Piaskowanie, czyli jaki kompresor i jaka piaskarka.

Piaskowanie, czyli jaki kompresor i jaka piaskarka.

19 Kwi 2015, 20:34

Witam, mam pytanie. Otóż posiadam kilka samochodów ciężarowych, ot mała rodzinna firma, i chciałbym kupić kompresor + piaskarka, czy moglibyście mi coś doradzić? Nie myślę nad profesjonalnym sprzęcie za grube tysiące, a czymś tańszym,coś ok. 1500 zł za wszystko.
Rzeczy jakie chcę (a jednocześnie muszę) wypiaskować to felgi, drzwi od naczepy, zderzak od naczepy, paleciara od naczepy, i ewentualnie jakieś poprawki przy ramie, tak więc chodzi o rzeczy tylko i wyłącznie przy samochodach, na użytek własny.
Kompresor jaki upatrzyłem, to taki, czy się nada? Nie będzie za słaby? Czy może lepiej kupić nowego "chińczyka" ?
[link wygasł]
A piaskarkę mniej więcej taką.
[link wygasł] .

Z góry dzięki za porady. :)
Pozdrawiam
mkc01
Obserwowany

Auto: 3xScania R

Re: Piaskowanie, czyli jaki kompresor i jaka piaskarka.

08 Wrz 2019, 17:10

Witam ,chce sie podlaczyc pod pytanie ,poniewaz poszukuje dysz do piaskowania. Chcialbym rowniez wiedziec co jaki czas powinno sie takie dysze wymieniac i jak konserwowac. Znalazlem takie oto https://www.contracor.com.pl/dysze-performer-400.php . Prosze o rady
Dzony8
Nowicjusz

Re: Piaskowanie, czyli jaki kompresor i jaka piaskarka.

09 Wrz 2019, 07:59

Ja kupilem sobie dysze z węglika wolframu i jeszcze ich nie wymieniałem, co prawda nie piaskuje często ale przepiaskowałem już po części 3 auta, 4x kpl felg, i zabytkowy motocykl i nie widzę zużycia
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektronicznie sterowana klimatyzacja dwustrefowa – 1971 rok Elektronicznie sterowana klimatyzacja dwustrefowa – 1971 rok
    Który z producentów samochodów jako pierwszy na świecie wprowadził ręcznie sterowaną klimatyzację? Powszechnie uważa się, że pionierem był amerykański Packard w 1939 roku. Weather Conditioner firmy Bishop ...
    Jak jeździć po nawałnicy? Jak jeździć po nawałnicy?
    W lecie często nawiedzają nas intensywne burze, gwałtowne opady deszczu i nawałnice. Takie warunki atmosferyczne są bardzo niebezpieczne w szczególności dla kierowców. Pod wpływem silnego wiatru łamią się gałęzie, a intensywny ...

•