Pierwszy samochód na mała kieszeń w granicach 13 tys

Re: Pierwszy samochód na mała kieszeń w granicach 13 tys

11 Paź 2014, 14:24

Przeczytaj trochę na temat tego silnika. Występował w wielu samochodach nie tylko w oplu... To jest jedna z lepszych jednostek, bierze olej prawda ale zdrowy nie pije 4 litrów miesięcznie tylko trzeba raz na czas dolewkę zrobić. Osobiście przerobiłem 2 samochody z tym silnikiem i przebiegiem ponad 260 tys. więc wiem co piszę :) Jak nie potrzebujesz minimum 100 km w aucie to szukaj 1.6 8v
pozdrawiam.
tarti
Nowicjusz

Auto: Astra F | Peugeot Partner II
Silnik: 2.0 16v | 2.0 hdi

11 Paź 2014, 14:32

Akurat 1.6 16v miała wade fabryczną w postaci picia oleju..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

11 Paź 2014, 14:36

Zgodzę się, że 8v jest godne polecenia ale 16v ma szeroko znany problem z braniem oleju i nie ma znaczenia czy jest zamontowany w Astrze czy Vectrze. Dodatkowo na rynku pełno jest aut ze zużytymi silnikami, co dodatkowo zwiększa zużycie środka smarnego. Możliwe, że nie miałeś problemów ze swoim autem bo miałeś szczęście albo nie mówisz całej prawdy :roll:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

11 Paź 2014, 14:47

Tak jak napisałem wcześniej prawdą jest to, że trzeba mu dolewać oleju. Ja byłem bardzo zadowolony i nie miałem kłopotów. Taka przypadłość 1.6 16v, że potrzebna jest dolewka oleju raz na czas.
tarti
Nowicjusz

Auto: Astra F | Peugeot Partner II
Silnik: 2.0 16v | 2.0 hdi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami
    Z okazji amerykańskiej premiery nowej wersji sedana IS, Lexus przygotował wyjątkowo pikantną stylizację tego modelu, w żartobliwy sposób nawiązującą do jednej z najostrzejszych odmian sosu chili. Auto prezentowane ...
    Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005