Pierwszy samochód do KJS

06 Sty 2021, 23:23

Dzień dobry wszystkim :)

Jako, że jest to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników forum

Wybił rok 2021 i postanowiłem ruszyć do przodu z planami które od dłuższego czasu są mojej głowie a mianowicie startowanie w KJSach. Jestem aktualnie na etapie wyboru auta które będę chciał dostosować do tego celu.
Przeczytałem dziesiątki artykułów i tematów na różnych forach (na tym również) na temat polecanych samochodów do rozpoczęcia przygody w tej dyscyplinie. W każdym możliwym artykule powtarzają się te same pozycje (SC/CC, Civic, 105, itd.)

Budżet który mam przeznaczony na samą budę to około 6500 PLN (bez modyfikacji)
Celuję w klasę K2 czyli pojemności 1.4 do 1.6

Przeglądając oferty i czytając dziesiątki postów stworzyłem sobię listę pozycji które biorę pod uwagę:
1. Alfa Romeo 147 (nie ma tego dużo w KJS-ach i zdaje sobie z tego sprawę, natomiast trafiłem na kilka generalek w których 147 się pojawiła, dodatkowo czytałem jeden artykuł właśnie o 147 która całkiem nieźle daje sobie rade) - celuje w silnik 1.6 najlepiej o mocy 120km
2.Mitsubishi Colt 1.6 GLX (116 KM) - problem jest tylko jeden, tych samochodów na rynku jest już bardzo mało.
3. Mini Cooper 1.6 (115km) - tutaj boje sie tylko wysokiej awaryjnosci i wysokich kosztów jeżeli chodzi o części.
4. Peugeot 206 1.6 (110km) - Polecany prawie w każdym artykule, natomiast najdroższy ze wszystkich wcześniej wymienionych pozycji.

Dlaczego pominąłem pozycje takie jak Civic, Saxo, 106, itd? - Ceny tych samochodów rosną dodatkowo bardzo ciężko trafić w zadbany egzemplarz.

Chciałbym poznać waszą opinie co sądzicie o pozycjach które biorę pod uwagę, być może są na forum osoby które używają tych modeli własnie w KJS i będą mogły podpowiedzieć co nieco :) (najbardziej skłaniam sie w stronę 147)

Z góry bardzo wam dziękuje za wszelkie wsparcie i pomoc w budowie mojego pierwszego wozu (i przy okazji w spełnieniu jednego z moich marzeń)
TMMC
Obserwowany
 
Posty: 1

07 Sty 2021, 14:46

Zacznij jeździć czymś tanim i lekkim a potem zobaczysz co i jak.
Na początek pomyśl o jakimś pugu 106/micra/starlet itp.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Sty 2021, 21:39

Szkoda ze nie trafiłeś w miesiąc temu, kolega sprzedawał 206 s16, taki trochę gniot ale silnik dzwon No ale już za późno.
Twoje typy sa do dupy bo
147 z tym silnikiem to daleko nie pojeździsz bo tam panewki wrażliwe
Colta nie ma
Mini się obawiasz i masz rację
206 1.6 mogło by jeszcze być ale tylna belka będzie się szybko sypac i koniec z przyczepnoscią.
Strzelałbym w Focusa 1 najlepiej ST
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4