Passat 1.8 Turbo problem z ABS-em

05 Lip 2008, 13:51

Witam parę dni temu wymieniłem w passacie klocki hamulcowe. Przed wymianą wszystko grało, po wymianie co jakiś czas zaświeca się kontrolka ABS-u, gdy się świeci ABS nie działa, gdy zgaśnie ABS powraca i wszystko jest sprawne. Tak więc moje pytanie brzmi: Co może być przyczyną zanikania ABS-u na jakiś czas i jego powrotu po kilku kilometrach jazdy ? Passat jak pisałem 1.8 T, 98 rok. Z góry dzięki za pomoc ...
P.S. Jeśli chodzi o wymianę klocków, wszystko na bank jest zrobione dobrze, model bez czujników zużycia klocków.
SilverSin
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • 05 Lip 2008, 13:59

    Posprawdzaj przewody i wtyczki czujników prędkści kół,w których wymieniałeś te klocki - być może coś niechcąco uszkodziłeś.Posprawdzaj też te żabki na piastach,czy nie są albo zabrudzone albo wyszczerbione.
    No i jak b ędzie wszystko ok,to pozostaje ci tylko odczyt błędów na testerze.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    05 Lip 2008, 17:23

    No z tym odczytywaniem błędów na testerze to było jako pierwsze co zrobiłem, pojechałem do serwisu i "fachowcy" stwierdzili, że cała deska rozdzielcza jest do wymiany, gdyż "coś" powoduje zwarcie i dlatego kontrolka się zaświeca. Moim zdaniem głupota ponieważ, gdy kontrolka się świeci, ABS faktycznie nie działa. To tak jakby cały system ABS w ich mniemaniu wyłączał się, gdy spali się żarówka w kontrolce ... Co do reszty jutro z rana sprawdzę wszystko o czym pisałeś na początku posta. Dzięki za pomoc mam nadzieję, że znajdę przyczynę problemu ...
    SilverSin
    Nowicjusz
     
    Posty: 16

    05 Lip 2008, 18:01

    Tester nie pokaże takiego błędu,że jest spalona żarówka lub jest zwarcie na desce rozdzielczej.Zapytaj ich jaki błąd wyskoczył i co on oznacza.A błąd musi być zapisany w pamięci.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...