Mazda CX-5 - pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

Mazda CX-5 - pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

23 Maj 2012, 16:32

Maksymalna ocena potwierdza efektywność konstrukcji nadwozia SKYACTIV i słuszność kompleksowej koncepcji bezpieczeństwa Mazdy.

Mazda CX-5 została oficjalnie zaliczona do najbezpieczniejszych samochodów świata po uzyskaniu maksymalnej oceny pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Mazda CX-5 - pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

Kompaktowy SUV CX-5, wprowadzony na europejski rynek w lutym br., zdobył najwyższe noty we wszystkich czterech kategoriach bezpieczeństwa (Cztery kategorie bezpieczeństwa: ochrona dorosłych podróżujących pojazdem (50% wagi oceny), ochrona dzieci podróżujących pojazdem (20%), ochrona pieszych (20%) i systemy wspomagania bezpieczeństwa (10%).). Oceny w kategorii ochrony dorosłych podróżujących samochodem, ochrony dzieci i systemów wspomagania bezpieczeństwa (odpowiednio 94%, 87% i 86%) były powyżej progów (80%, 75% i 60%) wymaganych do uzyskania ogólnego wyniku 5 gwiazdek. Co więcej, najnowszy model Mazdy uzyskał maksymalną punktację, mimo że testowano go według bardziej rygorystycznych standardów wprowadzonych przez Euro NCAP w 2012 roku w zakresie ochrony pieszych, które wymagają wyniku powyżej 60% w tej kategorii.

Mazda CX-5 - pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

Po modelach Mazda6 i Mazda3 CX-5 jest już trzecią Mazdą, która zdobyła pięć gwiazdek Euro NCAP od wprowadzenia przez tę agencję nowego systemu oceny w 2009 roku. Punktacje w poszczególnych kategoriach zależą od wyników testów zderzeniowych, takich jak zderzenie czołowe przy prędkości 64 km/h, uderzenie w bok przez inny pojazd z prędkością 50 km/h, uderzenie bokiem w słup przy prędkości 29 km/h oraz symulację uderzenia pieszego przy prędkości 40 km/h. Euro NCAP ocenia także, między innymi, działanie elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy (ESC). W samochodach marki Mazda ten system nazywa się Dynamic Stability Control (DSC).

POLECAMY Mazda CX-5 2012 - nowa generacja i najnowsze technologie

CX-5 to Mazda nowej generacji, która jest także pierwszym modelem z nadwoziem zbudowanym według innowacyjnej technologii SKYACTIV. Podejmując próbę opracowania idealnego nadwozia samochodu, inżynierowie Mazdy wrócili do desek kreślarskich, aby od nowa przemyśleć podstawowe założenia konstrukcyjne i materiałowe oraz metody produkcji. W zaprojektowanym nadwoziu stal o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie stanowi 61%, a belki wzmacniające w przednich i tylnych zderzakach zostały wykonane ze stali o ultra wysokiej wytrzymałości (do 1800 MPa), czyli najmocniejszego gatunku stali, jaki kiedykolwiek zastosowano w konstrukcji samochodu. Nadwozie Mazdy nie tylko zapewnia znakomitą ochronę w razie zderzenia, ale jest też niezwykle lekkie. Mazda planuje stosowanie nadwozi SKYACTIV we wszystkich modelach nowej generacji.

źródło: Mazda
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4740
Zdjęcia: 11301
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Mazda CX-5 - pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

27 Maj 2012, 17:39

Fajny wozik. Ech się rozmarzyłem :lol:
franzz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 23
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...
    Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny
    Audi e-tron Trzecie. W Los Angeles, światowej stolicy filmu, na odbywającej się tam wystawie motoryzacyjnej cztery pierścienie przedstawiają nową gwiazdę. Zobaczyć tu można przygotowane specjalnie na to wydarzenie auto koncepcyjne ...

  •