Pierwsza fura dla młodego do 5k - ford?

03 Lis 2013, 20:09

A więc przede wszystkim witam wszystkich na forum!
Jako że niedawno udało mi się zdać prawo jazdy, szukam własnych czterech kółek, od których przede wszystkim oczekuję niezawodności i spalania, które nie zniszczy całkowicie budżetu mojego oraz rodziców :D. Osiągi są sprawą drugorzędną, całkowicie na nie nie patrzę jako że mimo młodego wieku nie ciągnie mnie do nazbyt dużych prędkości, poza tym nie mam co szukać sportowej fury za tak małą cenę. Całkowicie i bezapelacyjnie odpada podtlenek LPG - złe doświadczenia z instalacją w poprzednim aucie.A, no tak, super jakby było 5 drzwiowe, coby pasażerowie nie musieli wskakiwać za plecy. Szukam auta jedynie w województwie wielkich jezior - na warmii i mazurach. A więc znalazłem kilka ciekawych samochodów, co do których proszę o poradę specjalistów oraz użytkowników pojazdów. Auta posegregowałem od najbardziej mi pasującego - do najmniej.

Przede wszystkim - ford mondeo
[link do Tablica wygasł]

Przyznam że bardzo zainteresował mnie przebieg auta - jest bardzo mały jak na ten rocznik i cenę. Może coś wywnioskujecie ze zdjęć?

Kolejną opcją - ford focus
[link do Tablica wygasł]

W tym egzemplarzu zaciekawiło mnie natomiast wyposażenie

Następnie - Honda civic, jednak w ogłoszeniu nie za dużo zostało napisane.
[link do Tablica wygasł]

Następna Honda - [link do Tablica wygasł]

I dalej - wiesiowóz, czyli golf 2 w dizlu
[link do Tablica wygasł]
artemis00
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 10 2013
Auto: Nie mam

03 Lis 2013, 21:18

58tysiecy w 18letnim Mondeo? Wierzysz w cuda? Bo ja nie.
Focus za 5000zł? No okazja ino brac i dokładać do skarbonki.
Civic VI tak samo.
Golf II wiesiowóz? Pod jakim względem? Wygryza nie jednego podanego wyżej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lis 2013, 21:56

Tak właśnie myślałem że ten focus jest trochę zbyt tani.
Ten mondeo jest podejrzany, ale czy sprzedawca posunął by się do kręcenia licznika o dużą ilość?
Przy takim przebiegu powinen wyglądać jak nowy, ale nic nie możemy o nim powiedzieć dopóki go nie zobaczę.
Civici VI w moim woj. widzę że wszystkie stoją około 5 koła, raczej nie jest to jakaś specjalnie niska cena.
Wiesiowóz dlatego że jest zazwyczaj kojarzony z wiochą. A jak z eksploatacją tak starego diesla?
Jest dużo trudniejsza od zwykłego benzyniaka? Z racji cena/spalanie jak narazie golf stał się moim głównym celem.
artemis00
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 10 2013
Auto: Nie mam

03 Lis 2013, 22:02

Może 580 tys. miało być :)

Przyznam szczerze, że Golf może i z jednej strony nie byłby najgorszą opcją, nawet nie najgorzej wygląda, choć z drugiej strony 30-letnie auto? Za 5 tysięcy można kupić coś zdecydowanie bardziej współczesnego.

Wracając do tego Mondeo to mam wrażenie, że na tym liczniku te cyfry jakoś tak nie równo poustawiane, chyba, że bębenek tak dziwnie to ułożył, ale wydaje mi się, że pierwsze 0 jest nieco wyżej, 5 normalnie, 4 i 2 znów lekko wyżej, kolejna 5 niżej i 0 normalnie. Choć może to tylko takie złudzenie.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

03 Lis 2013, 22:59

w przebieg tego mondeo to bym nie uwierzył.

