Pierwsze auto do 8000zł

Pierwsze auto do 8000zł

13 Lut 2016, 23:05

Witam serdecznie!

Potrzebuję pomocy, a może bardziej rady. Poszukuję swojego pierwszego auta. Na początek powiem, że prawko mam prawie 4 lata, ale robiłem w rodzinie za kierowcę i mam za sobą kilkadziesiąt tras powyżej 300km i wiele poniżej tego dystansu nie licząc jazdy po mieście.

Poszukuję auta dużego - kombi lub minivan, który więcej czasu spędzi w trasie niż w mieście, jednakże nie na tyle by kupować diesla. Także benzyna, LPG nie chce. Mam zespół, z którym będziemy jeździć na koncerty tym autem także sprzęt + 5 osób w środku. Dla porównania - bagażnik Vectry C kombi ma wystarczająco miejsca by spokojnie wszystko zmieścić, bagażnik Nissana Almery Tino, jest trochę ciasny. Czasem jak będę musiał coś przewieźć to będzie jeździł w mieście i z dwa razy w miesiącu pojedzie 70km do rodzinki. Potrzebuję jak najbardziej się da auto pewne, a przy okazji jak najtańsze w utrzymaniu, także tanie i łatwo dostępne części zamienne oraz niska awaryjność mile widziane. Nie liczę na super niskie spalanie, jak na trasie (załadowany) przy normalnej jeździe osiągnę ok. 7.5l/100km to będzie świetnie. Dużo jeździłem Almerą Tino i do 5.5-6l/100km można było zejść w trasie.

Rozglądałem się trochę po rynku i w sumie Vectra C była moim faworytem, ale jest poza moim budżetem. Patrzyłem więc na Vectry B głównie, zwłaszcza, że nasz mechanik stwierdził, że łatwe i tanie w naprawie. Patrzyłem też na Nissana Primere P12, ale ponoć strasznie rdza zjada ta auta, no i nie wiem jak z częściami. Nasza Almera Tino miała kilka kosztownych napraw i boję się, że tu będzie podobnie. Myślałem też właśnie nad Almerą Tino, ale może być trochę ciasno. Passaty na rynku są wyjechane, a w Audi A4 ponoć siada często zawieszenie

Wiem, że nie znajdę auta bez wad, ale pewnie podpowiecie mi na co zwrócić uwagę i zajmie to mniej czasu niż przeglądanie przeze mnie każdego auta na rynku.

Także podsumowując - auto duże, pewne na trasach i jak najtańsze w utrzymaniu (bardziej części i naprawa niż paliwo, bo za większość tras będę miał zwroty). W miarę dynamiczne,tak by zapakowane nie miało problemu wyprzedzić tira na trasie, ale ścigać się nim nie zamierzam, więc potrzebny kompromis między dynamiką, a ekonomią. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.

Pozdrawiam!
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy od: 02 06 2012
Auto: Ford Focus I

Re: Pierwsze auto do 8000zł

14 Lut 2016, 00:54

Primera P12 to Laguna II = królowa lawet. Poza tym jest brzydka i właśnie rdza ją zjada.
Do 8k zainteresowałbym się Oplem Omegą B FL z gazem. Jest to duże, fajne auto. Opel ma śmiesznie tanie części. Poza tym jest dobrze wypasione i już nie zjada je ruda tak jak wersji przez liftem.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Lut 2016, 01:07

Nie chce gazu. Poszukam jakiejś Omegi, dzięki. :) A na Vectry też warto patrzeć?

Edit : sprawdziłem forum i warto. Omegę ciężko mi znaleźć. Zastanawiam się jeszcze nad Vectrą w Sedanie bo znalazłem, że ma trochę większy bagażnik, jednak kombi po złożeniu siedzeń daje o wiele większe możliwości.

Edit 2: znalazłem coś takiego, tylko że zaznaczony jest silnik 1.6, a w opisie 1.8, no i mam blisko, pytanie czy warto się fatygować? [link wygasł]
Matel
Nowicjusz
Awatar użytkownika

14 Lut 2016, 08:46

Nie lepiej poszukać krajowego?
Przebieg pod wyszukiwarkę albo nie zdążyli skręcić przed zdjęciami, w ogłoszeniu 197k na liczniku 255k :D
hrothnir
Nowicjusz

Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

14 Lut 2016, 09:53

Hehe. Popieram. Krajewego szukaj. Xsara picasso jest fajna. W polsce sie sporo sprzedalo i krajowe mozna kupic za rozsadne pieniadze. No i milosnicy rajdow tego nie kupuja, mozna trafic ladny egzemplarz
pasjonat80
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 01 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra h
Silnik: 1.3 cdti
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

14 Lut 2016, 11:59

Koniu napisał(a):Primera P12 to Laguna II

Na dodatek wygląd tragiczny, wygląda jak łódka wyrzucona na brzeg do góry dnem. I ten nieszczęsny cyferblat wygląda jak w jachcie a nie aucie.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    [C] Almera N16 1,8 / Megane II 1,6 / Toledo II 1,8 / S40 I 1,8 [C] Almera N16 1,8 / Megane II 1,6 / Toledo II 1,8 / S40 I 1,8
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2003 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Nissan Almera N16 1,8 - 116KM - Renault ...

