Peugeot 208 - dwumas ???

08 Gru 2023, 09:17

Cześć, kupiłem niedawno Peugeot 208 XY 1.6ehdi 84kw i przebieg 80 tyś i zauważyłem, że przy zmianie biegów na wyższe w momencie już puszczania sprzęgła czuć lekkie uderzenie. Sprawdzałem to w różnym zakresie obrotów i szczerze ciężko stwierdzić poprostu czasami uda się zmienić płynnie bieg ale 60% zmian czuje lekkie uderzenie. Ogólnie auto nie szarpie nie trzęsie się czy coś i mechanik jak mu to powiedziałem twierdzi, że to koło dwumasowe lub jakaś poduszka no, ale jednak wolę jeszcze się was dopytać niż odrazu rozbijać skarbonkę hehe
Jankes208xy
Obserwowany
 
Posty: 1

08 Gru 2023, 09:46

Niekoniecznie musi to być dwumas. Można tu postawić na poduchy silnika albo skrzyni. Jadąc autem przy możliwie niskiej prędkości obrotowej silnika, wciśnij but w podłogę. Jak pojawią się szarpania, stukania i inne objawy których być nie powinno to będzie to dwumas. Jak auto będzie się rozpędzać po cichu, to dwumas jest ok.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Francuskie dotacje na wymianę aut
    Francuski rząd wprowadził w 2020 roku dotację na zezłomowanie starego auta i zakup mniej emisyjnego samochodu. Premia wynosi 3000 euro na auto spalinowe lub hybrydowe o emisji CO2 poniżej 137 g/km oraz 5000 euro na pojazd ...