Peugot 307 z UK

09 Lip 2009, 11:17

Witam wszystkich.
Po sprzedazy Astry z 97 roku udalo mi sie znalezc auto, ktore odpowiada moim wymaganiom. Jest to Peugot 307 xt premium. Jestem z Gdańska, sprzedajacy zas z Krakowa. Szczerze mowiac dystans mnie nie przeraza. Po nawiazaniu kontaktu ze sprzedajacym okazalo sie, ze zarowno on jak i Peugot sa w Londynie. Gosc zaproponowal mi tygodniowe testy auta w kraju. Pisal rowniez, ze cala transakcja zajmie sie posrednik, a ja nie poniose zadnych kosztow wysylki albo ewentualnego zwrotu auta. Wszystko pieknie i fajnie, ale wlaczylo mi sie "polskie myslenie" i szukanie w tej calej sytuacji "sciemy". Napiszcie mi prosze czy macie podobne doswiadczenia z kupnem auta i jakie macie zdanie na ten temat :).

PS. - Chcialbym dodac ze samochod ma kierownice po lewej, "własciwej" stronie :) - dopisuje to po edycji bo wczesniej nie uwzglednilem tej informacji.



pozdro !
Ostatnio edytowany przez kjeerownik 09 Lip 2009, 14:46, edytowano w sumie 2 razy
kjeerownik
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Gdańsk

09 Lip 2009, 13:58

Moim zdaniem tyle jest aut w PL, że nie warto bawić się w ściąganie z UK (a jeśli ma kierę odwrotnie niż u nas to już wogóle bez sensu).
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

09 Lip 2009, 17:27

oszust, pewnie ci zaraz powie że ci auto wyśle jak mu wyślesz 50% depozytu przez western union :twisted:

pomyśl logicznie czy ty sprzedając auto, dałbyś komuś żeby ci je sprzedał i jeszcze żeby ktoś go testował przez tydzień?
weź głęboki oddech i pomyśl jeszcze raz , tylko nie o dupach tylko logicznie :mrgreen:
andrewb25
 

09 Lip 2009, 17:50

Myślałem logicznie. Chciałem tylko zapytać kogoś czy miał podobne doświadczenia. Ja akurat nie mam "polskiej mentalności", która charakteryzuje się szukanie podstępu i oszustwa. Może ktoś z tu obecnych ma taką transakcję za sobą, stąd moje pytanie :).
kjeerownik
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Gdańsk

09 Lip 2009, 19:10

a ty z nim gadałeś przez telefon czy gość mejla ci wysłał?

wejdź se na autoscout albo mobile tam jest pełno takich przekrętów co też siedzą w UK i mogą wysłać auto na 5 dni na testy, tylko trzeba im wpłacić zaliczkę

ogólnie zlej go ciepłym moczem a najlepiej zgłoś na policję

słyszałeś kiedyś o tzw. "oszustwach nigeryjskich"?

jeżeli nie to sobie poczytaj

poczytaj też tu
http://prawo.money.pl/grupa-pl_soc_praw ... 67943.html

a najlepiej to powiedz mu żeby ci dał nr. VIN auta bo chcesz sobie sprawdzić historię auta w serwisie, zgadnij czy ci prześle?
andrewb25
 

10 Lip 2009, 10:20

Dostałem od gościa maila, że wysyła mi auto. O pieniądzach nic nie wspomniał. Nie chce mi sie trochę w to wszystko wierzyć, kto o zdrowych zmysłach wysyła samochód pod adres pocztowy podany w e-mailu? Co prawda cala ta aukcje znalazlem na otomoto, niby byly zdjecia z krakowskimi blachami, tak jak mi pisal. Z drugiej strony jesli nie chcial zadnych pieniedzy (ktorych bez zobaczenia auta i tak mu nie przeleje) to jest jakis promyczek nadziei na jego nieslychana bojazn Boza :).
kjeerownik
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Gdańsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jaki silnik wybrać w Toyota Yaris I?
    Po tym jak trafił na rynek był samochodem chętnie wybieranym przez kierowców ze względu na ponad przeciętną niezawodność. Zastąpił on wcześniej produkowany model Starlet. Yaris pierwszej generacji był produkowany w ...

10 Lip 2009, 16:43

kjeerownik napisał(a):Dwysyła mi auto. O pieniądzach nic nie wspomniał.


bo będzie "za pobraniem" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
andrewb25
 

10 Lip 2009, 21:43

Ja bym nie kupował. Tyle tego stoi w komisach, w ogłoszeniach, na aukcjach, że bez sensu jest robienie sobie jakichś trudności i problemów.