• Re: Pierwsze auto do 8000zł

14 Lut 2016, 12:22

pasjonat80 napisał(a):Xsara picasso jest fajna.
    Za 8k będzie bez progów, z wariującą elektroniką.
    Matel napisał(a):ć. Zastanawiam się jeszcze nad Vectrą w Sedanie bo znalazłem, że ma trochę większy bagażnik, jednak kombi po złożeniu siedzeń daje o wiele większe możliwości.
    Nie patrz na cyferki bo do sedana najgorzej się zapakować. W kombi możesz po dach. W sedanie ogranicza Cię szyba która się nie podnosi.
    Koniu
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

14 Lut 2016, 23:28

Zaczynam się rozglądać w takim razie za Vectrą B, chyba, że przyjdą mi niespodziewane fundusze na Vectre C. Ciężko coś znaleźć kurcze.

A Renault Scenic II? Dziś w takim siedziałem i jest to auto idealnie dla mnie, musiałbym trochę dozbierać, ale dużo miejsca, wygoda i ładny wygląd. Tylko czytałem, że awaryjne. Warto się zainteresować?
    Matel
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

15 Lut 2016, 09:26

A Skoda Octavia? Bardzo pojemne auto i nawet wygodne. W kombi jest spooooro miejsca :mrgreen:
    [link wygasł] - masz pod nosem.
    [link wygasł] - sądząc po tablicach długo w jednych rękach.
    [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

15 Lut 2016, 11:01

Matel napisał(a):A Renault Scenic II? Dziś w takim siedziałem i jest to auto idealnie dla mnie, musiałbym trochę dozbierać, ale dużo miejsca, wygoda i ładny wygląd. Tylko czytałem, że awaryjne. Warto się zainteresować?

Funkcjonalność i komfort absolutnie bez zarzutu, natomiast trwałość leży - jak to w większości Renówek z tego okresu (głównie elektryka i elektronika, a w benzyniakach, którymi się interesujesz zawodzą cewki i czujniki). Może mniej popularny, a równie funkcjonalny i przy tym bardzo trwały Hyundai Matrix? Powinieneś znaleźć coś z początku produkcji w tym budżecie (najlepiej 1.8 z benzyn).
    łysy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: VW Golf VII
    Silnik: 1.4 TSI 150KM

15 Lut 2016, 18:55

Skoda Octavia I bardzo mnie zainteresowała. Mało awaryjne z tego co widzę i ekonomiczne, nie takie brzydkie, ale musiałbym usiąść, żeby samemu ocenić jak z miejscem. Tanio można dostać, więc myślę, że lepiej wyposażony i bardziej zadbany egzemplarz bym dostał w cenie ok. 7500zł, więc zawsze więcej pieniędzy na ubezpieczenie itp.

Myślę nad 1.6, ale ponoć przy załadowanym aucie pozwala ruszyć, więc może 1.8? Wolałbym bez turbo bo dodatkowy kłopot, no i nie jest mi jakoś super potrzebne, ale raczej mało tego jest z tego co widzę (1.8 bez turbo).
    Matel
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

15 Lut 2016, 21:47

1.8 będzie optymalny ale mało ich jest na sprzedaż niestety.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

15 Lut 2016, 22:02

I tak całą kwotę będę miał marzec/kwiecień, więc będę się powoli rozglądał, ale przynajmniej już wiem co szukać, bo przy każdym aucie miałem wątpliwości, a tu wychodzi na to, że wszystko mi pasuje.

Dzięki wielkie i odezwę się pewnie jak już będę kupował i zapytam, którymi ofertami warto się zainteresować.
    Matel
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

16 Lut 2016, 00:21

Octavii możesz również poszukać z silnikiem 2.0 8v 115KM :ok:
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

16 Lut 2016, 00:25

W sumie racja, tylko ubezpieczenie będzie droższe. Właśnie jak z ubezpieczeniem przy okazji, mogę tu zapytać? Dużo drożej, skoro to moje pierwsze auto? Zwłaszcza między 1.6 a 2.0? ;)
    Matel
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Fiat 124 Spider, 1979 rok, tył
      Alfa Romeo Stelvio
      Nissan 350Z