Peugeot 307 XS - Lampka 'helikopter'

22 Paź 2010, 21:24

Zapaliła mi sie dzis w aucei pomaranczowa lampka, co wyglada jak helikopter albo wiatrak, w ksiazce od auta psize ze to od układu oczysz czania spalin. Chciaąłbym wiedziec czy to cos powaznego? Cxzy mpoge tak jezdzuc czy odrazu udac sie do mechnaika? Zrobi na miejscu? Co to moze byc?
Bałam sie czy moge dalej ejchać, ale uspokoili mnie ze tak (45km) czy moge pojechac tyle w dwie strony jutro czy lepeij sie wstrzymac albo najpierw mechanik?
Pomocy!
Just keep trying.
Nanny
Początkujący
 
Posty: 228
Miejscowość: Kraków

24 Paź 2010, 19:24

Powiązane może być z systemem FAPu jeżeli jest w aucie zamontowany lub wynika to z zanieczyszczonego,ewentualnie uszkodzonego czujnika EGR,zawór recyrkulacji spalin.W pierwszej kolejności napisz czy masz FAPa.Wtedy można coś wiecej na temat powiedzieć,jaki przebieg,jak jest auto uzytkowane,miasto,trasa?
Leopard
Początkujący
 
Posty: 225
Miejscowość: zachodniopomorskie

24 Paź 2010, 20:37

Nie jestem pewny na 100%, ale czy to czasami nie jest normalne? Ta kontrolka oznacza oczyszczanie układu spalin. Ale warunkiem jest przedział obrotów między 1500, a 2000 i jazda na takich obrotach przez kilka km. Dokładnie nie pamiętam przez ile. Jak nie zapomnę, to jutro zapytam mechanika od tych rzeczy. Jak przyjdzie na warsztat po niedzieli... :razz:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Lis 2010, 20:05

A co to jest FAP..?
Przebieg-niedługo dojdzie do stu tysięcy. Używam go głównie na miescie. Ale nei wiem ajk było z poprzednimi włascicielami.

Byłam z nim u mechanika. Podpiał do kompa (stówka pooszła) wyszły mu trzy bledy, 2 dotyczyły czujnika lambda, ponoc nieaktywne, a tzreci w tej chwili eni pameitam ale moge sprawdzic jesli to pomoze...
w kazdym razie uznal ze to bledy, nei ma pewnosci itd i wykasował.
Nastepnie po kilku dniach chyab, znow sie zapalila, ale po ponownym urochumieniu silnika (zmiana opon) juz nie swiecilo.
Dzis znow sie zapalilo... nie wydaje mi sei to normalne...
Szarpie nim przy starciei w ogole dziwnie ejdzie,a le moze mi sie zdjae? Trudno to opisać .
Nadal nie wiem czy moge z tym jezdzic. Znajomi maja rozne teorie, a ja nie wiem komu wierzyc.
Obawiams ei ze to mzoe byc droga impreza :(
Zna ktoś taniego a solidnego mechanika w Krakowie...? Czy moge z ta lampka jezdzic czy lepiej jak najszybciej do emchanika? Pomożcie prosze.
Just keep trying.
Nanny
Początkujący
 
Posty: 228
Miejscowość: Kraków

18 Lis 2010, 20:35

FAP jest to filtr cząstek stałych. I to od niego jest ta kontrolka właśnie - co jakiś czas nastęuje jego samooczyszczanie i jak się nie myle informuje o tym ta kontrolka.
Kontrolka ta może też oznaczać, że kończy sie w zbiorniczku płyn, który służy do wypalania. Uzupełniać go należy jak się nie mylę co 120 km.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Lis 2010, 21:17

Dlaczego w takim razie to nei wyszło w komputerze?
Nic mi o tym płynie nie wiadomo...
Just keep trying.
Nanny
Początkujący
 
Posty: 228
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...

19 Lis 2010, 18:09

Czyszczenie filtra FAP reguluje sobie sterownik.I co ok. 100km pobiera on sobie około 50ml tego środka np. tak jest w TDi passata B6 CR.Mielismy citroena C5 2,2 HDi i błąd od FAPA wyskoczył i wymuszone czyszczenie na postoju trzeba był zrobić.
ArturRS
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

19 Lis 2010, 19:00

Sprawdz płyn, jak nie ma to dolej i przejedz się na autostradkę albo ekspresówkę i daj trokszę gazu w podłogę przez parę km.
Tylko na foto i video rejestratory uważaj :cool:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Lis 2010, 21:43

Dzięki Mądrale (bez obrazy) a mozecie powiedziec gdzie jest wlew tego płynu...? :cool:

[ Dodano: 19 Listopad 2010, 21:53 ]
Hm moze to wazne, moj jest na benzynie.
Just keep trying.
Nanny
Początkujący
 
Posty: 228
Miejscowość: Kraków

19 Lis 2010, 22:45

:evil:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Lis 2010, 22:48

Hey... jestem bystra, ale na autach się jeszcze nei znam.... ;)
Nie wkurzaj się :mrgreen:
Just keep trying.
Nanny
Początkujący
 
Posty: 228
Miejscowość: Kraków