż na drogi publiczne, aczkolwiek w teren też trzeba jakoś dojechać. Jakoś nie były głośniejsze niż normalne. Komfort jazdy był zachowany, złego słowa nie powiem.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

18 Lis 2020, 15:13

dobrze wiedzieć, z tego co czytam to yokohama to już klasa premium, zresztą widzę różnicę w porównaniu z wcześniejszymi budżetowymi, jakość gum o wiele lepsza
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40

29 Gru 2020, 09:03

Z budżetowych całorocznych mogę polecić chińską markę Royal Black A/S, jeżdżę już około 4 lat (krótkie dystanse głownie po mieście, rzadko trasy, z raz w wakacje) i nic się nie działo. W tym roku już będę zmieniać i chyba znów poszukam Royali. Dobra jakość co do ceny.
keybee
Nowicjusz
 
Posty: 6
 
cron