Peugeot 308 T9 czy warto?

18 Lut 2021, 09:50

Witam,

Obecne autko to Citroen c5 2.0 HDI. Trochę już wysłużone i dla żony za duże... Dlatego pomysł aposzukać czegoś czegoś nowego. Wpadł w oko Peugeot 308 T9. Auto podoba się i ma pojemny bagażnik i nie jest za duże.

Budżet: 45-50 tyś
Kombi
Koniecznie automat
Pojemny bagażnik minimum 500L
W związku z pandemią przebiegi mocno spadły, ale coś około 25tyś rok będzie. Na tą chwile odcinki 5km, 15km, 100km.

1. Co do Peugeot to jak się mają skrzynie automatyczne i czy silnik 1.2 PureTech jest godny polecenia i nie będzie mułem? Jak dotąd nie miałem problemu z FAP w cytrynie i widziałem na jednym z ogłoszeń, że ktoś wyłączyć FAB i Blue w 308.

2. Jak nie Peugeot to co innego. Laguna odpada bo już miałem, Astra średnio się podoba....

Pozdrawiam :ok:
kondzio.k1
Nowicjusz

18 Lut 2021, 11:10

kondzio.k1 napisał(a):czy silnik 1.2 PureTech jest godny polecenia i nie będzie mułem?
Mułem nie będzie ale polecania godny to on nie jest to 3-cylindrowa jednostka ;/ która potrafi przysporzyć problemów.
kondzio.k1 napisał(a):jak się mają skrzynie automatyczne
Tu jest znacznie lepiej i jeżeli miałbyś skrzynię EAT6 lub nowszą EAT8 to powinieneś z niej być zadowolony, więcej pisałem o nich w tym temacie
citroen-c3-aircross-eat6-opinie-o-automacie-usterki-awarie-silnik-vt124127.htm
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11

20 Lut 2021, 11:46

Czy oprócz Astry, Auris, Laguna coś jeszcze może być alternatywą?
kondzio.k1
Nowicjusz

22 Lut 2021, 08:36

No pewnie że w tym budżecie możesz jeszcze rozważyć np. Hyundai I30 czy Kia Ceed. Silniki benzynowe całkiem dobre jak nie planujesz gazu to warto rozważyć 1.6 GDI a w przypadku chęci instalacji LPG możesz rozważyć 1.4 MPI o mocy 100KM. Oba silniki zespolone są ze skrzynią sześciobiegową manualną. Co do automatów to z tego co wiem były 6 biegowe skrzynie ale ich dynamika powoduje że auto robi się lekko ospała i spalanie również minimalnie wzrasta.

Auris fajne auto ale droższe od tych powyższych jednak z silnikiem benzynowym 1.6 Valvematic będzie fajnym wyborem. Automaty tylko CVT i kwestia tego czy taki będzie Ci pasował.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11

24 Lut 2021, 12:36

Dziekuje za odpowiedzi. A czy Octavia ma jakiś dobry silnik, po którymś roku?
kondzio.k1
Nowicjusz

24 Lut 2021, 14:37

Ostatni dobry, pewny benzyniak to 1.6 mpi ale to nie ten budżet.
sisinho17
Początkujący

Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Octavia II
Silnik: 1.6 mpi
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki napęd preferujecie: benzynowy, diesla, hybrydowy czy elektryczny?
    Ponad połowa Polaków wskazuje "Dzień bez samochodu" jako najbliższą im akcję ekologiczną. Aż 55% procent badanych wzięło w niej udział na przełomie ostatnich kilku lat. To dowód na to, że coraz bardziej zdajemy ...
    BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...

• 24 Lut 2021, 21:16

To już wiem na co jestem skazany i w czym wybierać. A powiedźcie który z tych aut będzie najbardziej dynamiczny lub ewentualnie będzie można podnieść moc. Po cytrynie z hydro wiem, że wygody nie będzie, ale może jakaś radość z jazdy...

Astra, Auris, I30, Ceed?
    kondzio.k1
    Nowicjusz

08 Mar 2021, 22:31

A co powiedzi o Seat Leon III 1.4tsi i Ford Focus mk3 1.5 ?
    kondzio.k1
    Nowicjusz