Pierwszy samochód do 3tyś

01 Maj 2016, 14:11

Witam, to mój pierwszy post tu.
Przejdę do rzeczy. Chciałbym nabyć sobie swój pierwszy samochodzik. Kilka info o tym co mnie interesuje:
-kwota do 3tyś
-częstotliwosć jazdy: niezbyt duża. Auto nie służyło by do codziennej jazdy do pracy,bo więcej bym w korkach stał niż jechał. Raczej do wypadu kilka/kilkadziesiąt kilosów gdzieś za miasto w jakiś weekend,raz w roku dłuższa trasa na wakacje ewentualnie.
- samochód w miarę oszczędny, mało palący
-obowiazkowo tanie czesci zamienne. Nie wierzę w samochody bezawaryjne-zwłaszcza jak się kupuje używkę w takim przedziale jak ja chce...

Przeglądają internet trafiłem ogólnie na kilka według mnie (czyli totalnie nie znającego się na samochodach) fajnych pozycji. Czy któraś byłaby warta sprawdzania.

Okręg w którym szukam samochodu to Bytom +75km


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wygląda najbardziej interesująco spośród wszystkich, lecz z tym działaniem przycisków na kierownicy może być problem, i na jednym zdjęciu widać że jakieś kontrolki świecą się i to jest też niepokojące

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
elsivek97
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 06 04 2016
Auto: Nie mam

01 Maj 2016, 15:51

Jestem w podobnej sytuacji, bo też kupuję pierwszy samochód i jeszcze tej wiedzy mi brakuje, ale... Audi A3, A4 czy też BMW e36 na pewno nie w tej cenie. Ta Corsa z przodu wygląda jakby miała się rozlecieć :lol:

Ciekawe jak wygląda ta Laguna 1 z prawej strony, skoro nie ma zdjęcia. Natomiast ta Astra... nawet nie chce wiedzieć co z nią może być nie tak.

Xsara, Polo i Laguna wyglądają nawet ciekawie. A te kontrolki w Xsarze to chyba kwestia otwartych drzwi, braku zapiętych pasów i hamulec postojowy:

Zdjęcie
Moddis
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

01 Maj 2016, 16:33

Ja nie bardzo rozumiem Twojego podejścia, piszesz że nie wierzysz w auta bezawaryjne i mają być tanie części zamienne, oprócz tego piszesz o niskim spalaniu a za 3 tys szukasz Audi A4 1,8T które chodza po 10-11 tys..
Tak samo 1,6 za tę cenę to będzie trup na części, co widać na zdjęciach.
Tak na prawdę i taka jest rzeczywistość moze kupisz Seicento 99-2000, może jakiś Lanos
Najlepiej to szukaj tego co będzie w dobrym stanie i omijaj szerokim łukiem VW/Audi, BMW, Mercedes tych aut nie utrzymasz i to Ci mówie z góry, a za cenę poniżej 3 tys to będę auta do wkładu min. 10k..
Zobacz w 1,8T ile kosztuje turbina - regeneracja, przepływomierz, pompa paliwa, komplet sprzęgła z dwumasą, katalizatory, ile w A4 kosztuje zawieszenie... :no:

Szukaj coś prostego i coś co za realną kwotę da radę kupić w znośnym stanie.
może Skoda Felicia?

Xsara nawet ok, Laguna myślę że też można sprawdzić.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Maj 2016, 16:42

ja dorzucam Astre I. Xsara i laguna ok
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Maj 2016, 08:49

Z A3 i A4 to poleciałeś.. :lol: wogóle przeglądając Twoje linki to ja bym nic nie oglądał bo to same podpicowane złomy..

Zerknij na te oferty:
[link do oferty na Olx wygasł] - OC na pół roku,
[link do oferty na Olx wygasł] - z 1ręki tylko ponegocjować cenę ze względu na tą rudą i można śmigać.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - długi przegląd i OC,sporo porobione,dwa komplety kół.
[link do oferty na Olx wygasł] - też trochę porobione tylko na oględzinach sprawdż dokładnie podłoge i progi czy jeszcze są.
[link do oferty na Olx wygasł] - sporo wyświetleń ale doinwestowany.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Maj 2016, 18:17

Kolego, szukasz taniej bryki, którą byś jeździł bez remontu z tanimi częsciami i wrzucasz linki z BMW. Wiesz ile kosztuje wymiana rozrządu w takiej E36? Nierzadko dwa razy tyle ile wymiana przeglądu w aucie typu Matiz czy Lanos. W dodatku nie rozumiem absolutnie dlaczego szukasz auta, które mało pali skoro sam piszesz, że będziesz nim mało jeździł, sporadycznie? I zamiast kupić zadbaną benzynkę kupisz kopcącego diesela w którym zepsuje się turbo i dwumasa i albo oddasz go potem za darmo albo wsadzisz gruby szmal żeby go doprowadzić do porządku. Mierz siły na zamiary.
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Zdjęcia: 8
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekstremalny wyścigowy samochód elektryczny
    Marka Volkswagen zaprezentowała supersportowy model I.D. R Pikes Peak zasilany wyłącznie energią elektryczną. Łączna moc jego dwóch silników elektrycznych wynosi 500 kW (680 KM), moment obrotowy 650 Nm, auto ...

03 Maj 2016, 18:25

Elsivek dam Ci radę. Nie kuś się na okazje. Pamiętaj, że chytry dwa razy traci. Zauważ, że w ogłoszeniach za 3 000 możesz kupić różne samochody. Obok seicento , Punto czy polonezów możesz trafić BMW czy Mazdę, która będzie wyglądać jak lalka - alufelgi, customowe lampy, przyciemniane szyby a w ogłoszeniu cud i miód - pali na dotyk, nic nie stuka nie puka, przebieg - do negocjacji. I teraz zastanów się dlaczego ten seicento kosztuje tyle samo co ta wypasiona beema? Nie ma się co łasić na parę groszy albo na markę. W takim budżecie najważniejszy jest stan samochodu. Dlatego odradzałbym Tobie kupowanie aut typu Alfa Romeo, Mazda, BMW za takie małe pieniądze bo zwyczajnie się utopisz w naprawach. Na serio - lepiej już kupić doinwestowane Tico, jak się zepsuje to weźmiesz pod pachę do bylejakiego kowala i Ci go młotkiem za pół darmo naprawi, a kupisz po taniości auto, które powinno kosztować dwa razy tyle to będziesz pluł w brodę.
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Zdjęcia: 8
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998