Myslałes o takim audi ( przykladowe ogloszenie )

[link do Tablica wygasł]

[link do Tablica wygasł]

Tutaj Golf 3 te silniki 1.9 bez turba byly praktycznie niezniszczalne:
[link do Tablica wygasł]

tutaj silnik 1.9 TD 75km bardzo łatwo za 40zł mozna zmienic boost pina na takiego z 1.6TDI i mamy 88km <-- to taka ciekawostka
[link do Tablica wygasł]


Skodzinka tez z niesmiertelnym silnikiem i 2000r
[link do Tablica wygasł]


Wszystkie ogloszenia ktore podałem sa przykladowe nie sprawdzałem nawet czy to nie handlarze i nie wrzucalem nr tel w googla. ,ale w kwote do 5 tys mozna cos ciekawego znalezc. Ja np dzisiaj zakupilem za 4800 mercedesa w202 1.8 tyle ze od znajomego.
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

03 Lis 2013, 23:08

Tą audice z Mwa muszę obczaić, tylko czy ceny części nie zabiją? Felka mnie nie interesuje, bo auto będzie stało pod chmurką. Golfem 3 także się zainteresuję, ale wolałbym dwójeczkę :D
artemis00
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 10 2013
Auto: Nie mam

03 Lis 2013, 23:29

Częsci do Audi i ogolnie do tych silników są tanie i praktycznie wszędzie dostępne.
A co do Golfa 2 to wiem ,ze to swietne samochody sam miałem ,ale nie wiem jak z czesciami do 30 letniego samochodu no i ogolnie samochod swoje juz pewnie przeszedł.

To tez widze z Twojej okolicy ( tylny zderzak mogl by robic za ławke do siedzenia) to taki zart oczywiscie z tym wozidłem

[link do Tablica wygasł]


Ogolnie to Toyota Corolla jest praktycznie nie do zajechania,dosc dobre spalanie i osiagi
[link do Tablica wygasł]

Tyle ze w te kwote ciezko bedzie znalezc naprawde sensowny egzemplarz.
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

04 Lis 2013, 06:49

Golf II spoko ale swoje lata świetności bedzie miał już dawno za soba.
Poniżej kilka linków z Twojej okolicy:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - przebieg wiadomo :naughty:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lis 2013, 11:17

ta Corsa od handlarza wiec juz na starcie nie polecam. Rover w te pieniadze moze byc w slabym stanie i te silniki nie sa zbyt rewelacyjne trzeba uzwazac przy kupnie
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

04 Lis 2013, 13:53

vrs2010 napisał(a):Rover w te pieniadze moze byc w slabym stanie
Mówi to ten który polecił zwieśniaczonego CRX-a :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Lis 2013, 15:05

Czytałeś co napisałem ? pokaz mi gdzie poleciłem CRXa ?? Bo mi sie wydaje ,ze raczej go wysmiałem no ,ale jak ktos ma mniejszy iloraz inteligencji niz temperatura ciała to tak jest.
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

04 Lis 2013, 20:09

No i co że od handlarza? Cena 2900zł do negocjacji więc zostaje jeszcze drugie tyle na dopieszczenie auta.
To ile według Ciebie ma kosztować taki Rover? 15tysięcy?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lis 2013, 22:03

A to ,ze lepsza opcja jest kupic samochod ktorym ktos faktycznie jezdzil i jest w stanie co kolwiek powiedziec do tego jest duza szansa ze jak juz cos przy nim robil to staral sie robic to dobrze ,a handlarze robia tak aby tylko bylo aby tylko sprzedac to chyba normalne. Mozna w te pieniadze znalezc woz nie od handlarza. Nie 15 ,ale trzeba uwazac biorąc auto z okolic 2000roku za w sumie małą kwote. Ostroznosci nigdy za wiele.

2900 do negocjacji wiec za 2300 spokojnie do oddania to ile on za to auto dal zeby zarobic ? i to dobrze zarobic bo kupic auto zeby na nim 200 czy 300 zł zarobic to sie nie oplaci bo wiadomo trzeba podszykowac jak to wszystkie Mirki Handlarze robią np plakowanie opon haha)
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

05 Lis 2013, 06:10

A co Ty jasnowidz jestes?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lis 2013, 09:42

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] a może takie toledo cię zainteresuje :)
Pikasek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 08 04 2013
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004