Opony do KIA SPORTAGE

27 Kwi 2023, 20:57

Witam serdecznie.

Proszę o informację czy opony wielosezonowe bieżnikowane są warte zainteresowania. Jeżdżę szosą oraz w terenie, oraz zdarza mi się jeździć na autostradzie 300-500 km.
Jakie jest Wasze zdanie? Czy mogę je zakupić?

[link do oferty na Allegro wygasł]
Andrzejp47
Nowicjusz
 
Posty: 24

27 Kwi 2023, 22:29

Nie miałbym nic przeciwko jak byś w większości jeździł w terenie i sporadycznie gdzieś po drogach asfaltowych ale po autostradzie średnio widzę jazdę na takich oponach i to jeszcze bieżnikowanych. Opony mają indeks prędkości H więc nie możesz na nich jechać więcej jak 120km/h. To prędkość graniczna więc lepiej na dłuższym dystansie jechać znacznie wolniej.

Opony typu AT są najlepszym wyborem dla kierowców, którzy poruszają się swoim samochodem głównie po terenie, ale od czasu do czasu wyjadą również na drogę szosową.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Kwi 2023, 02:52

Zwykłe AT-ki na autostradzie to pomyłka, nie wspominając już o bieżnikowanych.
Po drugie, na jakiej podstawie sprzedający twierdzi, że to opony wielosezonowe :?:
Lepiej poszukać zwykłych wielosezonowych z agresywniejszym bieżnikiem.
Ja na twoim miejscu wybrałbym tanie Nexeny, albo droższe Klebery Citylander.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

28 Kwi 2023, 15:24

yeti65 napisał(a):Zwykłe AT-ki na autostradzie to pomyłka, nie wspominając już o bieżnikowanych.

No nie do końca. Zgodzę się, że bieżnikowanych opon lepiej unikać, bo nigdy nie wiadomo co to jest. Natomiast opony AT służą do jazdy tzw mieszanej - po drogach i w ternie. A z kolei w samym terenie używa się opon MT. Są jeszcze opony HT, których używa się podczas jazdy w większości po normalnychj drogach, a sporadycznie w terenie. Ja sam w Jeepie mam AT-ki i jeżdżę na nich i po autostradach i w terenie. Czasem jak wiem, że jadę w ciężki teren, to zabieram ze sobą MT-ki i zmieniam koła na miejscu. Z początku miałem HT, ale te opony to tak naprawdę są raczej na zwykłe drogi, a jak chodzi o teren, to poza szutrówkę lepiej nie zjeżdżać.
yeti65 napisał(a):o drugie, na jakiej podstawie sprzedający twierdzi, że to opony wielosezonowe

Zapewne po modelu, bo model tych opon to wielosezonowe :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Kwi 2023, 15:31

MotoAlbercik napisał(a):Zapewne po modelu, bo model tych opon to wielosezonowe

Opony zimowe(wielosezonowe też) powinny mieć atest 3PMSF.
Myślisz, że te nalewki mają taki atest :?: :naughty:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna