Pierwsze auto. 6500zł

10 Cze 2018, 21:31

Witam!
Tak jak w temacie. Chcę kupić pierwszy samochód do 6500zł. Szukam już ok 1.5 miesiąca i nie mogę znaleźć tego czego szukam więc chcę skorzystać z forum ;)
Moim priorytetem było kupno Volvo V40 ale niestety ciągle nie mogę na nie trafić albo sprzedaje się zanim zdążę je obejrzeć. Co wymagam?

-silnik tylko benzynowy (fajnie jakby było lpg)
-kombi (albo coś z pojemnym bagażnikiem, chcę przewozić swój teleskop :) )
-bezpieczne i wygodne

Auto głównie dojazdy do pracy i dojazdy na weekendy na uczelnię (trasa Nowy Sącz-Kraków ok 100 km). Auto nie będzie garażowe (stać będzie w ogrodzie). Zależy mi na kupnie w sumie już na "wczoraj". Ze względu na to, iż nie mogę sobie pozwolić na dalekie wyjazdy na oglądanie auta (od paru miesięcy cierpię na chroniczny brak czasu) szukam w Nowym Sączu i jego okolicach. Sprawa kupna jest pilna więc zaczynam coraz bardziej patrzeć na alternatywny dla V40. Wpadło mi w oko:

Alfa 156 kombi (ale boję się że jest to mocno awaryjne auto do tego sprzedaje je komis)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Toyota Avensis (niezbyt mi się podoba i chyba jest już nieźle wekspaltowana)
[link do oferty na Olx wygasł]

Skoda Fabia (fajne autko ale wydaje mi się bardzo małe, a też nie chciałbym pudełka na kółkach)
[link do oferty na Olx wygasł]

Ps. Nie interesują mnie auta 3-drzwiowe ani żadne BMW (nie lubię tej marki). Francuskie auta też do mnie zbytnio nie przemawiają. Nie ukrywam, że jestem oczarowany V40 ale jak nie ma to trudno.

Ps2 auto będzie w pełni przeze mnie opłacane (OC)
Hyperion
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 0- 0-2016
Auto: Nie mam

10 Cze 2018, 21:39

Alfa z tym silnikiem z tego rocznika za tak niską cenę do tego od handlarza to kiepski pomysł. Faba jest ciasna.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Cze 2018, 08:34

W sumie to żadnej AF zbytnio nie kupisz w tych pieniądzach... Owszem znajdziesz od prywatnych osób jakąś 147 w benzynie, ale nie są to wybitne jednostki.

Fabia nie dość że ciasna jak pisze Mike to w środku tandetna, wszystko trzeszczy nawet na równej drodze. Wolałbym już chyba Corsę. Znajdziesz jeszcze Clio.

Z większych Astra, Megane, Focus (uwaga na rdzę), może Octavię jakąś znajdziesz. Zresztą codziennie ten temat pojawia się 10 razy, poszukaj, poczytaj.

Avensis długo w jednych rękach, niby fajnie, ale z drugiej strony mógł trzymać "aż padnie". Na przebieg nie patrz, bo to jest to samo co 150 kkm w innych ogłoszeniach.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Cze 2018, 15:49

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko nie wiem jak u Ciebie z automatem i przebieg pomijam..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Cze 2018, 22:19

Szczerze to nie chciałbym automatu co do tego Golfa nie chciałbym akurat tego samochodu. Zwyczajnie nie lubię ich. Spodobał mi się za to ten Seat :) Chociaż nadal patrzę w kierunku kombi. Znalazłe również Octavię. Co myślicie? Przejechać się obejrzeć?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ps. Volvo V40 z dislem (nadaje się na pierwsze auto taki silnik?). Warto brać pod uwagę? Podejrzewam, że ten to będzie trup...
[link do oferty na Olx wygasł]
Hyperion
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 0- 0-2016
Auto: Nie mam

12 Cze 2018, 07:45

Octavia z 1.8T od handlarza za mniej niż 6k? Nieeeee.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy
    Nie trzeba być fanem przygód agenta 007, by pamiętać, jak w jednym z filmów brawurowo pędził on na trasie nicejskiej swoim samochodem. James Bond wsławił się wieloma rzeczami – począwszy od niewątpliwego ...
    Mazda 2 1,5 SKYACTIVE-G o mocy 90 KM
    Samochód Mazda 2 wyposażony jest w silnik benzynowy czterocylindrowy o pojemności 1,5 który generuje 90 KM, a to pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" w czasie 9,4 sekundy. Średnie spalanie wg producenta ...

12 Cze 2018, 22:56

Ok. Czyli ta Octavia też odpada. A coś z tych? Vectrę chyba jutro nawet obejrzę.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeśli żaden, to za czym w ogóle patrzeć w tym budżecie i za jakimi silnikami? Chciałbym kombi lub coś z pojemnym bagażnikiem (koniecznie 5-cio drzwiowy)
Hyperion
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 0- 0-2016
Auto: Nie mam

13 Cze 2018, 08:49

Przede wszystkim przestań szukać okazji u handlarzy. W takim budżecie ciężko coś znaleźć w miarę sensownego. Najlepiej to sobie wybierz parę aut, jedź je obejrzeć (ale dokładnie, włącznie z progami i podłogą) i wtedy może zrozumiesz jakie to perełki są.

Szukaj od osób prywatnych, które mogą cokolwiek powiedzieć o aucie i mają je dłużej niż tydzień na placu.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Cze 2018, 10:24

Rozumiem, że u handlarza ciężko aby trafić fajne auto ale u osoby prywatnej też (chyba że źle trafiałem). Zanim założyłem wątek to już szukałem i parę autek oglądałem :) Z początku nie brałem pod uwagę aut z komisu ale po tym jak już kilka od osób prywatnych widziałem to mam mieszane uczucia czy tylko handlarze nic nie wiedzą i to aż takie zło :)

Wypatrzyłem taką Fabię ale w wersji kombi ale od osoby prowadzącej 1os. działalność gospodarczą. Do tego autko miało już problem z rdzą. Warte zainteresowania?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Hyperion
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 0- 0-2016
Auto: Nie mam

13 Cze 2018, 10:33

Jeśli nie wymagasz od auta niczego więcej poza fotelem i dachem to spoko (przecież to najgorsza kombinacja samochodu jaka może być, Fabia, 1.4, bez wyposażenia).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Cze 2018, 12:05

Ja osobiście pozbierałbym więcej pieniędzy, żeby kupić coś lepszego pamiętaj, że auto to studnia bez dna.
minacolada
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 10 2015
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru Legacy AWD 2.0
Silnik: 157 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Cze 2018, 14:11

Fabia za 4k jeszcze ujdzie ale ta z linku taka sobie i totalny golas (ja za 1800zł kupiłem Cordobe która ma ABS,4x el.szyby,el.lusterka i nawet klime ale jest niesprawna).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Cze 2018, 14:28

Przez ostatnie dni szukałem i wyselekcjonowałem kilka ogłoszeń. Chciałbym zapytać co o nich myślicie. Także stwierdziłem, że skoro nie mogę trafić tej V40 w benzyznie to nie będę już wybrzydzał markami i modelami i wezmę nawet takie które będzie dobre ale mieściło się w budżecie i było 5-cio drzwiowe i z silnikiem benzynowym. Oto co wytpowałem:

VW Polo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

VW Golf:
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Opel Astra:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Któryś z powyższych jest wart zakupu? Mimo iż nie jestem fanem Golfów to chyba ten granatowy jest najbardziej obiecujący?
Hyperion
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 0- 0-2016
Auto: Nie mam

18 Cze 2018, 14:33

1. Kolorowy, beznadziejny silnik, w środku pakiet ABC (absolutny brak czegokolwiek).
2. Mógłby być ale silnik do niczego (za słaby, do tego problem z odmą i w połączeniu z klimą to kompletnie zero mocy będzie miał). Ot może być do toczenia się po bułki i z powrotem, nic więcej.
3. Trochę tył mi się nie podoba, poza tym ok. Tego bym obejrzał.
4. Sprowadzone i z komisu w takiej kasie sobie odpuść.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Cze 2018, 10:24

A może taki Scenic?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012