PC w samochodzie

18 Lip 2007, 20:25

Wiesz co Lasty, dopiero teraz przeczytałem Twojego posta... Fajny pomysł, tylko żebyś wykonania nie zrypkał Razz Widziałem gdzieś na necie parę fajnych przeróbek jak goście montowali Mac'i z ekranami dotykowymi w swoich furkach. Służyły głównie jako odtwarzacze multimedialne, ale nie tylko. Jak znajdę link to zapodam


Miałeś zapodac i co?

Ale mam rozwiązanko dla chłodzenia mojego laptopika. Normalnie pod siedzeniem jest nawiew na nogi pasarzera tylniego rzędu. Więc wystarczy zrobić kanały do schowka z lapem i po sprawie :D:D. Kupiłem sobie zasilacz uniwersalny do fury zeby lapa podłączyć. Zobaczymy co z tego będzie. Czy przejdzie crasch test :lol:
lasty
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: z laptopka :D

12 Wrz 2008, 12:49

Witam. Wiem że temat już dawno zakopany ale w tedy mnie jescze na forum nie było. Napiszę na przyszłość: Jeżeli chodzi o kwestię wstrząsów dysku twardego to jest to bardzo łatwo zlikwidowac poprzez zanurzenie dysku w oleju transformatorowym. Są też specjalne oleje mineralne. Robisz nieprzeciekalną obudowę gdzie tzrzeba kleisz klejarką. Zalewasz olejem i jazda. Dysk nie odczuje grama wstrząsów bo będzie w nim pływał. oczywiście ni może leżeć na dnie bo w tedy olej nic nie da. Kładziesz do środka coś miękkiego np watę lub przylepiasz doi ścianek kawałki gumy na tyle długiej by się mogła trochę wygiąć. PS: Taki olej świetnie odprowadza ciepło tylko trzeba uważać aby się nie zagotował. Możesz go chłodzić powietrzem dodatkowo jeżeli myślisz o zainstalowaniu tego na stałe przez np doprowadzenie rurki z powietrzem na tak wykonaną obudowę. Zgadzam się jednak z przedmówcami. Lepiej zainwestować w laptopa. Znacznie mniejszy od pc nawet na micro atx no i cieniutki monitorek.
Pozdrawiam
Michał
2green
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 66