Opony do audi a4 quattro

17 Gru 2009, 09:55

witam czy ktoś może mi doradzić jakie nie drogie a dobre opony kupić do audi i czy warto używki kupować z góry dziękuje
tyskie i juz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków

17 Gru 2009, 12:59

Jaki rozmiar i ile masz kasy? Nie warto używek.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

17 Gru 2009, 13:04

205/55/16
co do kasy to mam około 1000 tylko chodzi mi o to że niektóre są drogie a podobno płaci się tylko za markę i nie są wcale takie dobre
tyskie i juz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków

17 Gru 2009, 19:20

tyskie i juz napisał(a):205/55/16
co do kasy to mam około 1000 tylko chodzi mi o to że niektóre są drogie a podobno płaci się tylko za markę i nie są wcale takie dobre


A nie lepiej by było wrzucić zimówki 195/65/15 sporo tańsze są i lepiej w zimie się jeździ z wyższym profilem (ale to oczywiście jak byś miał felgi w tym rozmiarze)
Najlepiej nowe używek nie polecam tym bardziej że masz napęd quatro.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

18 Gru 2009, 08:27

tyskie i juz napisał(a):205/55/16
co do kasy to mam około 1000 tylko chodzi mi o to że niektóre są drogie a podobno płaci się tylko za markę i nie są wcale takie dobre


Z takim budżetem nie masz żadnego wyboru - kupujesz najtańsze (w oponeo 281 zł/szt za Fuldy jakieś). Jakbyś chciał wydziwiać to musisz mieć co najmniej 1200 zł.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

18 Gru 2009, 19:40

Jak nie masz kasy to kupujesz "nowe" używki. Tj. jak najnowsze i jak najlepszej firmy. Jasne że może być wtopa w sensie że opony będą krzywe, łatane bądź coś w tym stylu... Ale większość ludzi sprzedaje opony za bezcen bo im się już opłaca wymienić, a innym się opłaca jeszcze na nich jeździć.

Za DUNLOP SP Winter Sport M3 - 205/55/R16, przed zimą 2008/2009 zapłaciłem 80zł/szt., rocznik 06' bieżnik 6-7mm. Sam wulkanizator powiedział, że jak za tą cenę to muszą być krzywe jak ch...a.. Założył i nie musiał praktycznie zakładać ciężarków, jedynie minimalne wyważenie jak przy każdej zmianie opon.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Luksusowy crossover Lexus LF 1 Limitless
    Na targach North American International Auto Show w Detroit zadebiutuje koncepcyjny crossover Lexus LF-1 Limitless. Wyrafinowane linie nowego modelu mają potencjał, by kształtować przyszłość flagowego luksusowego crossovera ...

18 Gru 2009, 22:47

Na zachodzie 3 letnie zimówki to śmieć (guma w ujemnych temp szybko traci swoje właściwości) ale w Polsce 3 letnie opony to nówki...
Kup jakieś nowe Savy Eskimo albo nawet Dębice i będziesz wiedział na czym jeździsz albo zmień na zimę rozmiar na 15 cali jak już ktoś wyżej wspomniał.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

19 Gru 2009, 08:58

A za tą kasę skompletuje 195 i jakieś felgi bo 205 i tak musiał bym zakładać na alusy a to podobno wszyscy odradzają na zime
tyskie i juz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków

19 Gru 2009, 14:59

tyskie i juz napisał(a):A za tą kasę skompletuje 195 i jakieś felgi bo 205 i tak musiał bym zakładać na alusy a to podobno wszyscy odradzają na zime


Jak masz alusy "fungiel" nówka za 800 zł z Allegro to racja - nie zakładaj. Jeśli jednak są to oryginalne danej marki to możesz śmiało zakładać na nie opony zimowe identycznej szerokości co letnie, wtedy będzie i tanio i jeszcze dobrze. Oczywiście lepiej by było jak by były minimalnie węższe ale nie można mieć wszystkiego.

Dużo jeździsz w zimie? Moim zdaniem powinieneś kupić jakieś Dunlopy albo Goodyeary od pewnej osoby z allegro i żeby nie miały więcej jak 5 lat i bieżnika też żeby nie było za mało.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość