Mazda CX-3, 2018, 35000

28 Wrz 2023, 09:15

Uwaga na oszusta z otomoto. Ogłoszenie dotyczyło Mazdy cx3 w bardzo okazyjnej cenie. Brak telefonu. Kontakt mailowy. Posługuje sie mailem [email widoczny po zalogowaniu]..... Wysłał jakis podrobiony skan dowodu osobistego. Niby mieszka w Anglii, a adresy IP prowadzą do USA. Od razu wiedziałem, że wałek, ale napisałem do gościa. Ogólnie miał wystawione prawie 100 samochodów. Schemat znany od ponad 10 lat. Facet odpisuje:
"Witam,
To polski samochód, ma oplacone wszystkie podatki i dokumenty przygotowane do sprzedazy. Nie ciazy na nim zaden kredyt. Samochód jest calkowicie zaplacony.
- Samochód jest obecnie zarejestrowany w Polsce i jest w bardzo dobrym stanie.
- Brak wypadków przed lub problemy techniczne (silnik dziala doskonale).
- Brak uszkodzen, zadrapan i wgniecen. To samochód dla niepalacych.
- Samochód ma kierownice po lewej stronie.

Jestem architekt i przeprowadzilem sie z rodzina w Wielkiej Brytanii do pracy. Mam tu nowa prace i zarabiam wiecej pieniedzy niz w Polsce.
Sprzedaje samochód tak tanio, bo tutaj w Wielkiej Brytanii musze placic 33£ dziennie za parking, jestem zmuszony sprzedac auto bardzo szybko.

Próbowalem sprzedac samochód tutaj w Wielkiej Brytanii, ale nikt nie chce kupowac samochodu z lewa kierownica, równiez dla mnie trudno go prowadzic. Po opuszczeniu UE, ubezpieczeniowe i importowe sa bardzo wysokie i postanawiam sprzedac samochód z powrotem w Polsce.

Moge wyslac samochód z powrotem do Polski, jesli jestes zainteresowany jego kupnem.
Jezeli potrzeba wiecej zdjec albo innych informacji o samochodzie, prosze powiadomic mnie w kolejnym mailu, tak zebym mógl je wyslac. Podam równiez szczególy dotyczace sposobu, w jaki sfinalizujemy umowe.

Bede wdzieczny za szybka odpowiedz."

Poprosilem o VIN. Odpisał:

Witam,
JMZDK6W7A01427732
Mozesz znalezc wszystkie informacje o moim samochodzie: https://www.carvertical.com/pl
Wyobrazam sobie, ze najlepszy sposób zamkniecia sprawy to bedzie uzycie profesjonalnej firmy, której uzywalem juz wczesniej, jak kupowalem motocykl z Niemiec. Oni zajma sie transportem, platnoscia i wszystkimi innymi niezbednymi uslugami, tak, ze transakcja moze byc bezpieczna i gladka.

Samochód moze byc dostarczony do pana kraju w ciagu 3-5 dni roboczych. Firma przewozowa zajmuje sie tego typu transakcjami caly czas w calej Europie. Moga dostarczyc samochód i dadza panu dokumenty samochodu (wlacznie z umowa sprzedazy).
Kiedy auto przybedzie do pana, bedzie pan mógl testowac i sprawdzac samochód przez 2 dni przed podjeciem decyzji czy go kupi, czy nie. Jezeli nie bedzie pan zadowolony z samochodu i nie bedzie chcial go zatrzymac, firma transportowa odbierze samochód od pana i odprowadzi go do Wielkiej Brytanii na mój wlasny koszt.

Dadza panu równiez zwrot kosztów na miejscu. Jestem pewien, ze to nie bedzie konieczne (samochód spodoba ci sie na 100%). Musi pan podpisac umowe sprzedazy i dokumenty po 2 dniach testowania samochodu. Platnosc bedzie wykonana przelewem bankowym. Jezeli samochód ci sie nie spodoba, mozesz odeslac go do Wielkiej Brytanii. Pokryje wszystkie koszty transportu z Polski do Wielkiej Brytanii. Nie ma zadnych ukrytych kosztów. Samochód zjawi sie w Polsce w ciagu 5 dni.

Wiec jezeli masz pieniadze i jestes gotowy kupic, musze miec pana imie i nazwisko, adres pocztowy i numer telefonu. Jak tylko je dostaniemy, niezwlocznie rozpoczniemy transakcje.
Po otrzymaniu danych do dostawy przekaze je firmie transportowej. Oni przygotuje trase dowozu, fakture transakcji, numer przesylki, zeby mozna bylo sprawdzac transport online.

Po rozpoczeciu transakcji firma przewozowa skontaktuje sie z panem w sprawie numeru przesylki i szczególów dotyczacych dostawy i platnosci. Koszt dowozu pokryje ja, dostane znaczny upust, bo korzystalem z ich uslug wczesniej, wiec pan zaplaci tylko cene samochodu.
Bedzie pan mial 2 dni czasu na sprawdzenie, bedzie mozna przetestowac auto i sprawdzic dokumenty samochodu, zobaczyc, czy spelnia pana potrzeby.

Jezeli zdecyduje sie pan zatrzymac samochód, zarejestruje je pan na swoje nazwisko. Ale jezeli nie zdecyduje sie pan na zatrzymanie samochodu, wysla kuriera samochodowego do pana w ciagu maksimum 2 dni i odbiora samochód (mysle, ze to nie bedzie potrzebne, samochód jest perfekcyjny i jestem pewny ze polubi go pan).
Mam nadzieje, ze jest pan zadowolony ze sposobu, w jakim prowadze interesy. Jezeli chce pan zaakceptowac moje warunki, prosze dac mi znac, nie bedziemy tracic czasu.
Dziekuje za poswiecenie mi czasu. Bede wdzieczny za szybka odpowiedz.

"Samochód jest w idealnym stanie. Bedziesz mial prawo przetestowac i sprawdzic samochód przed podpisaniem ostatecznej umowy sprzedazy w Polsce.
35.000 PLN to laczna kwota wraz z wysylka.
Aby rozpoczac transakcje potrzebuje Twoich danych:
- Pelne imie i nazwisko:
- Adres dostawy (w tym kilka wskazówek dla kierowców):
- Numer telefonu:
Po uzyskaniu tych danych udam sie do firmy transportowej w celu przygotowania wszystkich dokumentów dostawy i umowy sprzedazy.
Firma transportowa skontaktuje sie z Toba, aby zaoferowac Ci wszystkie dokumenty i szczególy dotyczace platnosci i dostawy.
Czekam na Twój e-mail."
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 28 Wrz 2023, 09:29, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Dane osobowe
kamilos136
Nowicjusz
 
Posty: 5

28 Wrz 2023, 09:31

Ale w czym problem? Na jakiej podstawie twierdzisz, że to ogłoszenie to oszustwo, a ogłoszeniodawca to oszust? Kupiłeś ten samochód, okazało sie, ze to wrak, a on nie chce odebrać i nie chce zwrócić kasy?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Wrz 2023, 09:36

kamilos136 ale o co Ci chodzi :?:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Wrz 2023, 10:53

1. Cena 2 razy niższa niż rynkowa.
2. Niby Polak, a pisze jakby z translatora.
3. Nie chce podać danych do sprawdzenia w cepiku.
4. Nie chce podać nr telefonu, żeby porozmawiać.
5. Każdy mail z innego IP prowadzącego do USA.
6. Taki temat juz był poruszany na forum: oszusci-na-otomoto-cd-vt32965.htm
7. Napiszcie z ciekawości do niego i zobaczycie, że odpisze to samo co mi.
Z resztą dlaczego ten samochód w tak niskiej cenie jest dalej dostępny?
kamilos136
Nowicjusz
 
Posty: 5

28 Wrz 2023, 11:11

Jest kolejny mail tym razem niby z firmy transportowej, bo napisałem że biorę to auto. Teraz juz wołają wpłatę 17500 zl zaliczki.
kamilos136
Nowicjusz
 
Posty: 5

28 Wrz 2023, 12:06

Podaj stronę z samochodami od niego. Może coś wybiorę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Wrz 2023, 17:47

Zniknęło ogłoszenie Mazdy i nie mogę go namierzyć. Zaczynają się ponaglenia o wpłatę.
kamilos136
Nowicjusz
 
Posty: 5

28 Wrz 2023, 17:50

Drugi mail od firmy transportowej
kamilos136
Nowicjusz
 
Posty: 5