Samochód do KJS

03 Cze 2016, 22:09

Witam, tematów takich jak ten jest pełno i troszkę ich przeczytałem, są one co prawdy różnej daty a co roku ceny i dostępność części się zmienia. Ale do setna, zastanawiam się nad zakupem samochodu i spróbowaniu sił w KJS. Szukam samochodu taniego ponieważ przeczuwam że początki mogą być ciężkie. Myślałem nad Seicento, tani samochód i w sumie mógł bym go sobie sam wybebeszyć i klatkę bezpieczeństwa zespawać bo coś na temat spawania wiem. Na mechanice się nie znam ale z chęcią bym się coś nauczył a z tego co słyszałem ten samochód mógł by być dobry do tego. Zależało by mi też żeby w przyszłości wymienić silnik na jakiś mocniejszy ale z akcesoriami sport do Seicento problemu chyba nie ma. Myślałem też nad czymś z napędem na tył ale tam już chyba za dużo sam nie podłubie skoro się nie znam na mechanice. Lub może jakaś Honda? Czyli szukam taniego samochodu przy którym będę mógł się coś nauczyć o mechanice a wraz z przypływem wiedzy wprowadzać modyfikacje by osiągać lepsze rezultaty na rajdach KJS. Więc Drodzy koledzy i koleżanki jaki samochód możecie mi polecić.
P.S. Bardziej podobają mi się samochody 3 drzwiowe niż 5 ;)
vealion
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Golf IV

03 Cze 2016, 22:41

A może 126p? Jest do wzięcia taki stylizowany na rajdówkę za śmieszne pieniądze (1000zł).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Cze 2016, 14:06

Właśnie do 126p nie jestem przekonany, czytałem że czasami w KJS jest osobna kategoria gdzie tylko maluszki się ścigają a wolał bym też rywalizować z innymi markami.
vealion
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Golf IV

04 Cze 2016, 17:40

A ile chciałbyś gotówki przeznaczyć na auto bo może saxo VTS ci dopasuje :yes:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Cze 2016, 18:07

Seje i Cienkie to bardzo popularne auta w KJS i łatwe do ogarnięcia na początku przygody.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Cze 2016, 18:24

A co sądzicie o Hondzie? Jak wygląda dostęp do części i oczywiście jak cenowo to wygląda w porównaniu do Seicento?
vealion
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Golf IV

04 Cze 2016, 18:37

Jeśli chodzi o Hondę to najlepiej obejrzeć to:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Cze 2016, 12:53

Dzięki za film, własnie takie coś chciał bym mieć :), 1,6 silnik nie więcej żeby zostać w danej kategorii, tam jest silnik B16R2 ? tego R2 nie jestem pewien, przy zakupie takiego samochodu na co zwrócić największą uwagę? Jeżeli macie coś jeszcze godnego polecenia to piszcie rozważę każdą opcje i tak myślę że chciał bym wystartować w kategorii o pojemności 1300-1600.
vealion
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Golf IV