Opóźnienie w przełączaniu z trybu P do trybu D

16 Gru 2022, 17:48

Mechanik wymieniał ci olej w ASB. Piszesz, że przed oddaniem auta do tego mechanika, wszystko było ok. A problemy z ASB pojawiły się jak odebrałeś to auto od tego mechanika. Można więc tu się skłaniać do tego, że coś jest nie tak z olejem. Podstawowe pytanie - dlaczego mechanik dolewał litr oleju już po wymianie? Czyżby kupił niewłaściwy? W tych Mercedesach są różne skrzynie i do nich są różne normy olejowe. Febi 29449 ma normę 236.14 A jest jeszcze norma 236.15
Norma 236.14 jest do skrzyń 722.6 lub 722.9 Druga norma ( 236.15 ) jest do skrzyń 722.9.7G i 722.9.7G+. Pytanie więc podstawowe - jaką masz ASB? To ważne, bo najpierw trzeba ustalić czy masz właściwy olej. Bo najczęstszą przyczyną opisywanych przez ciebie problemów winny jest właśnie olej. Więc musisz ustalić jaki masz typ ASB. Bo normę oleju już znamy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Gru 2022, 18:06

Każdy mógł mieć rację, adaptacja skrzyni jak najbardziej, stan oleju również, problem pomimo prawidłowego stanu oleju również, mój brat ma W204 ,tez wymieniał olej dynamicznie, też robił adaptację, jestem ciekaw czy mechanik prawidłowo wykonał proces napełnienia skrzyni, czyli powolne mieszanie lewarkiem na odpalonym silniku ,dolewanie na wyłączonym i tak trzykrotnie, brat bagnetu nie ma, dlatego trzeba mieć ściśle odmierzoną ilość oleju, to są pancerne skrzynie, nie spodziewałbym się mechanicznego uszkodzenia, zwłaszcza, że jest eksploatowana jak widzę z łbem na karku, solenoid? Też możliwe, sprawdzenie prawidłowego podpięcia wtyczki, wszystko jest ważne, nawet stan naładowania akumulatora ma wpływ na działanie skrzyni ale w tym wypadku to bym wykluczył.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Sty 2023, 09:13

Byłem u mechanika specjalizującego się w skrzyniach automatycznych. Okazało się, że mój mechanik wyjmował całą skrzynię, i potem gdy ją montował z powrotem, nie dokręcił jakiejś linki. Błahostka niby, ale z 300zl za naprawę tego zapłacę.

W moim przypadku, by wszystko działało, trzeba lekko docisnąć drążek zmiany trybów, by linka załapała. I działa.
Można tak jeździć, kwestia komfortu.

Czy ktoś może wie o jaką w ogóle linkę może chodzić?
russosche
Nowicjusz
 
Posty: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu
    Po Amsterdamie, Nowym Jorku, Tokio, Meksyku i Sao Paulo także Zurych będzie dysponował flotą stuprocentowo elektrycznych taksówek Nissan LEAF oferujących przewozy w największym mieście Szwajcarii. Elektryczne taksówki ...