Pierwsze auto - Seicento, ocena ogłoszeń

17 Sty 2018, 18:03

I co z tego? Były bo takie miałem w domu,sytuacja finansowa nie pozwalała na nic swojego.. póżniej miałem Uno które jak niektórzy wiedzą skasowałem i teraz mam Corse ale jak kupowałem patrzyłem tylko na stan więc swoje ale zachowaj dla siebie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sty 2018, 21:01

yeti65 napisał(a):"Michalik" nie napisał postu z prośbą o doradztwo w wyborze auta, tylko prosił o ocenę ogłoszeń. Szanujmy zdanie innych, nikt nie ma monopolu na rację. A rozpatrywanie najgorszych scenariuszy nie ma sensu, bo rower, czy skuter jest jeszcze bardziej niebezpieczny.

yeti65 napisał(a):Czy to coś złego, że ktoś chce najtańsze z możliwych koszty eksploatacji???


yeti65 fajnie że rozpracowałeś intencję autora tematu ale... jest jeden problem chyba najistotniejszy w tym wszystkim a mianowicie taki że pytający pogubił się w przeznaczeniu auta oraz jego cenie.
SC jak kosztuje 2,5-3k i będzie używany na w Białowieskim klimacie gdzie trzeba zrobić 20km do tartaku w Narewce z czego 18km jest w lesie :D to jak najbardziej się sprawdzi. Ale jak mamy wklejane ogłoszenia gdzie ktoś ma zamiar dać 5k za to coś twierdząc że będzie tanio no to chyba jest coś nie do końca jest świadomy co pisze... :ok:
Że nie wie co pisze to jedno ale znajomość motoryzacji w stopniu podstawowym to drugie...doskonale potwierdza poniższe zdanie
Michalik napisał(a):Jakieś bzdury opowiadacie, sąsiad mój miał lata temu poważną kolizję przy 90 km/h matizem i auto zmiażdżone, on poturbowany ale ogólnie żyje.
przy 50 km/h ktoś zginął? to chyba zawał miał.


Przecież powyższy cytat zakrawa na nasz kącik głupot napisanych przez asów przestworzy typu 959...

Albo następna głupota

Michalik napisał(a):I zamiast wydać 400 zł na paliwo miesięcznie, mogę wydać 150 w aucie np pokroju Seicento.


yeti65 i jak sądzisz ... :?: :D

I żeby nie było pierwszy wypadek zaliczyłem cc900 :angry: , w firmie sc900/1100 zrobiłem pewnie około 100tyś.km. zresztą u mnie na trawniku dogorywa jedno cc700 więc chętnych od taniego serwisu zapraszam :D

Ogólnie za 5-6k można mieć podstawowego yarisa 1,0 3d (podałem ten przykład bo sam mam yarisy)... który spali mniej niż SC, jedzie szybciej niż sc, jego trwałość to już lata świetlne przed sc szczególnie jeżeli chodzi o zawieszenie i co ciekawe jak yarisa1 1,0 będziesz chciał serwisować na takich samych gównianych częściach jak sc to cenowo praktycznie nie będzie żadnej różnicy.
Aktualny mój yaris ma 175tyś.km. ma w 99% procentach oryginalne zawieszenie, ten 1% to przednie łączniki stabilizatora, ma oryginalne sprzęgło... jest na lpg i nie pije oleju a łańcucha rozrządu nie trzeba wymieniać.
Robiłem przednie łożyska płaciłem coś około 70zł szt., wydech i znowu coś podstukuje więc pewnie łączniki... teraz sobie wyobraź co w ficie sc zostanie z przedniego i tylnego zawieszenia po 170tyś.km.???

Już nie wspomnę że mam poduszki powietrzne :D
A auto było obd rapane i kupione w 2013r za 4k. i tak jest do dzisiaj... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Sty 2018, 21:42

Yeti65 świetny wywód :ok: nie dostrzegasz jednak pewnej rzeczy.
Forum jest przede wszystkim od dyskusji. Widząc, że chłopak się nie zna próbowaliśmy mu naświetlić sytuację oraz pokazać jego pokrętne myślenie i specyficzne rozumienie słowa "ekonomia". Zgodzę się z Tobą, że te dramatyczne scenariusze wypisywane przez niektórych są komiczne (w końcu ten spod Oświęcimia wyeliminował BMW, a kierowca ma się świetnie :mrgreen: ale należało zainterweniować, zanim chłopak wywali kasę w kosmos w imię "ekonomii".
To trochę tak jak z kupowaniem malucha za 20k - no bo przecież taki kultowy :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14082
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Sty 2018, 21:58

I może jeszcze coś wspomnę o tym śmianiu się z czarnowidzenia ... są pewnie sytuacje w życiu człowieka których się nie planuje i nie przychodzą do nas zapowiadając się pół roku wcześniej... do nich należą wypadki i możecie mi wierzyć na słowo jest to ułamek sekundy w którym możecie stracić wszytko włącznie z życiem. Gwarantuje Wam że wtedy o ile zdążycie pomyśleć dalibyście wszystko żeby jechać bezpieczniejszym autem albo być w innym miejscu ... :no:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Sty 2018, 13:18

szybki napisał(a):do nich należą wypadki i możecie mi wierzyć na słowo jest to ułamek sekundy w którym możecie stracić wszytko włącznie z życiem. Gwarantuje Wam że wtedy o ile zdążycie pomyśleć dalibyście wszystko żeby jechać bezpieczniejszym autem albo być w innym miejscu ... :no:


HOWGK !!!
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018