Pierwsze auto do ok. 8000zł

08 Mar 2014, 14:05

Witam. Szukam dla siebie pierwszego auta i mam nie lada problem z jego wyborem. Samochód potrzebny mi będzie głownie do pokonywania trasy dom - praca i z powrotem. Czasem coś załatwić, zrobić zakupy, ale cały czas w terenie miejsko-podmiejskim. Pewnie z czasem pokonywał też będę dłuższe trasy jeżdżąc gdzieś dalej, ale na chwilę obecną będą to raczej sporadyczne wypady.

Podobają mi się starsze konstrukcje z lat 80 i początku 90, o średnich/dużych gabarytach i dość mocnych motorach, ale rozsądek podpowiada, aby celować w mniejsze, nieco nowsze auto ze względów ekonomicznych i praktycznych (koszt ubezpieczenia, paliwa, niższa awaryjność i mniejsze problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego).

Budżet to ok. 8000zł bez wliczania opłat dodatkowych związanych z ubezpieczeniem itd.
Hartel
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie mam

08 Mar 2014, 14:47

w tych pieniądzach znajdziesz mercedesa w 190 za około 5 tysięcy plus reszta na remont,w 124 jest dosyć duże ale w tej kwocie też coś znajdziesz,BMW e30,e34. Ale e30 to minimum 1.8 bo 1.6 to nie jedzie,a e34 to 2.5,znajdziesz też fajne audi 80 b3,przy odrobinie szczęścia audi 100 c3 ale znalezienie czegoś w przyzwoitym stanie graniczy z cudem. Co do oc jak auto będzie miało 25 lat można przez automobilklub ze swojego miasta załatwić zniżkę na oc,u mnie płacąc 100 zł na rok jest 70 % na oc zniżki. Kumpel ma w190 2.3L i płaci niecałe 400 na rok dzięki temu a jest w wieku jak ja 20 lat
Pan XXX ¥¤
sekacz19
Początkujący
 
Posty: 69
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 13 08 2012
Auto: Na razie brak :)

08 Mar 2014, 16:23

Mercedesy rzeczywiście mi się podobają, ale W124 jak i W190 wydają mi się być nieco za duże. Jeździć będę głównie sam, czasami z 1 pasażerem, raz na ruski rok wezmę więcej osób.

Ogólnie BMW raczej odpadają, bo mają napęd na tył, często widzę je ostro katowane albo totalnie zwieśniaczone przez pseudo-tuning, więc dorwanie zadbanego egzemplarza będzie raczej wyzwaniem. Odnośnie konkretnych modeli, które zaproponowałeś to E34 jest równie duże jak W124, a E30 mówiąc delikatnie nie należy do najbezpieczniejszych aut.

Audi 80 B3 mi się podoba, szczególnie w wersji coupe. Poszukam jakichś ciekawych ofert.

Jestem otwarty na inne propozycje.
Hartel
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie mam

08 Mar 2014, 17:01

Z jakiego rejonu jesteś?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Mar 2014, 17:12

Bydgoszcz, Toruń i okolice powiedzmy w promieniu 100km od tych miast.
Hartel
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie mam

08 Mar 2014, 17:21

To jest ciekawe [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] forumowe auto z opisaną historią.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Mar 2014, 18:46

A Celica?
[link do oferty na Allegro wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Mar 2014, 19:06

Honda wydaje się być niegłupim pomysłem, choć fanem tuningu ani Civiców nie jestem. Jeździ tego pełno po ulicach, nawet wśród znajomych mam 3 posiadaczy takiego auta. :D
Póki co rzucę okiem na ten temat dot. historii tego auta.

Celica zdecydowanie bardziej mi się podoba, choć jeszcze ładniejszy moim zdaniem jest starszy model z chowanymi światłami. Cena wydaje mi się być podejrzanie niska zważywszy na to jak dobrze prezentuje się auto, jego wyposażenie i fakt, że sprzedający jest handlarzem, więc też musi na tym zarobić.
Hartel
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie mam

08 Mar 2014, 19:11

Hartel napisał(a):Cena wydaje mi się być podejrzanie niska zważywszy na to jak dobrze prezentuje się auto, jego wyposażenie i fakt, że sprzedający jest handlarzem, więc też musi na tym zarobić.