Przy kupnie samochodu warto faktycznie brać głęboki oddech i kilka dni odczekać. Peugeoty szczególnie przypadają do gustu, bo są piękne.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

10 Lip 2009, 21:51

andrewb25 napisał(a):
kjeerownik napisał(a):Dwysyła mi auto. O pieniądzach nic nie wspomniał.


bo będzie "za pobraniem" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


A przed moim domem stanie piekny Peugot 307 :D.
kjeerownik
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Gdańsk

10 Lip 2009, 23:51

kjeerowniku możesz być podejrzliwy to twoje prawo ,pamiętaj że nie każdy myśli o tym by wykołować rodaka czy kogokolwiek,ostrożny nie musisz nawet być na razie bo nikt od ciebie nie żąda kasy ani zaliczki ja tutaj widzę tylko jedną ściemę ,wiesz jaką?!To ten Peugeot 307 z instalacją multiplex ,to jest ściema ,zakochasz się i znienawidzisz ,bywają jednak tacy ,którym nic się nie dzieje z tym samochodem ,ja 307 bym nie kupił ,to samochod niskiej jakości chociaż najpiękniejszy w swej klasie,niska jakosć ,tego sobie nie wymysliłem oceniony tylko na 3plus,to mało !Piszesz o bojażni Bożej?!Kto się boi Nieskończonej Dobroci?!Najuczciwsi są ci ludzie i najporządniejsi ci którzy boją się samych siebie,przed sobą odpowiadają i samych siebie się wstydzą ,tylko tacy ludzie są najszlachetniejsi! :wink:

[ Dodano: Sob Lip 11, 2009 08:24 ]
Bywają ludzie tak niespotykanie przyzwoici i uczciwi,że wydają się dla innych nienormalni,dla mnie to największy ewenement w naszym kraju,dlatego cierpimy wszyscy,wybieramy na rządzących tych o których wiemy,że byli nie fair -play a wiecie dlaczego?!Lubimy takich jacy sami jesteśmy a uczciwość i przyzwoitość to podstawa naszego człowieczenstwa.Rady Andrewb,Dishmana?!Takimi radami nie możesz się nie sugerować,na razie nie ma mowy o żadnym przelewaniu zaliczki o żadnych pieniądzach ,facet chce ci nawet udostępnić samochód do testowania ,najprawdopodobniej trafiłeś na uczciwego człowieka ,ufa tobie ,może jesteś tego wart a on to wyczuwa?! :wink: Szkoda tylko,że to akurat ten Peugeot a nie np.406! :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8478
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

11 Lip 2009, 09:12

Ja się nauczyłem, że trzeba mieć ograniczone zaufanie. Na pewno są okazje, na pewno są auta 15 letnie z przebiegami 30 tys. km, na pewno wszyscy są uczciwi, ale jak w "Alternatywy 4" jeden z lokatorów mówi o swoim aucie, że stał na giełdzie z napisem "stan bardzo dobry, tanio sprzedam". Sami uczciwi ludzie na tym świecie chodzą.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

11 Lip 2009, 10:01

Dishman masz rację ,mnie zrobiono parszywie z tą butlą gazową,ostatnio ukradziono mi 10 chromowanych śrub do alufelg i wkręcono takie,że zniszczyło mi gwinty w piastach ,koszty masakryczne ale to nic ,te śruby które wkręcono miały inny gwint i były tak krótkie,ze trzymały tylko ok 2 mm :shock: Opatrzność wisiala nade mną gdyż postanowiłem zmienić koła przednie z lewej na prawą(huczenie),wtedy zorientowałem się ,że śruby są nie moje(glęboko schowane w alusach),wiesz jakie koszty Dishman?!Tutaj pogrzeb taty a ja szukam śrub i nigdzie nie moglem znależc,udało się,facet wkręcił je na siłę,teraz po przyjeżdzie do domu mam problem ,piast nie kupię na zamówienie tylko serwis Mercedesa lub Schrott!Dobrze,że się nie zabiłem ,po co ktoś to zrobił?!Nie wiem ,mogł ukraść alusy za 1000 zł,ukradł śruby ,nakrętki na wentylki aluminiowe giną mi co rusz ,założyłem w końcu zwykłe plastikowe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8478
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

11 Lip 2009, 10:48

All right, a co myślicie o Renault Megane z 2003 roku, 98 KM 1,4 silnik, benzyna, 127 tysi przebiegu? Po sprzedaży poprzedniego auta (Astra 97 rok) jestem coraz "głupszy", sam już nie wiem co mam wybrać ... Zależy mi głównie na względnej bezawaryjności, niskim przebiegu i roku od 2002 w górę. Budżet jakim dysponuję to ok. 15 tysięcy, które może nieznacznie pójść wzwyż. Raczej wersja 3-drzwiowa. Silnik jaki mnie interesuje to od 1.,4 w wzwyż. Jakieś porady :)?
kjeerownik
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Gdańsk