Pierwszy samochód [6-7tys]

09 Sie 2018, 12:40

Witam serdecznie wszystkich odwiedzających forumowiczów. :)
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze pierwszego auta.
Na samochód mam przeznaczone ok. 6/7 tysięcy, napewno chcę by był w benzynie, może posiadać LPG ale nie musi.
Podobają mi sie Octavie I ale nie wiem czy w tym budżecie znajdę coś co będzie miało ręce i nogi :D :D
Fajnym rozwiązaniem jest też chyba Focus albo Fiesta.
Proszę o pomoc w wyborze, jestem otwarty na inne propozycje marek.
Najlepiej okolice Małopolski :ok:
seba2210
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Sie 2018, 16:27

Skąd dokładnie jesteś to poszuka się czegoś w niedalekiej okolicy bo nie ma sensu jechać po tanie auto ponad 100km..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Sie 2018, 16:29

Nowy Sącz
seba2210
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Sie 2018, 17:06

Kilka linków:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wrzucałem ostatnio na forum.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko z klimą będzie raczej coś poważniejszego.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - Alfa jaka jest każdy wie ale jeśli od nowości w jednych rękach więc raczej służy bezawaryjnie tylko te nakładki na progi trochę zastanawiają..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - 7lat w jednych rękach tylko prawy przód trochę mi się nie podoba.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Sie 2018, 20:55

Barol napisał(a):https://www.olx.pl/oferta/honda-civic-v ... a6f8ef0661 - tylko z klimą będzie raczej coś poważniejszego.
" czasem oleju trzeba dolać", ale po co to robić, skoro można kupić za to "dolot na parówie Simota" :/ ja bym od razu odpuścił takie drezyny
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14082
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Sie 2018, 21:00

mike napisał(a): ja bym od razu odpuścił takie drezyny


Dokładnie. Ja tylko jak widzę zmieniony wydech, gałkę biegów albo karbon na desce rozdzielczej to wyłączam ogłoszenie. Tacy ludzie pakują ostatni grosz w bajery, a olej już drugi rok w silniku pływa.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Sie 2018, 15:34

mike napisał(a):" czasem oleju trzeba dolać", ale po co to robić, skoro można kupić za to "dolot na parówie Simota" ja bym od razu odpuścił takie drezyny


kurde jakoś to przeoczyłem a czytałem w miare dokładnie ogłoszenie :oops:

galakty napisał(a):Dokładnie. Ja tylko jak widzę zmieniony wydech, gałkę biegów albo karbon na desce rozdzielczej to wyłączam ogłoszenie. Tacy ludzie pakują ostatni grosz w bajery, a olej już drugi rok w silniku pływa.


czy Ty wszystkich musisz wrzucać do jednego wora? :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Sie 2018, 17:05

Na twoim miejscu nie szukałabym konkretnego auta tylko poszukał co wogle jest w okolicy, aby za daleko nie jechać, a jeżeli chcesz poszukać konkretnego auta to Octavię kupisz w tym budżecie, ale jeżeli nie jest ci potrzebne aż tak duże auto to może poszukaj klasycznie golfa, astry, civica, albo Almery.
MarcinMRG
Nowicjusz
 
Posty: 39