Pierwszy samochód do 6-7k (Rover 45)

07 Lip 2015, 10:31

Witam, kupiłem tą Xsarę ;)

Teraz muszę ją zarejestrować, dzwoniłem do wydziału komunikacji, ale nadal nie jest wszystko dla mnie jasne.
Ale od początku,
auto przyjechało na lawecie, zostało wyrejestrowane w Niemczech, sprzedający po przyjeździe do Polski założył "tablice" zgodne z dowodem i wykupił OC które kończy się jutro. Podpisałem umowę "na Niemca" z wczorajszą datą.
Pani w wydziale komunikacji powiedziała mi, że muszę najpierw załatwić izbę celną, tłumaczenia dokumentów, opłatę recyklingową i przyjść po polskie tymczasowe tablice (czerwone znaczki), żebym mógł jechać na przegląd - później z przeglądem do nich po właściwe tablice i miękki dowód.
Nie wspomniała nic o skarbówce, powinienem im coś płacić? Bo czytam już dwa dni w necie jak to ugryźć, ale wiecie jak to jest z tym bełkotem :D
A co z OC? Kiedy mam je wykupić? Jak dostane te czerwone?
Dodatkowo auto chyba nie ma ważnego przeglądu niemieckiego - w dokumentach jest wlepka "Juni 2015" czy jakoś tak - teraz nie mogę sprawdzić.

Z góry dzięki.
Eldier
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Poszukiwane ;)

17 Lip 2015, 10:53

Witam ponownie,
autko już na polskich blachach czeka na twardy dowód.
Po wielu perypetiach auto kupiłem przez komis normalnie na fakturę.

Teraz czeka mnie wymiana rozrządu itp., może ktoś polecić jakiś dobry warsztat w Łodzi? Z tego co znalazłem w necie to polecają głównie Rycerską 7a i Lodową 124.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
Eldier
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Poszukiwane ;)