Finezyjna estetyka najnowszej wersji KODO - Mazda CX-3

19 Lis 2014, 15:18

Projekt CX-3 opiera się na finezyjnym pięknie, jednocześnie wyrażając założenia motywu projektowego KODO. Zespół projektowy dołożył starań, by stylizacja samochodu miała rewolucyjny charakter. Uzyskanie takiego efektu wymagało bezkompromisowego udoskonalenia proporcji decydujących o estetyce projektu, a jednocześnie skrupulatnego usunięcia wszelkich zbędnych elementów. Także w ramach prac nad wnętrzem starannie dopilnowano, by uzyskać odpowiedni charakter otoczenia. Dobór materiałów o idealnej fakturze pozwolił projektantom na stworzenie eleganckiej, kabiny.

Elementy zewnętrzne
Przód CX-3 ma prezentować się odważnie i odpowiadać proporcjom modelu. Przednie listwy ozdobne są grube i wyprofilowane w głąb, jakby je wycięto z solidnego metalu. Służą za punkt, z którego wrażenie szybkości rozpływa się na całą karoserię.

Finezyjna estetyka najnowszej wersji KODO - Mazda CX-3

Kierunkowskazy oddzielone są od głównych reflektorów, tworząc wąski, wyrazisty układ, przywodzący na myśl spoglądające na drogę oczy dzikiego kota. Końcówki listew ozdobnych ze zintegrowanym podświetleniem LED rozciągają się do reflektorów, gdzie przechodzą gładko w pierścienie reflektorów świateł mijania, akcentując charakterystyczną dla modelu, napiętą formę.

Wygięcie przednich błotników do tyłu, pod słupki A, sprawia że widziany z boku CX-3 wydaje się większy niż można by wnioskować z jego rzeczywistych wymiarów. Szczególną uwagę zwrócono na uzyskanie bogatej ekspresji i wprowadzenie drobnych zmian w każdej z trzech następujących części: długim, gładkim przodzie, części kabinowej, wygładzonej optycznie poprzez przyciemnienie słupków D, oraz masywnym tyle, wywołującym uczucie siły i mocy.

Tablica rejestracyjna umieszczona jest nad tylnym zderzakiem, nadając tyłowi lekki nawis, dzięki czemu zyskuje on solidny wygląd.

CX-3 występuje w nowym kolorze Ceramic Metallic. W zależności od kąta padania światła lakier może wyglądać jak dokładnie wyszlifowana, metaliczna powierzchnia, albo uderzać twardością swojej faktury.

Finezyjna estetyka najnowszej wersji KODO - Mazda CX-3

CX-3 wyposażony jest w koła o dużej średnicy. W najwyższej wersji wyposażenia znajdziemy 18-calowe felgi aluminiowe.

Wnętrze
Wnętrze, w zestawieniu z zewnętrzną stylizacją samochodu, przywodzi na myśl elegancję i najwyższą jakość. Zwrócono uwagę na każdy szczegół, w tym również spójność projektu przestrzennego i wykorzystanych materiałów.

Wszystkie tarcze, wyświetlacze i kontrolki rozmieszczone są odpowiednio do potrzeb kierowcy, zgodnie z wizją kokpitu, w którym nie trzeba odwracać wzroku od drogi.

Miękki materiał, pokrywający daszek deski rozdzielczej, wykończony jest eleganckimi szwami.

Finezyjna estetyka najnowszej wersji KODO - Mazda CX-3

Poszczególne części wnętrza udoskonalono tak, by wyglądało na idealnie dopracowane. Przykładem jest ciemnoczerwona barwa, którą zaakcentowano oparcia w drzwiach i ochraniacze na kolana, a także ostry kształt zaślepek klamek, które wyglądają, jakby zostały wyrzeźbione z solidnego kawałka metalu.

POLECAMY Mazda CX-3 - przestrzeń w środku

Drobne lamówki, starannie wszyte w miejsca styku komplementarnych materiałów siedzeń, takich jak biała skóra i czarny materiał Lux Suede®, dodają wnętrzu klasy.

źródło: Mazda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3783
Zdjęcia: 13081
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

03 Kwi 2015, 19:51

Polacy mają szansę zaprojektować auto dla Mazdy:) chodzi mi oczywiście o konkurs "Mazda Design". Trzeba zaprojektować samochód sportowy Mazda albo stroje miejskie KODO. Jak dla mnie ciekawy konkurs z resztą nie tylko ja tak myślę skoro jest to już jego 6 edycja.
golfinio
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 04 12 2008
Auto: Golf 4
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    10 samochodów, które powinny stać się kabrioletami
    Są cięższe, bardziej skomplikowane i wymagają dodatkowej pielęgnacji. Ale odwdzięczają się stylem i bardziej bezpośrednimi wrażeniami z jazdy. Kabriolety mają coś w sobie. Jednak ich opracowanie jest dla producentów ...