Pierwszy samochód, benzyna, do 9 tys. najlepiej sedan.

18 Lis 2018, 22:22

Witam, jak w nazwie tematu, chcę kupić pierwszy samochód. Benzyna, do 9 tysięcy, najlepiej gdyby był to sedan. Jestem z południowej Wielkopolski, czyli w grę wchodzi woj. wielkopolskie, część dolnośląskiego i łódzkiego. Najbardziej zależy mi na tym żeby nie kupić "trupa" i żeby auto było w miarę bezawaryjne, po prostu nie chce się narazić na duże koszta związane z naprawami. Wybrałem kilka ofert, do których zamieszczam linki, może ktoś pomoże w ich ocenie? Skupiłem się na sprzedawcach prywatnych, nie wiem czy słusznie obawiam się komisów i handlarzy?
Chętnie poznam waszą opinię co warto a czego nie warto kupować w takiej cenie, również na co zwracać uwagę. Nie ukrywam, że jestem laikiem motoryzacji. To mój pierwszy post więc cześć wszystkim ;)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - trochę odstraszają te skazy na przednim zderzaku, na tylnym z resztą też coś widać
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - czy to nie jest czasem handlarz?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tu spalanie pewnie bardzo duże?
Cgn
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Lis 2018, 22:43

1. ok
2. ok
3. To nie sedan :wink: silnik zbyt słaby do tej budy
4. Ok
5. ok
6. ok
7. Słaby silnik - niby masz BMW (z jego wadami), a osiągi jak w aucie miejskim z silnikiem 1.2
8. również nie sedan. Wygląda ok
9. Kiepskie zdjęcia. Nie mam zdania
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Lis 2018, 22:48

Cgn napisał(a):tu spalanie pewnie bardzo duże?


Bo ciężkie BMW z RWD i silnikiem z Corsy mało nie spali? :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Lis 2018, 18:43

Hmm, pewnie masz rację ;) Z waszego doświadczenia, który z tych samochodów byście polecili? Zakładając, że pojadę oglądać to na co przede wszyskim zwrócić uwagę? Znalazłem fajny poradnik na kanale miłośnicy 4 kółek i pewnie na tym bym się oparł. Zastanawiają mnie dwie sprawy: warto brać miernik grubości lakieru? Czy przed zakupem jechać na stację diagnostyczną?
Cgn
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Lis 2018, 19:18

Miernik hmm, mozesz zabrac aby nie kupic trupa z centymetrem szpachli ale malowane elementy to raczej pewne w tym budzecie
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Lis 2018, 19:28

Dobrze Ci radzę nawet nie wyciągaj miernika z kieszeni bo gość Cię wyśmieje, zresztą ja też bym tak zrobił bo podchodzić do 20 letniego auta z miernikiem to trzeba mieć coś nie tak z głową poza tym większość nie zna się nawet na mierniku bo kolejna sprawa to tanie mierniki mierzą grubość DO 1000 mikronów a to zaledwie 1mm więc czy auto ma 1cm czy 5 to i tak nie będziesz w stanie tego zweryfikować więc tylko się ośmieszysz :lol:
Kiedyś do mnie szpenio przyjechał po clio za 5 tyś z miernikiem, przyłożył do przedniego błotnika (plastikowego) stwierdził że jest tyle kitu że miernik się nawet nie łapie, jebłem śmiechem a gość powiedział że bity i nie wziął :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 generacji
    Na noworoczny test do naszej redakcji trafił ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 najnowszej generacji w wersji z 510-konnym silnikiem i kabiną GigaSpace. Ciągnik połączyliśmy z chłodnią do przewozu ...

19 Lis 2018, 19:51

Cgn napisał(a):który z tych samochodów byście polecili?
ten w najlepszym stanie
Cgn napisał(a):Zakładając, że pojadę oglądać to na co przede wszyskim zwrócić uwagę?
Vectra, a przede wszystkim Accord to zgniluchy, więc przede wszystkim stan blacharki (a najbardziej elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, czyli progi, podłużnice i podłoga). Poszycie to zazwyczaj kwestia wizualna. Obydwa auta również lubią spalać trochę oleju, a więc sprawdź jego poziom i kolor, na jaki dymi.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Lis 2018, 00:20

Na stację możesz wziąść ale za dużo się nie dowiesz. Koszt takiego sprawdzenia to około 20zł.
Z miernikiem tak jak koledzy wyżej wspomnieli daj sobie spokój.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012