Passat B6 Pobór prądu na postoju 1,35 A

04 Kwi 2020, 09:56

Witam. Posiadam Passat B6 2008 rok 1,6 MPI 102 KM z instalacją gazową. Mam z problem z poborem prądu na postoju (1,35 A). Po każdym powrocie do garażu - po 30 minutach, lub dłużej- sprawdzam pobór prądu i albo jest 0,01 A (ok) lub zdarza się co jakiś czas 1,35 A (jest zle). Nie ma znaczenia czy samochód jest zamknięty pilotem czy nie. Aby przerwać pobór należy wykonać różne czynności np.:
1.otworzyć którekolwiek dziwi choć nieraz pomaga otwarcie dopiero dwóch
lub
2. zamknąć lub otworzyć pilotem samochód
lub
3. włączyć zapłon i wyłączyć - bez odpalania
lub
4. odpiąć na chwilę akumulator
Wszystko działa bez zarzutu.
Jedna anomalia zdarzyła się ostatnio.
Samochód zamknięty pilotem, pobór 1,35 A , otworzyłem pilotem i otworzyłem i zamknąłem przednie dziwi pasażera (bo zaraz by się sam uzbroił) kontrolka w drzwiach kierowcy migała (jakby samochód był zamknięty pilotem :shock: )po otworzeniu tylnych drzwi za kierowcą kontrolka zgasła. Po odczekaniu kilku minut pomiar - 0,01 A.
Przy takim poborze po nocy akumulator rozładowany.
Może ktoś ma pomysł w czym tkwi problem. Proszę o pomoc.
Gracjello24
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: volkswagen B6
Silnik: 1.6 MPI ,102KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

04 Kwi 2020, 10:55

Próbowałeś nie włączać alarmu i sprawdzać czy pobór prądu spada po jakimś czasie do poprawnego?
Tu trzeba by było eliminować po kolei różne systemy, być może któryś z nich się nie usypia za każdym razem i przez to powstaje problem.
Rokiko
Aktywny

04 Kwi 2020, 14:14

Na pewien czas odłączyłem syrenę - bez zmian. Wyjmowanie po kolei bezpieczników też nic nie dało ( gdzieś tam spadło 1,05 A). Natomiast nie wiem jak nie włączać alarmu?
Gracjello24
Nowicjusz
Awatar użytkownika

05 Kwi 2020, 12:41

1.35A przy 12.5V to daje nam 17W. lampki wszystkie się wyłączają? I te w kabinie i ta w bagażniku? Odłącz radio - bardzo często świrowaniu z poborem prądu jest winne radio.
Żeby nie włączać alarmu, a zamknąc auto, czasem wystarczy zamknąć drzwi kluczykiem. Nie przy wszystkich autoalarmach tak jest, ale warto spróbować.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Kwi 2020, 13:59

Jak już pisałem pobór zdarza się bez względu na to czy zamknę samochód pilotem czy go nie zamknę.
Zapinałem rygiel w drzwiach kierowcy ręcznie (bez zatrzaskiwania dziwi) co dawało mi dostęp do wnętrza - samochód "widział" wszystkie drzwi zamknięte. Podczas ubytku prądu sprawdziłem całe oświetlenie - bagażnik, schowek, nad przysłonami przeciwsłonecznymi. Odłączałem również radio, panel klimatronika, dmuchawę, pompę paliwa pod tylną kanapą oraz przekazniki z lewej strony poniżej kierownicy - nic to nie daje. Aby przerwać pobór należy wykonać różne czynności np.: 1.otworzyć którekolwiek dziwi choć nieraz pomaga otwarcie dopiero dwóch lub 2. zamknąć lub otworzyć pilotem samochód lub 3. włączyć zapłon i wyłączyć - bez odpalania lub 4. odpiąć na chwilę akumulator
Gracjello24
Nowicjusz
Awatar użytkownika

06 Kwi 2020, 22:33

W takim razie warto by się przyjrzeć modułowi komfortu, w którym jest sterownik centralnego. Bo wygląda na to, że to on jest tu winny.
Zastanawia mnie jeszcze jedno
Gracjello24 napisał(a):Wyjmowanie po kolei bezpieczników też nic nie dało

Każdy obwód w samochodzie, oprócz alternatora, jest zabezpieczony bezpiecznikiem. Więc prąd musi spadać przy wyjmowaniu bezpieczników. Wyjmuj wszystkie i nie wkładaj ich z powrotem. Prąd musi spaść.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator jednostek mocy
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ich mocy jest "KM" jednak jak możemy się dowiedzieć czytając różne opracowania jest to pozaukładowa jednostka mocy (w układzie jednostek miar MKS), bardzo często ...
    Volkswagen cross up!
    Volkswagen poszerza gamę modeli w wersji Cross: latem rodzinę tych lifestylowych aut wzbogaci cross up!, dołączając do obecnych już na rynku Cross Polo, Cross Golfa oraz Cross Tourana. Fanom Volkswagena Cross kojarzy się ...

• 07 Kwi 2020, 09:05

Faktycznie wyjmowałem po kolej kolejne bezpieczniki i po pomiarze wkładałem na miejsce. Po wyjęciu któryś dwóch sztuk pobór nieznacznie spadł.
    Na chwilę obecną musimy poczekać z poszukiwaniami bo samochód jest u mechanika - być może on coś znajdzie.
    Gracjello24
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać