Pasek rozrządu - wymienić po małym przebiegu ze względu na jego wiek?

Pasek rozrządu - wymienić po małym przebiegu ze względu na jego wiek?

08 Maj 2011, 16:26

Witam.
Czy jeśli na pasku rozrządu przejechałem tylko 25tyś km , a minęło już 5 lat to należy go wymienić ?
Czy można z rok jeszcze pojeździć ?
PlanetTerror
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

Re: Pasek rozrządu.

08 Maj 2011, 16:39

PlanetTerror napisał(a):Czy jeśli na pasku rozrządu przejechałem tylko 25tyś km , a minęło już 5 lat to należy go wymienić ?

Zeby spoko kimać lepiej go wymień.... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Maj 2011, 16:44

Co 4 lata powinienes, niezalezynie od tego czy osiagnales limit kilometrow wskazany przez producenta samochodu czy tez nie, pasek jest z gumy, ktora traci swoje wlasciwosci z uplywem czasu.

Teoretycznie jak nie ma pekniec, ani luzow to mozesz na nim jezdzic, ale bedzies sobie plul w twarz jak ci sie urwie/zeskoczy i silnik rozwalisz.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

08 Maj 2011, 17:12

To faktycznie lepiej wymienię .
Umawiałem się w serwisie bosch'a na wymianę rozrządu tej firmy.

ps Kiedyś czytałem że gościu założył pasek bosch'a i wył mu jak cholera . Trochę się przestraszyłem :sad: .

Macie jakieś doświadczenie z paskami tej marki ?
PlanetTerror
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

08 Maj 2011, 19:37

Oczywiście wymień,tworzywo się starzeje,zresztą nasze warunki klimatyczne(zimy),źle wpływają na same paski.Bosch?!Założyłem taki pasek do Renówki,nic się nie dzieje,słyszałem o pękniętym pasku Boscha tuż po założeniu ale na 100% winien temu był przytarty wałek rozrządu lub błąd w sztuce(źle napięty,np)
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

08 Maj 2011, 19:58

Bosch nie produkuje pasków tylko sprzedaje pod swoim logo.
Dobre paski to DAYCO, CONTINENTAL, różnica w cenie nie jest duża więc warto dołożyć.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki wpływ na prędkość ma hałas silnika, a jaki muzyka? Jaki wpływ na prędkość ma hałas silnika, a jaki muzyka?
    Badania wykazują, że hałas silnika ma wpływ na prędkość, z jaką jedzie kierowca. Gdy kierowca nie słyszy natężenia pracy silnika, jeździ szybciej i znacznie zaniża szacowaną przez siebie prędkość, z jaką się porusza*. A jak ...
    Bezpieczne auta służbowe Bezpieczne auta służbowe
    Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Dodatkowo Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, ...

• Re: Pasek rozrządu.

10 Maj 2011, 14:30

wymieniać, oczywiście że tak. to jest guma, tak więc niszczy się z upływem czasu. a co do marek to polecam Ci np taki pasek rozrządu Gatesa, jeśli chodzi o wszelkie paski klinowe i rozrzadu to jeszcze sie nie przejechalem na tej firmie.
    Marian27
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył