Pierwsza fura dla młodego do 5k - ford?

05 Lis 2013, 10:41

Bez obrazy ,ale czy Ty masz jakieś problemy ze sobą bądź kompleksy ? Znajdz sobie ogloszeniach idealny samochod od handlarza w super cenie niby podjedz i poogladaj te samochody a przekonasz sie jak to jest. Chyba kazdy by wolał miec sprawdzone auto ktorym ktos jezdzil ,a nie ktore zostalo tylko kupione na zarobek. Jesli ktos naprawde zna się na samochodach to sobie moze brac od handlarza bo będzie wiedzial co ewentualnie jest nie tak ,ale jak ktos pyta na forum co kupic,ile to spali, czy jest awaryjne itd.. to raczej nie posiada jakiejś mega wiedzy motoryzacyjnej wiec lepiej bedzie kupic od prywatnej osoby niz od czlowieka ktory zyje z zarabianiu na odsprzedazy samochodow.

Np w Opolnie Zdrój jest handlarz AUTO AS koles ma swoja lakiernie i np jest u niego do sprzedania fiat brava ( z nowym lakierem kladzionym 3 miesiace temu) a lakier centralnie polozony na rdze przy nadkolach uszczerbki ,ale itak jest na tym polozona farba. Tak samo wyglada sprawa techniczna pojazdu jesli jezdzisz autem i przykladowo masz do wymiany jakas czesc o wartosci 300zł albo kupic uzywana 20 letnia nie wiadomo w jakim stanie za 100zł to dla bezpieczenstwa i nie ponoszenia dalszych kosztow kupisz tę lepsza czesc a handlarzowi sie to nie oplaci wiec proste ze robi na odpierdol potem ładnie czysci myje itp.. i sprzedaje za wieksza kwote niz kupił. w 2004 sprzedałem handlarzowi audi 80 b3 2.0 dał mi za auto 2000zł ( potrzebowalem gotowki ) w samochodzie bylo troche do roboty i mozna powiedziec ze wrecz zostawial 4 slady na drodze i lakier byl juz w bardzo zlym stanie. Po tygodniu wybralem sie do znajomego ( ktory mieszka obok tego komisu) i co ? Moje audi w pelni sprawne z nowym czerwonym lakierem i dodam jeszcze ze byl to golas ktory nie mial nawet wspomagania ,ale w jego ogloszeniu ma ABS i wspomaganie. Otworzylem ze znajomym maske z niedowierzaniem ze to moje auto sprawdzam nr VIN i okazalo się ze to moje audi. Pojechalem do domu po miesiacu wpada do mnie na wioske wlasnie to audi i koles chcial wypytac co z nim nie tak i czy go brac bo wlasnie go kupil od tego handlarza za 4200. ( nie mialem serca mu powiedziec ze to bylo bite i spawane ,ale powiedzialem). Takie są moje doswiadczenia z handlarzami dlatego odradzam ,a autor tematu zrobi jak uwaza. Nie mam na celu obrazania kogos tylko mowie jak to czesto się konczy. Forum jest do dzielenia się wiedzą i doswiadczeniami więc to robie.

Pozdrawiam
vrs2010


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

<-- podobnie wyglada wiekszosc ogloszen od handlarzy. A na starszych i tanszych autach sa wieksze przekrety .
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

05 Lis 2013, 15:25

Wiadomo jak się w opolnie auta robi :) tak samo za częsci liczą sobie ceny :), a ten post to był skierowany do mnie że mam kompleksy?Nawet gdyby to spoko, nie obrażam sie od tego jest forum ze kazdy mówi co chce :).W dzisiejszych czasach nawet osoba prywatna może człowieka zrobić w konia,ale fakt handlarze umieją to najlepiej.Ja poki co swoje 1 auto kupilem od osoby prywatnej i jestem zadowolony ;)
Pikasek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 08 04 2013
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Lis 2013, 17:22

No wlasnie wiadomo jak to jest z tymi handlarzami dlatego wyrazilem swoja opinie i doswiadczenia. Nie to nie było do Ciebie tylko do tego Fiato mana :P
,
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

05 Lis 2013, 17:51

Krajst, co to za szatan z tego Toledo. Od razu mówię - nie interesują mnie niskie samochody.
Aktualnie będę się umawiać na jazdy z właścicielem golfa 2 i audi 80, zobaczę co z tego wyniknie.
artemis00
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 10 2013
Auto: Nie mam

05 Lis 2013, 18:25

@vrs: Oczywiście jest bardzo dużo racji w tym, co piszesz, niemniej jednak to też nie jest tak, że auto od handlarza to na 100% musi być kupa złomu. Handlarz jedzie, bierze to na czym wie, że zarobi i tak wkoło.

Na pewno jadąc do handlarza trzeba być ogarniętym w temacie albo mieć kogoś takiego, żeby wówczas się nie nadziać na ładny nowy lakier czy niski przebieg. Oczywiście wielu jest takich, co to nie kupuje powypadkowych, nie kręci liczników i tak dalej, a po chwili z rozmowy wychodzi, że za rogiem zaprzyjaźniony blacharz, znajomy się trudni kręceniem liczników itd.

Kolejna rzecz jest taka, że nie ma też co w 100% wierzyć w to, co mówi osoba prywatna, która jeździła jakiś czas danym autem, bo takich, którzy powiedzą "panie, do wymiany jest to i to, auto było w tym miejscu uderzone" itd. wielu nie ma. Prędzej też trafisz na krętacza, który będzie ci w oczy kłamał, że auto jest idealne, byle je tylko wypchnąć.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

05 Lis 2013, 18:57

wiem oczywiscie masz racje ja tylko zwracam uwage żeby uwazac na handlarzy bo czesto oszukują ,a jak pojedzie po auto ktos nie znający sie na motoryzacji i faktycznie skusi kogos niski przebieg i nowy lakier kladzionyna rdze i wtedy lipa. A to ze prywatni sprzedawct tez klamią to wie. Kazdy chce jak najdrozej sprzedac auto i tak to juz jest. Ale dzieki ,ze popierasz moja wypowiedz na temat większosci handlarzy.

Pozdrawiam
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

05 Lis 2013, 20:01

No tak najlepiej obejrzyśz golfa 2 i audi 80 i zobaczysz który będzie lepszy :)
Pikasek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 08 04 2013
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Lis 2013, 20:32

Wiem jacy są handlarze ale pisać że każde auto od nich to kupa złomu to troche nieprawda,sam znam przypadki osób ktore kupiły auto np w komisie i są zadowolone.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lis 2013, 21:49

Przeciez nie chodzilo mi o kazde ,ale wiekszosc w komisach taka jest ,a autor tematu mogl o tym nie wiedziec wiec przyblizylem temat zeby byl swiadom <PEACE>. w 98r sam kupilem w komisie Nissan Sunny combi 1.5 i bylem zadowolony. No moze jesli chodzi o czesci to troche lipa bo w polsce nie bardzo byly tylko w niemczech drogie i wiekszosc na zamowienie.
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

06 Lis 2013, 08:41

Zdarzają sie dobrzy handlarze musze przyznać. Sam tak kiedyś kupiłem Espero,przed oględzinami wiedziałem że auto jest od handlarza,po przyjeżdzie na miejsce facet odrazu powiedział co jest do zrobienia co wywołało u mnie pozytywne nastawienie,kupiłem i nie załowałem.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Lis 2013, 21:41

Temat do zamknięcia, zakupiłem już Punto I.
artemis00
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 10 2013
Auto: Nie mam

18 Lis 2013, 22:13

Wrzuć zdjęcia :yes:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra