Pęknięte sprzegiełka galloper

01 Wrz 2018, 23:16

Witam !!! Kupiłem galopera i podczas powrotu do domu pękły sprzegiełka napędu przedniego ,Czy mogło to być od tego że motylki do załączania napędu przedniego były manualne lecz zostały przerobione tak by były cały czas załączone i podczas prędkości okl. 80km/h po prostu pękły mimo tego że napęd miałem tylko na tylną oś i czy jeśli moje przypuszczenia są dobre wystarczy wymienić sprzegiełka na nowe manualne i będzie ok
Kostekgaloper
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Wrz 2018, 07:40

Jeżeli są cały czas włączone to miały prawo pęknąć, jeżeli są manualne to po terenie należy je odblokować, taki to już dyskonfort tego. Trzeba zmienić na nowe i będzie hulać
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Wrz 2018, 15:38

Pytanie czy mogło coś się urwać w przednim moście lub ośki dostały czy tylko te sprzegiełka 1 raz mam auto terenowe i się słabo znam i nie chciałbym żeby się okazało że kupię te sprzegiełka wymienię i je znowu zniszczę bo innej usterki nienaprawiłem
Dziękuję za odpowiedzi :idea:
Kostekgaloper
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Wrz 2018, 16:58

Zweryfikowałeś że to na 100 procent sprzęgiełka?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Wrz 2018, 17:09

Sprzegiełka są pęknięte i były dosyć mocno ciepłe jak doszło do pęknięcia i jak mam sprawdzić czy coś innego poszło rozkręcać most czy po prostu próbować załączyć przedni napęd i sprawdzić co się dzieje i czy można to robić z odkręconymi sprzęgiełkami
Kostekgaloper
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Wrz 2018, 17:24

Możesz spokojnie włączyć przód i sprawdzić ale nie sądzę aby coś więcej się uszkodziło przy okazji
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Wrz 2018, 19:22

Dzięki jutro będę działał dam znać do i jak
Kostekgaloper
Nowicjusz
 
Posty: 6

06 Wrz 2018, 17:44

Witam sprzegiełka założone lecz gdy wbijam 4h lub 4l i próbuje ruszać to cos jak by blokowało na 2h jeździ
Kostekgaloper
Nowicjusz
 
Posty: 6

06 Wrz 2018, 21:50

Ciężko coś powiedzieć na odległość, można podnieść auto i zobaczyć czy bez oporów wszystko ładnie się kręci i nie słychać nic niepokojącego
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Paź 2018, 21:43

Witam okazało się że sprzegiełka pękły bo nie było oleju w przednim moście i posypały się łożyska na wałku atakującym . Wymienione łożyska olej dolany wszystko działa
Kostekgaloper
Nowicjusz
 
Posty: 6