Cena jest ok. ponieważ jest to wersja mniej ceniona czyli 1,8...
Przewagą tego auta nad np: audi80 jest to że jest oszczędniejsze, lepiej jedzie i w środku już w miare nowoczesne.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Mar 2014, 20:41

Nie wiem jak sprawuje się ten silnik w praktyce, ale ja nie oczekuję sportowych osiągów. Wystarczy mi, że auto będzie w miarę możliwości bezawaryjne, nie będzie paliło jak smok oferując przy tym przyzwoite przyspieszenie, aby nie było problemów z wyprzedzaniem na trasie jak będę gdzieś dalej jechał.

A porównując Audi 80 z Celicą VI nie da się ukryć, że auta wyglądają jakby dzieliło je "trochę" więcej niż kilka lat.

A te co tymi Celinami V?
[link do Tablica wygasł]
[link do Tablica wygasł]
[link do Tablica wygasł] (zepsuty prędkościomierz)
[link do Tablica wygasł] (celica w gazie ^^)

Mam zajawkę na sportowe auto, ale to większe ryzyko, że trafię na zajeżdżony egzemplarz...
Hartel
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie mam

08 Mar 2014, 22:21

Moim faworytem jest pierwsza - jest jakiś plus w postaci histori auta na forum,ogólnie wygląda na zadbaną i taka powinna być za te pieniądze.
No ale jest też minus że jak wspomniałeś tymi autami nikt spokojnie nie jeżdzi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Mar 2014, 00:52

Mercedes też ma napęd na tył i to akurat zaleta. :)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

09 Mar 2014, 01:54

@Barol
A znasz jakieś niepozorne/niepopularne auta, które dają radę w kwestii osiągów? Tak, aby mieć większe szanse na kupno niezajechanego egzemplarza.

@ jiGsaw
Napęd na tył jest chyba bardziej wymagający, jeżeli chodzi o umiejętności kierowcy, szczególnie w przypadku niedoświadczonego.
Hartel
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie mam

09 Mar 2014, 08:08

sekacz19 napisał(a):Ale e30 to minimum 1.8 bo 1.6 to nie jedzie
A czym się różni w osiągach 1.6 od 1.8 ? :) Zapewniam Cię, że w 9 na 10 przypadków nie poczuł byś róźnicy. I przestańcie już wylatywać z tym tekstem, że 1.6 nie jedzie. 1.6 to 1.6 i jedzie jak 1.6. I tak o wiele lepiej niż znakomita większość samochodów o tej pojemności w podobnym roczniku.
R4 nie polecam z tego względu, że spalanie jest niewspółmiernie duże w stosunku do większych mocniejszych jednostek. Ale do samych osiągów zwykłego 1.6 nie ma się co czepiać.
Hartel napisał(a):Ogólnie BMW raczej odpadają, bo mają napęd na tył,

A co Ty, panienka czy pederasta? Napęd na tył w rękach myślącego kierowcy to sama radość z jazdy... :mrgreen:
Hartel napisał(a):często widzę je ostro katowane albo totalnie zwieśniaczone przez pseudo-tuning, więc dorwanie zadbanego egzemplarza będzie raczej wyzwaniem.

A skąd wiesz? Ile bmw już w życiu kupowałeś? Pozostaje zakup lanosa :ok:

Szukasz starego taniego samochodu z mocnym silnikiem, który nie był katowany... :mrgreen: :ok:
Moim zdaniem pozostaje Ci zakup jakiejś skody fabi, matiza od emeryta albo wcześniej wspomnianego lanosa:ok:
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

09 Mar 2014, 08:44

A jakaś Mazda MX-3 lub 323F? Szkoda ze napęd na tył odpada bo Ford Sierra to fajna propozycja.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra