Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

06 Mar 2013, 14:02

Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. "Bezpieczeństwo jest dla marki ŠKODA priorytetem. Odzwierciedleniem tego jest nasz najnowszy model. Naszym celem było stworzenie samochodu, w którym będzie się podróżowało nie tylko wygodnie, ale także bezpiecznie. Wyniki testów Euro NCAP pokazują, że Nowa Octavia oferuje bardzo wysoki poziom ochrony pasażerów" mówi Frank Welsch, członek Zarządu SKODY odpowiedzialny za rozwój technologiczny.

Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

SKODA Octavia otrzymała aż 93 proc. możliwej liczby punktów za ochronę osób dorosłych siedzących z przodu. Bezpieczeństwo pasażerów było na równie wysokim poziomie, niezależnie od rozmiaru ciała i pozycji fotela. Octavia uzyskała także doskonałe rezultaty w zakresie ochrony dzieci oraz podczas próby wypadku z pieszym.

Eksperci z Euro NCAP docenili przede wszystkim dostępny w wyposażeniu standardowym system ESP i funkcję przypominania o niezapiętych pasach.

Za ochronę aktywną w SKODZIE Octavia odpowiadają m.in.: funkcja awaryjnego hamowania (Front Assistant), asystent pasa ruchu (Lane Assist), hamulec antykolizyjny (Multicollision Brake), aktywna funkcja ochrony kierowcy i pasażera z przodu (Crew Protect Assistant) czy funkcja wykrywania zmęczenia (Driver Activity Assistant).

Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Na bezpieczeństwo pasywne składają się: 9 poduszek powietrznych, w tym poduszka chroniąca kolana kierowcy i tylne, boczne poduszki powietrzne, a także trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami. Dodatkowo szerszy rozstaw osi i solidna konstrukcja nadwozia zapewniają bardzo stabilne prowadzenie i znakomite efekty odkształceń w razie wypadku.

POLECAMY Design of the Year - nagroda dla Nowej SKODY Octavia

Euro NCAP to znana i niezależna organizacja, która przeprowadza testy zderzeniowe. Symulują one większość typowych wypadków drogowych. Wykorzystywane w nich manekiny dokładnie pokazują, co dzieje się z ciałem kierowcy i pasażera, w przypadku różnego rodzaju zderzeń.

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3079
Zdjęcia: 11547
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

17 Paź 2019, 11:19

I bardzo dobrze, bezpieczeństwo powinno być najważniejsze.
grzegorek22
Początkujący
 
Posty: 76
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna? Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
    Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
    KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu
    Nowe Kangoo Z.E. oferuje cztery główne innowacje: nowy akumulator trakcyjny, nowy silnik, nowy układ ładowania i pompę ciepła zintegrowaną z układem klimatyzacji. Dzięki tym innowacjom Nowe Kangoo Z.E. zapewnia największą ...

  •